Рішення № 17317487, 19.07.2011, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
19.07.2011
Номер справи
1816-2011
Номер документу
17317487
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 101

РІШЕННЯ

Іменем України

19.07.2011Справа №5002-7/1816-2011 За позовом Євпаторійської міської ради (97400, м. Євпаторія, пр.. Леніна, 2)

До відповідача Відкритого акціонерного товариства "Євпаторійське ремонтно-транспортне підприємство" (97400, м. Євпаторія, вул.. Київська, 48; 97400, АДРЕСА_1 ідентифікаційний код 00905402)

Про спонукання внести зміни до договору оренди земельної ділянки

Суддя ГС АР Крим І. І. Дворний

представники:

Від позивача ОСОБА_1. предст., дов. №316/02-29 від 18.03.2011р.

Від відповідача - ОСОБА_2 предст., дов. б/н від 12.01.2010р.

Сутьспору Євпаторійська міська рада звернулася до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства "Євпаторійське ремонтно-транспортне підприємство", в якій просить суд внести зміни в договір оренди земельної ділянки площею 21999,00 кв. м. за кадастровим номером №0110900000:01:046:0031, зареєстрований 23.06.2006р. за №98 для обслуговування виробничих будівель, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 виклавши п. 8 договору в наступній редакції:

« З 01.01.2011р. орендна плата визначається відповідно до рішень міської ради від 22.02.2008р. №5-29/4 та від 29.12.2010р. №6-3/37.

Орендна плата справляється виключно у грошовій формі. Щомісячний розмір орендної плати буз ПДВ складає:

тридцять дві тисячі девятсот шістдесят девять гривень 26 копійок.

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеним чинним законодавством».

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до внесених Законом України від 05.02.2009р. № 959-VІ «Про внесення змін до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» змін, ч. 2 ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» визначає, що нормативна грошова оцінка земель населених пунктів здійснюється не рідше одного разу в 5-7 років, а також відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з яким питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях міської ради, 29.12.2010р. Євпаторійською міською радою було прийнято рішення № 6-3/37 «Про затвердження грошової оцінки земель». Змінена грошова оцінка земель, відповідно до п. 2 рішення, вводиться в дію з 01.01.2011р. та, за твердженням позивача, тягне за собою зміну розміру земельного податку та виникнення у позивача права на збільшення орендної плати за користування земельною ділянкою, що знаходиться в оренді у відповідача.

А враховуючи, що надісланий на адресу відповідача проект договору від 28.01.2011р. про внесення змін до п. 8 договору оренди земельної ділянки від 23.06.2006р. № 983 у встановлені ст. 188 Господарського кодексу України строки не був підписаний та повернутий позивачу, спір про зміну умов договору передано позивачем на вирішення у судовому порядку.

На думку позивача, укладений з відповідачем договір оренди підлягає зміні на підставі ст. 652 Цивільного кодексу України внаслідок істотної зміни обставин.

Крім того, позивач зауважив, що відповідно до Рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 02.02.2010р. № 04-06/15 «Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства» у випадку прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін відносно ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, які використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не прийняті судом до уваги лише тільки у випадку скасування рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування у встановленому законом порядку.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, наведених у відзиві на позов.Зокрема, вказує, що договір оренди земельної ділянки від 23.06.2006р. зареєстрований у Кримській регіональній філії ДП „Центр державного земельного кадастру” при Державному Комітеті України по земельних ресурсах за № 983, в той час як в позові позивач помилково вказує № 98.

Крім того, відповідач зазначив, що з проекту договору про внесення змін від 28.01.2011р. до договору оренди земельної ділянки від 23.06.2006р. № 983 та позовних вимог слідує, що запропонованими змінами передбачається визначення орендної плати відповідно до рішень міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 та від 29.12.2010р. № 6-3/37, в той час як спір щодо зміни розміру орендної плати спірної земельної ділянки відповідно до рішення міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 був предметом судового розгляду у справі № 2-5/7866-2008 за позовом Євпаторійської міської ради до ВАТ „Євпаторійське РТП” про спонукання відповідача укласти додаткову угоду від 11.06.2008р. до договору оренди земельної ділянки від 23.06.2006р. № 983, за результатами розгляду якого рішенням Господарського суду АР Крим від 02.02.2009р., залишеним без змін постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 21.04.2009р., в позові було відмовлено.

