Постанова № 17772997, 26.07.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2011
Номер справи
2а-5978/11/1270
Номер документу
17772997
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 липня 2011 року Справа № 2а-5978/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кисельовій Є.О.,

при секретарі судового засідання: Гришиній О.Ю.

за участю сторін

від позивача : ОСОБА_1 (довіреність від 06.01.2011 №01/63)

від відповідача : ОСОБА_2 (довіреність №1-3/3д-17 від 24.12.2010)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ровеньки Луганської області до державного підприємства “Ровенькиантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Управління матеріально-технічного постачання” про стягнення пені в сумі 10237, 18 грн.,

ВСТАНОВИВ:

12 липня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ровеньки Луганської області до державного підприємства “Ровенькиантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Управління матеріально-технічного постачання ”, в якому позивач просив стягнути з відповідача пеню у розмірі 10237, 18 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що відокремлений підрозділ “Управління матеріально-технічного постачання” державного підприємства “Ровенькиантрацит” зареєстрований у відділенні ВД Фонду СНВ в м. Ровеньки з 25.10.2005 та є платником страхових внесків.

Згідно акту перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 09.06.2011 № 60 за період з 01.01.2010 по 30.04.2011 відокремленому підрозділу “Управління матеріально-технічного постачання ” була нарахована пеня за виявлені факти порушення сплати страхових внесків у загальній сумі 10237, 18 грн. Пеня в добровільному порядку сплачена не була.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, та просив його задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні наддав відзив в котрому зазначив, що згідно даних, наданих бухгалтерією ДП «Ровенькиантрацит», станом на 25.07.2011 року заборгованість ДП «Ровенькиантрацит» перед відділенням виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ровеньки Луганської області за актом перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів ФССНВ за період з 01 січня 2010 року по 30 квітня 200 року від 09 червня 2011 року №60 складає 10237, 18 грн. Суд розцінює викладене позивачем у його відзиві як фактичне визнання суми позовних вимог.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що ВП “Управління матеріально-технічного постачання” ДП “Ровенькиантрацит”зареєстровано страхувальником та є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, перебуває на обліку у ВД Фонду СНВ в м. Ровеньки з 25.10.2005, що підтверджено страховим свідоцтвом (арк. справи 7).

Відповідно до ст. 45 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”від 23.09.1999 № 1105-ХІV (далі Закон № 1105) роботодавці як страхувальники зобовязані своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань страхові внески, які є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року № 36 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2007 року за № 867/14134, регламентовано, що не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк. Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати до дня сплати недоїмки включно (п. 5.1 та п. 5.2 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України).

При стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються. Сплата (погашення) пені здійснюється у такому самому порядку, як і недоїмки (п. 5.8 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України).

Судом встановлено, що позивачем проведено перевірку ВП “Управління матеріально-технічного постачання” ДП “Ровенькиантрацит” правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за період з 01.01.2010 по 30.04.2011, за результатами якої складено акт від 09.06.2011 № 60 (арк. справи 9).

Проведеною перевіркою виявлені факти порушення сплати страхових внесків, за що нарахована пеня у розмірі 10237, 18 грн.

Розмір нарахованої пені підтверджено співставленням фактично сплачених страхових внесків з розрахунковими сумами, який підписано головним бухгалтером ВП “Управління матеріально-технічного постачання” ДП “Ровенькиантрацит”(арк. справи 10).

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що в судовому засіданні розмір нарахованої пені знайшов своє документальне підтвердження.

08.07.2010 прийнято Закон України № 2464 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування”, який набрав чинності з 01.01.2011 року.

Пунктом 7 прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464 від 08.07.2010 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування”встановлено, що суми внесків, нарахованих на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обовязкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообовязкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

З урахуванням вищевикладеного, а також того, що ВП “Управління матеріально-технічного постачання ” ДП “Ровенькиантрацит” нарахована пеня у розмірі 10237, 18 грн. у добровільному порядку не сплачена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність особи здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обовязки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

З довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 070756 вбачається, що “Управління матеріально-технічного постачання” є відокремленим підрозділом ДП “Ровенькиантрацит”та не є юридичною особою (арк. справи 6).

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що пеня має бути стягнута саме з ДП “Ровенькиантрацит”, яке є головним підприємством по відношенню до свого відокремленого підрозділу.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ровеньки Луганської області до державного підприємства “Ровенькиантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Управління матеріально-технічного постачання” про стягнення пені в сумі 10237, 18 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства “Ровенькиантрацит” в особі відокремленого підрозділу “Управління матеріально-технічного постачання” (місцезнаходження: 94701, Луганська область, м. Ровеньки, вул. Комуністична, 6, код за ЄДРПОУ 32320704) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Ровеньки Луганської області (місцезнаходження: 94701, Луганська область, м. Ровеньки, вул. Перемоги, 2, р/р 37177412001260, УДК у Луганській області, МФО 804013, код 25926885) пеню у розмірі 10 237 грн. 18 коп. (десять тисяч двісті тридцять сім гривень грн. 18 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 01 серпня 2011 року.

СуддяЄ.О. Кисельова