Cправа № 2а-0770/902/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.,
при секретарі судового засідання Скуби В.І.
за участю сторін:
представника позивача –не з’явився;
представника відповідача –не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за збільшеною позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Комунального автотранспортного підприємства –072801 про стягнення з розрахункових рахунків податкового боргу у розмірі 234664,16 грн., –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 21 липня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 28 липня 2011 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області з позовною заявою до Комунального автотранспортного підприємства –072801, та збільшивши позовні вимоги, остаточно просить суд стягнути з рахунків Комунального автотранспортного підприємства –072801 на користь бюджету податковий борг у розмірі 234664,16 грн..
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказав наступне. Комунальне автотранспортне підприємство –072801 допустив податкову заборгованість у розмірі 234664,16 грн., з яких по податку на додану вартість у розмірі 166642,49 грн., з податку з власників транспортних засобів у розмірі 15113,48 грн. та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 52908,19 грн..
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву, відповідно до якої просив суд розглянути справу за наявними матеріалами у справі та за відсутності представника позивача (а.с.а.с. 40-85).
В судові засідання, що проходили 24 травня 2011 року та 21 липня 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Відповідачем не надано суду заперечень проти позову та інших доказів, які у нього є.
Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв’язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
З’ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Комунальне автотранспортне підприємство –072801 було зареєстроване 31 липня 1991 року у Виконавчому комітету Ужгородської міської ради Закарпатської області, що підтверджується копією витягу з ЄДРПОУ та копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців свідоцтва (а.с.а.с. 9-11). Місцезнаходженням відповідача є: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Погорєлова, буд. 3.
Податковий борг з податку на додану вартість виник на підставі самостійно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість (а.с.а.с. 13-18, 48-59), податкового повідомлення-рішення №0006421640/0 від 06 грудня 2010 року, яке отримане представником відповідача (а.с. 29 (на звороті)), що прийняте на підставі акту перевірки №4038/15-2 від 30 листопада 2010 року (а.с.а.с. 28, 29), податкового повідомлення-рішення №0006641640/0 від 15 грудня 2010 року, яке отримане представником відповідача (а.с. 32), що прийняте на підставі акту перевірки №4171/15-2 від 08 грудня 2010 року (а.с.а.с 30, 31) та податкового повідомлення-рішення №0006661640/0 від 15 грудня 2010 року, яке отримане представником відповідача (а.с. 33), що прийняте на підставі акту перевірки №4171/15-2 від 08 грудня 2010 року (а.с.а.с 30, 31). Також відповідачеві була нарахована пеня, розмір якої становить 13351,05 грн. Загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість становить 166642,49 грн., в тому числі пеня у розмірі 13351,05 грн..
Відповідачем самостійно було подано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, яким задекларовано до сплати у 2010 році 19043 грн., з яких сплачено 5977,36 грн. (а.с.а.с. 60, 61). Також відповідачеві була нарахована пеня розмір якої становить 2047,84 грн.. У зв’язку з цим залишок податкового боргу з врахуванням пені становить 15113,48 (19043-5977,36+2047,84) грн..
Податковий борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища виник на підставі самостійно поданих податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища (а.с.а.с. 22, 62) та податкового повідомлення-рішення № 0017151543/0 від 11 жовтня 2010 року, що прийняте на підставі акту перевірки №3043/15-1 від 16 вересня 2010 року (а.с.а.с. 23, 24, 26 (на звороті)). Загальна сума податкового боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 52908,19 грн., в тому числі пеня у розмірі 4874,05 грн..
Відповідно до статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III, який діяв на час виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до статті5 пункту 5.1. Закону України № 2181-III податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до статті 5 пункту 5.2. підпункту до 5.2.1. Закону України № 2181 податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. вказаного Закону у разі визначення податкового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»–«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідачем вказані суми не були оскаржені в адміністративному та судовому порядках, а отже є узгодженими.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, загальна сума податкового боргу становить 234664,16 (166642,49+15113,48+52908,19) грн..
Крім того, відповідач визнав позовні вимоги повністю, що підтверджується письмовою заявою, яка надійшла на адресу суду 21 червня 2011 року (а.с. 87).
Податковий борг відповідача, крім того, підтверджується розрахунком заборгованості, обліковою карткою платника, а також заявою відповідача про визнання збільшених позовних вимог (а.с.а.с. 47, 63-85, 87).
Такі ж положення містяться у Податковому кодексі України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.
Зокрема, відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.156 Податкового кодексу України, податкове зобов’язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.
Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.18 Податкового кодексу України, органи Державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 57 пункту 57.1 Податкового кодексу України, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 95 пунктів 95.2 та 95.3 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 цього Кодексу.
Відповідно до статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Зважаючи на вказані норми Закону України № 2181-III, що діяв на час виникнення спірних відносин та Податкового кодексу України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Збільшену позовну заяву Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області до Комунального автотранспортного підприємства 072801 про стягнення з розрахункових рахунків податкового боргу у розмірі 234664,16 грн. –задовольнити.
Стягнути з рахунків Комунального автотранспортного підприємства 072801 (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Погорєлова, будинок 3, ідентифікаційний код 03344680) в обслуговуючих банках кошти у розмірі 234664,16 (двохсот тридцяти чотирьох тисяч шестисот шестидесяти чотирьох грн. 16 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками
Головуючий Гаврилко С.Є.