Безпідставними вважає відповідач і позовні вимоги в частині внесення змін до договору оренди земельної ділянки з 01.01.2011р., адже відповідно до ч. 3 ст. 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Відповідач також вважає необґрунтованими вимоги позивача про збільшення орендної плати за користування земельною ділянкою площею 21999,00 кв.м., оскільки згідно з рішенням Євпаторійської міської ради № 5-37/26 від 24 жовтня 2008 року „Про надання в довгострокову оренду строком на 20 років ОСОБА_3 земельної ділянки для обслуговування виробничих будівель за адресою: АДРЕСА_1-е” припинено право користування ВАТ «Євпаторійське РТП» земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 площею 0,1818 кв.м. із залишенням в користуванні 2,0181 га, а ОСОБА_3 передано у довгострокову оренду на 20 років з моменту прийняття рішення земельну ділянку загальною площею 0,1818га, кадастровий номер 0110900000:01:046:0111 та 0110900000:01:046:0112).

Відповідач стверджує, що договір оренди на вищевказану земельну ділянку площею 0,1818га був укладений між Євпаторійською міською радою та ОСОБА_3, а отже земельна ділянка загальною площею 0,1818га вибула з володіння та користування позивача, тому збільшення розміру орендної плати на земельну ділянку площею 21999,00 кв. м., а не 20181 кв. м., є необґрунтованим.

ВАТ «Євпаторійське РТП» також вважає, що в даному випадку одночасно відсутні всі умови, передбачені ч.2 ст. 652 ЦК України для внесення змін до договору внаслідок істотної зміни обставин.

Крім того, відповідач вважає, що відповідно до пункту 11 договору розмір орендної плати може бути переглянутий у випадку зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі й внаслідок інфляції, у випадку зміни ставок орендної плати згідно з рішенням Євпаторійської міської ради, однак в даному випадку відповідно до рішень міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 та від 29.12.2010р. № 6-3/37 змінювалися не ставки, а коефіцієнти підвищення земельного податку.

Оскільки матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.

Розгляд справи відкладався у порядку статті 77 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ :

01 лютого 2006 року між Євпаторійською міською радою (орендодавець) та Відкритим акціонерним товариством „Євпаторійське ремонтно-транспортне підприємство” (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого Відкритому акціонерному товариству „Євпаторійське ремонтно-транспортне підприємство” в строкове платне користування надано земельну ділянку з міських земель загальною площею 21999,0 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1

Даний договір зареєстрований у Кримській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру” при Державному комітеті України по земельних ресурсах, про що вчинено запис № 983 від 23 червня 2006 року.

Пунктом 1 договору встановлено, що орендодавець на підставі рішення Євпаторійської міської ради від 22 грудня 2005 року за № 4-36/99 передає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку з міських земель, яка зареєстрована за Євпаторійською міською радою за кадастровим № 0110900000:01:046:0031, за адресою: АДРЕСА_1

Відповідно до пункту 2 договору площа земельної ділянки, що передається в оренду, складає 21999,00 кв.м.

Згідно з пунктом 7 договору, його укладено на 50 років, до 22 грудня 2055 року.

Орендна плата, згідно з пунктом 8 договору, визначається відповідно до рішення міської ради від 03 березня 2005 року за № 4-28/8. Орендна плата сплачується виключно у грошовій формі. Щомісячний розмір орендної плати без ПДВ складає 4081,67 грн.

Пунктом 9 договору передбачено, що розмір орендної плати коригується щорічно згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 року № 783, якою затверджений Порядок проведення індексації грошової оцінки земель.

Відповідно до пункту 11 договору розмір орендної плати може бути переглянутий у випадку зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі й внаслідок інфляції, у випадку зміни ставок орендної плати згідно з рішенням Євпаторійської міської ради.

Зміна умов договору, відповідно до пункту 28, здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір вирішується в судовому порядку.

