Постанова № 17702383, 21.07.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.07.2011
Номер справи
2а-0770/1054/11
Номер документу
17702383
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/1054/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код 05

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          21 липня 2011 року м. Ужгород

          Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Скуби В.І.

за участю сторін:

представника позивача –не з’явився,

представника відповідача –не з’явився,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Комунального підприємства Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс»про стягнення податкового боргу у розмірі 165903,82 грн., –

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 21 липня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 26 липня 2011 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Рахівському районі Закарпатської області з позовною заявою до Комунального підприємства Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс», якою просить, стягнути з Комунального підприємства Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс»податковий борг у розмірі 165903,82 грн..

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказав наступне. Комунальне підприємство Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс»допустило податкову заборгованість у розмірі 165903,82 грн., з яких по податку на додану вартість у розмірі 147180,10 грн. та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 18723,72 грн..

21 липня 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача, відповідно до якої останній просить розглянути дану адміністративну справу за відсутності представника позивача, за наявними матеріалами (а.с. 96).

В судові засідання, що проходили 25 травня 2011 року та 21 липня 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв’язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З’ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Комунальне підприємство Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс»було зареєстроване 09 грудня 2002 року Рахівською районною державною адміністрацією Закарпатської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи (а.с. 8).

Відповідно вказаного свідоцтва, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України АБ №103650 та листа Управління статистики у Рахівському районі № 10/03-23/383 від 20 травня 2011 року (а.с.а.с. 8, 9, 80) місцезнаходженням відповідача є: Закарпатська область, м. Рахів, вул. Шевченка, 43.

По самостійно поданих податкових деклараціях з податку на додану вартість (а.с.а.с. 55-72) податкове зобов’язання з податку на додану вартість становить 109460 грн., з яких відповідачем сплачено 6490,57 грн.. Отже сума заборгованості по податкових деклараціях з податку на додану вартість становить 102969,43 (109460-6490,57) грн..

Загальна сума штрафних санкцій з податку на додану вартість, що виникла на підставі податкового повідомлення-рішення №0010531500/0 від 21 грудня 2010 року (а.с. 26), що прийняте на підставі акту перевірки №122/15-02 (а.с.а.с. 27-29), податкового повідомлення-рішення №0001501502/0 від 07 вересня 2010 року (а.с. 31), що прийняте на підставі акту перевірки №88/15-02 від 07 вересня 2010 року (а.с.а.с 32, 33), податкового повідомлення-рішення №0001361502/0 від 01 вересня 2010 року (а.с. 34), що прийняте на підставі акту перевірки №88/15-02 від 01 вересня 2010 року (а.с.а.с 35, 36), податкового повідомлення-рішення №0001161502/0 від 18 серпня 2010 року (а.с. 37), що прийняте на підставі акту перевірки №85/15-02 від 13 серпня 2010 року (а.с.а.с 38-40), податкового повідомлення-рішення №0001111502/0 від 02 серпня 2010 року (а.с. 42), що прийняте на підставі акту перевірки №73/15-02 від 28 липня 2010 року (а.с.а.с 43, 44), податкового повідомлення-рішення №0000941502/0 від 22 червня 2010 року (а.с. 45), що прийняте на підставі акту перевірки №59/15-02 від 18 червня 2010 року (а.с.а.с 46-48), та податкового повідомлення-рішення №0010801500/0 від 29 грудня 2010 року (а.с. 50), що прийняте на підставі акту перевірки №124/15-02 від 29 грудня 2010 року (а.с.а.с 51-53), становить 38670,91 грн.

Також відповідачу було нараховано пеню у розмірі 5539,76 грн..

Отже податковий борг з податку на додану вартість становить 147180,10 (102969,43+38670,91+5539,76) грн..

Податковий борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища виник на підставі самостійно поданого податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища (а.с.а.с. 73), та становить 18723,72 грн..

Відповідно до статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III, який діяв на час виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період.

Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до статті5 пункту 5.1. Закону України № 2181-III податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до статті 5 пункту 5.2. підпункту до 5.2.1. Закону України № 2181-ІІІ податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. вказаного Закону у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»–«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідачем вказані суми не були оскаржені в адміністративному та судовому порядках, а отже є узгодженими.

Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.1 Закону України № 2181-ІІІ після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Таким чином, загальна сума податкового боргу становить 165903,82 (147180,10+18723,72) грн..

Крім того, відповідач визнав позовні вимоги повністю, що підтверджується письмовою заявою, яка надійшла на адресу суду 21 червня 2011 року (а.с. 95).

Податковий борг відповідача, крім того, підтверджується обліковими картками платника та заявою відповідача про визнання збільшених позовних вимог (а.с.а.с. 11-23, 81-93, 95).

Відповідно до статті 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 цього Кодексу.

Відповідно до статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

З огляду на вищенаведене, у суду є всі підстави для задоволення позовних вимог Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Державної податкової інспекції у Рахівському районі Закарпатської області до Комунального підприємства Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс»–задовольнити.

Стягнути з рахунків Комунального підприємства Рахівське міське комунальне підприємство «Рахівкомунсервіс»(90600, м. Рахів, вул. Шевченка, 43, Рахівського району, Закарпатської області, ідентифікаційний код 32240467) в обслуговуючих банках кошти у розмірі 165903,82 (ста шестидесяти п’яти тисяч дев’ятисот трьох грн. 82 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          Головуючий                                                                                          Гаврилко С.Є.