ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 липня 2011 року № 2а-7687/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомДержавної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Закритого акціонерного товариства "Компанія з управління активами "Спарта"
простягнення штрафу в розмірі 850,0 грн В С Т А Н О В И В :
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (надалі –позивач) звернулась до суду з позовними вимогами до Закритого акціонерного товариства «Спарта»(надалі-відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 850 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує на факт порушення відповідачем п.1 гл 7 р.V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 №1591, та абз.1 п.2 Порядку розкриття інсайдерської інформації, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.07.08р. №792, в частині нерозміщення регуляторної річної інформації за 2009 рік в загальнодоступній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
З підстав виявленого порушення позивачем прийнято постанову №94-ДМ від 02.02.11 про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 850 грн.
Відповідач заперечень до суду не надав, виявлений штраф не сплатив.
Відповідно до п.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду про наступне.
Спірні правовідносини регулюються Законом України “Про цінні папери та фондовий ринок”, Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів –здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством (частина 1 статті 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).
Частиною 2 статті 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем прийнято постанову №94-ДМ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 02.02.2010року, якою у відношенні до відповідача, який здійснює управління активами ВАТ «ЗНКІФ «АС Зростання»(ід.код за ЄДРПОУ 34001688), складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 03.12.2010р. №345-ДМ, згідно з яким порушено пункт 1 глави 7 розділ V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591, та абз 1 пункту 2 Порядку розкриття інсайдерської інформації , затвердженої рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 22.07.2008р. №;792 в частині не розміщення регуляторної річної інформації за 2009 рік ВАТ «ЗНКІФ «АС Зростання»в загальнодоступній базі даних державної комісії цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до п.1 глави 7 розділ V Положення, розкриття регуляторної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загально ступній базі даних комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до комісії. Річна інформація розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Однак, вказані відомості за 2009 рік ВАТ «ЗНКІФ»АС Зростання»відсутні.
Пунктом 2 розділу VII положення, встановлено, що за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, передбаченої цим Положенням, юридична особа несе відповідальність відповідно до закону.
Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачена відповідальність за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та /або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних комісії про ринко цінних паперів.
Вказане порушення стало підставою для накладення на відповідача штрафу в розмірі 850,00 грн., який на момент звернення позивача до суду не сплачений.
З огляду на вищевикладене, проаналізувавши вимоги чинного законодавства України та матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позивачем прийняте рішення щодо накладення штрафної санкції в розмірі 850,00 грн. відповідно до вимог чинного законодавства України, з урахуванням усіх обставин, вирішено відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Всупереч наведеним вимогам позивач, як суб’єкт владних повноважень, на думку суду, довів правомірність своїх дій. Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, судова колегія Окружного адміністративного суду м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути Закритого акціонерного товариства «Компанія з управління активами»Спарта»(м. Київ, бульвар Лесі Українки, 7-Б, оф. 104, код ЄДРПОУ 33751484) штраф у розмірі 850,00 грн. (вісімсот грн. 00 коп.) до державного бюджету України, на розрахунковий рахунок в УДК за балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя І.А. Качур