01 лютого 2006 року між сторонами договору оренди земельної ділянки складено та підписано акт приймання - передачі земельної ділянки, відповідно до якого орендодавець передав, а орендар прийняв земельну ділянку площею 21999,00 кв.м., яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1

На підставі рішення Євпаторійської міської ради від 24 листопада 2006 року за № 5-8/21 між Євпаторійською міською радою та відкритим акціонерним товариством "Євпаторійське ремонтно-транспортне підприємство" узгоджено зміну розміру орендної плати (перерахунок орендної плати від 20 січня 2007 року), згідно з яким розмір орендної плати збільшений і складає 6924,19 грн. на місяць.

Рішенням Євпаторійської міської ради від 29.12.2010р. за № 6-3/37 було затверджено технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель м. Євпаторія відповідно до додатку № 1 до рішення, яку постановлено ввести в дію з 01.01.2011р., у звязку з чим Департаменту по організації роботи ради в строк до 01.03.2011р. було доручено внести зміни у договори оренди земельних ділянок в частині орендної плати.

Вказане рішення, як зазначив позивач, 05.01.2011р. було опубліковано у засобах масової інформації в газеті «Євпаторійська здравниця», а отже з цієї дати набрало законної сили.

21.02.2011 року Євпаторійська міська рада, на підставі листа № 01-13/181, направила на адресу Відкритого акціонерного товариства "Євпаторійське ремонтно-транспортне підприємство" проект договору від 28.01.2011р. про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 23.06.2006р. № 983, відповідно до якого позивачем пропонувалось внести зміни до пункту 8 вказаного договору та встановити новий розмір орендної плати з 01 січня 2011 року в сумі 32969,26грн. на місяць.

Однак, Відкритим акціонерним товариством "Євпаторійське ремонтно-транспортне підприємство" скеровані на його адресу проекти договорів про внесення змін не були підписані та повернуті позивачу.

Вказані обставини стали підставою для звернення Євпаторійської міської ради з даною позовною заявою до Господарського суду Автономної Республіки Крим.

Суд вважає, що позовні вимоги Євпаторійської міської ради є незаконними та необгрунтованими, з наступних підстав.

Статтею 13 Закону України „Про оренду землі” від 06 жовтня 1998 року за № 161-XIV (із змінами та доповненнями) встановлено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Статями 18 та 20 Закону України „Про оренду землі” встановлено, що укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації і набирає чинності після такої реєстрації.

Таким чином, оскільки договір оренди землі між сторонами по справі від 011.02.2006р. був зареєстрований у Кримській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру” при Державному комітеті України по земельних ресурсах, про що вчинено запис № 983 від 23 червня 2006 року, вважається, що даний договір оренди укладено 23.06.2006р. за № 983.

Разом з тим, в позовних вимогах, які не уточнювались, позивач просить внести зміни до договору оренди від 23.06.2006р. за № 98, що не відповідає фактичним обставинам справи.

Істотними умовами договору оренди землі, згідно зі статтею 15 Закону України „Про оренду землі”, є зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до статті 19 Закону України „Про плату за землю” розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Як вбачається з пункту 11 договору оренди від 23.06.2006 року, укладеного між сторонами, розмір орендної плати може бути переглянутий у випадках, зокрема, зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі й внаслідок інфляції, та зміни ставок орендної плати згідно з рішенням Євпаторійської міської ради.

Актом міської ради, на підставі якого позивачем був здійснений перерахунок плати за оренду земельної ділянки, стало рішення Євпаторійської міської ради від 29.12.2010р. за № 6-3/37 «Про затвердження грошової оцінки земель», яким було затверджено технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель м. Євпаторія відповідно до додатку № 1 до рішення, введену в дію з 01.01.2011р.

Згідно з частиною 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Таким чином, предметом спору у даній справі є наявність чи відсутність у Євпаторійської міської ради вимагати від відповідача сплати з 01.01.2011р. відповідно до рішень міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 та від 29.12.2010р. № 6-3/37 збільшеної орендної плати в сумі 32969,26грн. на місяць за користування земельною ділянкою площею 21999,00 кв.м.

