ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2011 року 11:12 Справа № 2а-0870/4426/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., при секретарі судового засідання Луговському І.О., за участю представника позивача ОСОБА_1 (довіреність від 02 грудня 2010 року), представника відповідача ОСОБА_2 (довіреність від 24 лютого 2010 року), розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Комунарському районі Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Багатопрофільна Торгівельно-Промислова Компанія «Алні» про стягнення суми податкового боргу в розмірі 8521 (вісім тисяч пятсот двадцять одна) грн. 65 (шістдесят пять) коп.
06 червня 2011 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Багатопрофільна торгівельно-промислова компанія «Алні» про стягнення суми податкового боргу в розмірі 6414 грн. 29 коп.
Позивач в обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що податкова заборгованість у відповідача виникла внаслідок самостійного нарахування відповідачем зобовязання по платі за землю. Станом на 10.08.2011 відповідач має податковий борг перед бюджетом з земельну податку на загальну суму 8 521 грн. 65 коп., яка виникла у звязку з несплатою податкових зобовязань. В даному випадку позивач звертається з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу, а саме: заборгованість з земельного податку у розмірі 8 521 грн. 65 коп.
Зазначає, що Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя вживались всі можливі заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», однак податковий борг відповідачем не сплачено в повному обсязі, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Ухвалою суду від 07.06.2011 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 22.06.2011.
22.06.2011 у звязку з неявкою належних чином повідомлених про час і дату судового засідання сторін розгляд справи відкладено до 06.07.2011.
05.07.2011 від представника позивача надійшли уточнення до адміністративного позову про стягнення боргу. Просить розглянути справу без його участі.
06.07.2011 ухвалою судді за обґрунтованим клопотанням представника відповідача провадження у справі зупинено для надання додаткових доказів до 10.08.2011.
10.08.2011 провадження у справі поновлено.
10.08.2011 в судове засідання прибув представник позивача та підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача визнав позовні вимоги в повному обсязі.
У судовому засіданні 10.08.2011 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Згідно ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного зясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Розглянувши матеріали та зясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Багатопрофільна Торгівельно-Промислова Компанія «Алні» зареєстроване Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 29.11.2005 за юридичною адресою: 69120, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Косигіна, буд. 8, кв. 81; ідентифікаційний код 31379998.
Як вбачається з облікової картки станом на 09.08.2011, відповідач має заборгованість у розмірі 8 521 грн. 65 коп.
Відповідно до облікової картки, наданої Державною податковою інспекцією у Комунарському районі м. Запоріжжя, заборгованість визначена на підставі: загальна заборгованість ТОВ «БТПК Алні» складає 8521 грн. 65 коп., з них недоїмка 8372 грн. 29 коп., пеня 149 грн. 36 коп.
На виконання вимог ст. 59.1 Податкового кодексу України позивач направив на юридичну адресу боржника першу податкову вимогу форми «Ю» №13 від 31.01.2011.
Відповідно до ст. 59.1 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення рішення.
Згідно до ст. 59.5 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Проте, сума заборгованості відповідачем не сплачена та наразі складає 8 521 грн. 65 коп.
Відповідач по справі не надав суду письмових заперечень на адміністративний позов, будь-яких документів в їх обґрунтування, а також жодних належних та допустимих доказів сплати податкової заборгованості по платі за землю.
Статтею 1 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 №161-XIV (далі іменується Закон України №161-XIV) встановлено, що оренда землі це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
За приписами ст. 5 Закону України №161-XIV орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право користування земельною ділянкою.
Відповідно до статті 13 Закону України №161-XIV договір оренди землі це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст. 21 Закону №161-XIV орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України «Про плату за землю»).
Справляння плати за землю, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється відповідно до Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 №2535-XII (далі іменується Закону України №2535-XII).
Статтею 2 Закону України №2535-XII встановлено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель».
Згідно ст. 14 Закону України №2535-ХІІ, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Статтею 17 Закону України №2535-XII передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно ст. 27 Закону України №2535-ХІІ контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється органам державної виконавчої служби у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Органи державної податкової служби відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, кий має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму додаткового боргу або його частини.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу визначено, що податкова декларація, розрахунок далі податкова декларація) документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 7-12, 17, 94, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Багатопрофільна Торгівельно-Промислова Компанія «Алні» про стягнення суми податкового боргу, задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Багатопрофільна Торгівельно-Промислова Компанія «Алні» (69120, м. Запоріжжя, вул. Косигіна, 8 кв. 81; ідентифікаційний код 31379998) на користь Державної податкової інспекції у Комунарському районі Запорізької області суму заборгованості в розмірі 8521 (вісім тисяч пятсот двадцять одна) грн. 65 (шістдесят пять) коп., яку перерахувати на р/р 34128999700005, код платежу «податкова застава», банк: ГУДК у Запорізькій області, МФО 813015, одержувач Держбюджет у Комунарському районі, ЄДРПОУ 34677119.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.М.Недашківська