Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2011 року Справа № 2а/2370/6339/2011
05.08.11
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Паламар П.Г.,
при секретарі Руденко Ю.В.
за участю прокурора Пампущенко Ю.В., - за посвідченням, представника позивача ОСОБА_1 –за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом прокурора м. Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
До суду з адміністративним позовом звернувся прокурор м. Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України (далі –позивач), в якому просить стягнути в примусовому порядку з фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (далі –відповідач) 510 грн. фінансових санкцій за порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344-ІІІ від 05.04.2001року (далі –Закон № 2344-ІІІ), а саме експлуатація транспортного засобу за відсутності ліцензійної картки.
Прокурор та представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив розглянути справу за його відсутності.
Заслухавши думку прокурора, пояснення та доводи представника Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України, оцінивши наявні у справі докази суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
18.04.2011 року посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області була здійснена перевірка відповідача щодо дотримання останнім вимог законодавства про автомобільний транспорт. За результатами перевірки складено акт від 18.04.2011 року, з якого вбачається, що відповідач експлуатував транспортний засіб марки ГАЗ 2410 державний номер 775 23 МЕ як таксі без наявності ліцензійної картки, чим були порушені вимоги статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
За результатами перевірки начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області було винесено постанову від 17.05.2011 року № 124543 про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 510 грн., передбачену абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону.
Відповідач був належним чином повідомлений про розгляд матеріалів стосовно проведеної перевірки щодо його діяльності, а також про прийняту постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій. Проте в добровільному порядку відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 грн. від 17.05.2011 року № 124543 в установленому порядку не оскаржив.
Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державно політики в галузі автомобільного транспорту.
Статтею 6 Закону № 2344-ІІІ передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Зазначений урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавче регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів. Пунктом 20 Положення передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Згідно вимог пункту 8 Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом № 888 від 14.12.2005 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 року за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Черкаській області є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи.
Пунктами 4, 5 Положення визначені основні завдання територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у відповідному регіоні, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Крім того територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Абзацом 3 ч. 1ст. 60 Закону № 2344-ІІІ передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок). Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, та її територіальне управління в Черкаській області.
Згідно вимог статті 6 Закону № 2344-ІІІ та пункту 4 Порядку, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Відповідно до вимог статті 39 Закону № 2344-ІІІ документами, на підставі яких здійснюються перевезення пасажирів є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України на стягнення з відповідача 510 грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 –163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора міста Черкаси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, у дохід державного бюджету 510 грн. фінансових санкцій, зарахувавши їх на р/р 31114106700002, код платежу 21081100 «адміністративні штрафи та інші санкції», одержувач УДК в м. Черкаси, код одержувача 22809222, банк ГУ ДКУ в Черкаській області, МФО 854018.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку ст.186 КАС України.
Суддя П.Г. Паламар