Судом встановлено, що рішенням Євпаторійської міської ради № 5-37/26 від 24 жовтня 2008 року „Про надання в довгострокову оренду строком на 20 років ОСОБА_3 земельної ділянки для обслуговування виробничих будівель за адресою: АДРЕСА_1-е” припинено право користування ВАТ «Євпаторійське РТП» земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 площею 0,1818 кв.м. із залишенням в користуванні 2,0181 га, а ОСОБА_3 передано у довгострокову оренду на 20 років з моменту прийняття рішення земельну ділянку загальною площею 0,1818га, кадастровий номер 0110900000:01:046:0111 та 0110900000:01:046:0112.

Євпаторійською міською радою надані укладені між Євпаторійською міською радою та ОСОБА_3 договори оренди земельних ділянок: 1) площею 1129,00кв.м., кадастровий номер 0110900000:01:046:0111 за адресою: АДРЕСА_1 від 21.11.2008р., зареєстрований у Кримській регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру» при Державному комітеті України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис 01.06.2009р. за № 040900200073; 2) площею 689,00кв.м., кадастровий номер 0110900000:01:046:0112 за адресою: АДРЕСА_1 від 21.11.2008р., зареєстрований у Кримській регіональній філії ДП «Центр державного земельного кадастру» при Державному комітеті України по земельних ресурсах, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис 01.06.2009р. за № 040900200074.

Доказами прийняття ОСОБА_3 в орендне користування земельної ділянки загальною площею 1818,00кв.м. (1129,00кв.м. + 689,00кв.м.) за адресою: АДРЕСА_1 є наявні в матеріалах справи акти приймання-передачі вищевказаних земельних ділянок.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оренду землі» № 161-XIV від 06.10.1998р., з наступними змінами і доповненнями, договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Вказане свідчить про те, що земельна ділянка загальною площею 0,1818га вибула з користування ВАТ «Євпаторійське РТП» з набранням чинності вищевказаних договорів оренди з ОСОБА_3, у звязку з чим суд вважає безпідставним збільшення орендної плати за користування земельною ділянкою площею 21999,00 кв.м., в той час як фактично в користуванні відповідача залишилось 20181,00кв.м.

Суд не приймає до уваги посилання позивача, в обгрунтування правомірності збільшення розміру орендної плати до земельної ділянки площею 21999,00 кв.м., на те, що до укладеного з ВАТ «Євпаторійське РТП» договору оренди землі № 983 від 23.06.2006р. не було внесено змін стосовно зменшення площі орендованої земельної ділянки та від відповідача не надходило заяв про внесення таких змін.

При цьому суд виходить з того, що відповідно до п. 10 рішення Євпаторійської міської ради № 5-37/26 від 24 жовтня 2008 року внести відповідні зміни до договору оренди земельної ділянки, укладеного міською радою з ВАТ «Євпаторійське РТП», зареєстрованого у Кримській філфї ДП «Центр ДЗК при Держкомземі України» 23.06.2006р. за № 983, було доручено саме Департаменту по організації роботи ради, а не ВАТ «Євпаторійське РТП», однак такі зміни до договору внесені не були з вини саме вищевказаного Департаменту.

Даний факт також був встановлений постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2009р. по справі № 2-5/7866-2008, яка набрала законної сили.

Крім того, як зазначено в позові та проекті договору про внесення змін від 28.01.2011р., запропонованими змінами передбачається, що орендна плата на підставі зазначених в ньому рішень міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 та від 29.12.2010р. № 6-3/37 визначається з 01.01.2011р.

Суд вважає такі вимоги позивача також безпідставними з огляду на таке.

Так, як зазначив сам позивач в позові, рішення Євпаторійської міської ради від 29.12.2010р. № 6-3/37 було опубліковано в засобах масової інформації 05.01.2011р., а отже позивач вважає саме цю дату моментом набрання чинності вищевказаним рішенням ради.

П. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Таким чином, рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення або пізніше. Набрання ж рішенням ради чинності раніше дати його оприлюднення Законом не передбачено.

Більше того, відповідно до ч. 3 ст. 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

В силу п.3 ст. 632 ГК України зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.

