Постанова № 17772996, 25.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2011
Номер справи
2а-5957/11/1270
Номер документу
17772996
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 липня 2011 року Справа № 2а-5957/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Кисельової Є.О.

при секретарі: Гришиній О.Ю.

за участю:

прокурор - заявник: не прибув

представник позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 22.11.2010 №1/01-5011)

представника відповідача: ОСОБА_2 (довіреність №4 від 05.05.2011).

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в Луганського міського центру зайнятості до Луганського виробничого підприємства «Восток» УТГ про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 22718, 84 грн.,

ВСТАНОВИВ:

11 липня 2011 року прокурор Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого зазначив наступне. Луганське виробниче підприємство «Восток» УТГ зареєстровано, як платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Луганському міському центрі зайнятості з 15.02.1996 за персональним реєстраційним № 120101051. Згідно поданого звіту «Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» за 2010 рік за Луганським ВП «Восток» УТГ станом на 01.01.2011 значиться заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 22718, 84 грн., а саме прострочена заборгованість (недоїмка) за сплати страхових внесків. Зазначена заборгованість добровільно відповідачем не сплачена. У зв'язку з чим прокурор просить стягнути з Луганського виробничого підприємства «Восток» Українського товариства глухих прострочену заборгованість (недоїмку) по сплаті страхових внесків у розмірі 22718, 84 грн. на користь Луганського міського центру зайнятості.

Представник прокуратури у судове засідання не прибув, був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позові, та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги за позовом Прокурора Жовтневого району м. Луганська в в інтересах держави в Луганського міського центру зайнятості до Луганського виробничого підприємства «Восток» УТГ про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 22718, 84 грн. визнала в повному обсязі, про що надала суду письмову заяву.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог з таких підстав.

Статтею 36-1 Закону України “Про прокуратуру”підставою представництва прокурором інтересів держави в судах є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних і державних інтересів внаслідок противоправних дій (бездіяльності фізичних або юридичних осіб), що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування”від 08.07.2010 року № 2464-VІ який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно ч. 5, 6 п. 7 Прикінцевих положень Закону України № 2464-VІ стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообовязкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообовязкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

До набрання чинності Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування”діяв порядок, передбачений Законом України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ.

Згідно зі ст. 19 Закону України “Про зайнятість населення” Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).

Згідно ст. 34 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобовязаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.

Статтею 35 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”визначено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.

Пунктом 2 ст. 1 Закону України “Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування”№ 2213-ІІІ від 11.01.2001 року встановлені розміри внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття:

- для роботодавців1,6 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”, виплату доходу (прибутку) за договорами цивільно-правового характеру та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб;

- для найманих працівників, військовослужбовців0,6 відсотка суми оплати праці, грошового забезпечення, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Відповідно до п.п. 5.6, 5.7 Інструкції про порядок обчислення та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). У разу нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.

Згідно з абзацами 1, 2 ч. 1 ст. 38 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через розрахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Судом установлено, що відповідач Луганське виробниче підприємство «Восток» Українського товариства глухих зареєстровано Виконавчим комітетом Луганської міської ради 17.03.2004 року за №1382120 0000 003582, має правовий статус юридична особа та є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстровано у Луганському міському центрі зайнятості в якості платника вказаних страхових внесків з з 15.02.1996 за персональним реєстраційним № 120101051. Сума заборгованості в розмірі 22718, 84 грн. самостійно визначена відповідачем шляхом подання звіту «Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» за 2010 рік до Луганського міського центру зайнятості.

На теперішній час сума заборгованості відповідачем не сплачена.

Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.5), довідкою х ЄДРПОУ №38167(а.с.6), розрахунковою відомістю (а.с.7).

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача суми заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття на загальну суму 22718, 84 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в Луганського міського центру зайнятості до Луганського виробничого підприємства «Восток» УТГ про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 22718, 84 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Луганського виробничого підприємства «Восток» Українського товариства глухих (код 03972519, місцезнаходження 91005 м. Луганськ, вул.. Фрунзе, 125, р/р 26005000004355 у ПАТ «ІНДЕКС БАНК», МФО 300614) прострочену заборгованість (недоїмку) по сплаті страхових внесків у розмірі 22718, 84 (двадцять дві тисячі сімсот вісімнадцять гривень 84 коп.) грн. на користь Луганського міського центру зайнятості (місцезнаходження: 91053, м. Луганськ, вул.. 50 річчя утворення СРСР, 22б, р/р 37170971900003, код платежу 50040100, одержувач: УДК в м. Луганську, код 24046582, банк: ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013).

Постанова суду може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 28 липня 2011 року.

СуддяЄ.О. Кисельова