Ухвала суду № 17775993, 31.05.2011, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2011
Номер справи
2а-5677/09/0670
Номер документу
17775993
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

______________

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65 тел.(0412) 48-16-02

УХВАЛА

іменем України

"31" травня 2011 р. Справа № 2а-5677/09/0670

номер рядка статистичного звіту 8.1.5

Колегія суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Капустинського М.М.

суддів: Поліщука М.Г.

Хаюка С.М.,

при секретарі Феськовій М.Ю. ,

<Текст >

за участю представника Бердичівської ОДПІ,

розглянувши апеляційну скаргу Приватного підприємства "Спайк-плюс" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "19" лютого 2010 р. у справі № 2а-5677/09/0670 за позовом Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції <Текст >до Приватного підприємства "Спайк-плюс" про стягнення 11114,61грн. заборгованості перед бюджетом ,

ВСТАНОВИЛА:

Бердичівська ОДПІ звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення 11114,61грн. заборгованості. Вимоги мотивує тим, що 31.10.2008 року між Бердичівською міською радою та ПП "Спайк-плюс" було укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 4253 кв.м. строком на 3 роки. Згідно умов даного договору розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності здійснюється з урахуванням коєфіціентів індексації і становить 5263 грн. на рік. Відповідач відповідно до поданих декларацій орендної плати за земельну ділянку за 2009 рік повинен був сплатити оренду плату в сумі 8447,65 грн., однак добровільно було сплачено ним 4543,53 грн., а решту суми не сплатив. Також згідно до акту перевірки № 01392/1801/31191428 від 17.06.2009 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати позивачем орендної плати за землю застосовано фінансову санкцію в розмірі 323,98 грн. та 0,42 грн. Згідно до акту перевірки № 255/1801/31191428 від 16.02.2009 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати позивачем орендної плати за землю застосовано фінансову санкцію в розмірі 247,09 грн. та 148,66 грн. таким чином на момент звернення до суду сума заборгованості відповідача по орендній платі становила 4624,27 грн., яка добровільно не була сплачена і внаслідок чого відповідачу були вручені перша та друга податкові вимоги, однак в добровільному порядку борг сплачений не був. 04.02.2010 р. позивач збільшив позовні вимоги і просить стягнути з відповідача 11114,61 грн. заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2010 року позов Бердичівської ОДПІ до Приватного підприємства "Спайк-плюс" про стягнення заборгованості з земельного податку задоволено. Стягнуто з Приватного підприємства "Спайк-плюс" на користь держави в особі Бердичівської ОДПІ за рахунок активів 11114,61 грн. заборгованості з орендної плати за землю станом на 04.02.2010р.

Не погоджуюсь з даною постановою Приватне підприємство "Спайк-плюс" звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2010 року скасувати.

В судовому засіданні представник позивача доводи апеляційної скарги не визнав та просить залишити її без задоволення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали апеляційної скарги, заслухавши пояснення представника позивача у справі та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

ПП "Спайк-плюс" відповідно до договору оренди землі від 31.10.2008 року є землекористувачем земельної ділянки.

Відповідач відповідно до поданих декларацій по орендної плати за земельну ділянку за 2009 рік повинен був сплатити оренду плату в сумі 8447,65 грн., однак добровільно було сплачено ним 4543,53 грн., а решту суми не сплатив. Також згідно до акту перевірки № 01392/1801/31191428 від 17.06.2009 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати позивачем орендної плати за землю застосовано фінансову санкцію в розмірі 323,98 грн. та 0,42 грн. Згідно до акту перевірки № 255/1801/31191428 від 16.02.2009 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати позивачем орендної плати за землю застосовано фінансову санкцію в розмірі 247,09 грн. та 148,66 грн. Таким чином на момент звернення до суду сума заборгованості відповідача по орендній платі становила 4624,27 грн., яка добровільно не була сплачена і внаслідок чого відповідачу були вручені перша та друга податкові вимоги, однак в добровільному порядку борг сплачений не був.

Згідно поданого розрахунку за 2009 рік, а також відповідно до акту перевірки № 3784/1801/31191428 від 21.12.2009 р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати орендної плати за землю до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 24,15 грн., 1409,10 грн., 1578,67 грн. Загальна сума заборгованості збільшилась до 11114,61 грн. Але відповідачем не було сплачено суму заборгованості з земельного податку.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Закон України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 року № 2535-XII (із змінами та доповненнями) визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Частиною першою статті 4 Закону України «Про плату за землю" встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.

Стаття 17 Закону України "Про плату за землю" передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно статті 27 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Таким чином, судом не встановлено порушень вимог Закону України “Про державну податкову службу в Україні” зі сторони податкового органу.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано задоволив позовні вимоги.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Оскільки постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2010 року винесено з правильним застосування норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст.195, 197, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Спайк-плюс" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2010 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 03 червня 2011 року.

Головуючий суддя М.М. Капустинський

судді: М.Г. Поліщук

С.М.Хаюк

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Бердичівська об'єднана державна податкова інспекція вул. Б.Хмельницького,24а,м.Бердичів,Житомирська область,13312

3- відповідачу Приватне підприємство "Спайк-плюс" вул.Зелена, 15,м.Бердичів,Житомирська область,13300

<Текст >