Таким чином, позовні вимоги позивача про внесення змін до п. 8 договору оренди землі № 983 від 23.06.2006р., відповідно до яких орендна плата на підставі рішень міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 та від 29.12.2010р. № 6-3/37 визначається з 01.01.2011р. суд також вважає безпідставними та нормативно необгрунтованими.

Судом також встановлено, що відповідно до позовної заяви та проекту договору про внесення змін від 28.01.2011р. до договору оренди земельної ділянки від 23.06.2006р. № 983, запропонованими змінами передбачається, що орендна плата визначається відповідно до рішень міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 та від 29.12.2010р. № 6-3/37.

Однак, як свідчать матеріали справи, спір про зміну розміру орендної плати щодо земельної ділянки площею 21999,00кв.м, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, відповідно до рішення міської ради від 22.02.2008р. № 5-29/4 був предметом судового розгляду у справі № 2-5/7866-2008 за позовом Євпаторійської міської ради до ВАТ „Євпаторійське РТП” про спонукання відповідача укласти додаткову угоду від 11.06.2008р. до договору оренди земельної ділянки від 23.06.2006р. № 983, укладеного між Євпаторійською міською Радою та ВАТ „Євпаторійське РТП” за адресою: АДРЕСА_1, площею 21999,00кв.м, за результатами розгляду якого рішенням Господарського суду АР Крим від 02.02.2009р., залишеним без змін постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 21.04.2009р., в позові було відмовлено.

В силу ч. 2 ст. 35 ГПК України факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Стосовно правомірності збільшення розміру орендної плати у звязку з рішенням Євпаторійської міської ради від 29.12.2010р. № 6-3/37 суд встановив наступне.

Рішенням Євпаторійської міської ради від 29.12.2010р. № 6-3/37 було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Євпаторія, а рішення міської ради від 05.07.2006р. № 5-3/20 «Про затвердження грошової оцінки земель» визнано таким, що втратило силу (п. 4 рішення).

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» № 2535-ХІІ від 03.07.1992р., з наступними змінами і доповненнями, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

В силу ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» № 1378-ІV від 11.12.2003р., з наступними змінами і доповненнями, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Згідно зі ст. 15 вказаного Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Як зазначено у п. 8 договору оренди землі № 983 від 23.06.2006р., орендна плата визначається відповідно до рішення міської ради від 03.03.2005р. № 4-28/8.

Таким чином, розмір орендної плати визначено відповідачу відповідно до грошової оцінки землі, затвердженої рішенням міської ради від 03.03.2005р. № 4-28/8.

Суд вважає, що ч. 2 ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» в редакціїЗакону України N 959-VI від 05.02.2009р., відповідно до якої нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років, не передбачає перегляду раніше затвердженої нормативної грошової оцінки земельних ділянок, на підставі якої був укладений договір оренди землі та визначалась орендна плата за землю.

Відповідно до ч.2 ст. 21 Закону України «Про оренду землі» розмір, форма й строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної й комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України «Про плату за землю»).

З урахуванням вищенаведеного, суд вважає, що рішення Євпаторійської міської ради від 29.12.2010р. № 6-3/37 в частині затвердження нової оцінки землі є публічною пропозицією ради, як орендодавця та власника землі, щодо розміру орендної плати лише стосовно договорів оренди земельних ділянок комунальної власності, які укладаються або будуть укладені після набрання зазначеним рішенням законної сили, тобто після 05.01.2011р., оскільки розмір орендної плати є винятково договірною умовою і визначається при укладанні договору оренди земельної ділянки.

За таких обставин, суд вважає, що позивач не навів суду доказів, яким чином втрата чинності рішенням міської ради від 05.07.2006р. № 5-3/20 «Про затвердження грошової оцінки земель» та затвердження рішенням Євпаторійської міської ради від 29.12.2010р. № 6-3/37 нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Євпаторія тягне за собою обовязкове збільшення розміру орендної плати для відповідача по справі.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що позивач не довів суду тих обставин, на які він посилався в обґрунтування своїх позовних вимог, у звязку з чим позовні вимоги Євпаторійської міської ради задоволенню не підлягають.

Судові витрати суд залишає за позивачем у порядку статті 49 Господарського процесуального кодексу України

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

В позові відмовити.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримДворний І.І.