Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 липня 2011 року № 2а-5462/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі Крушеніцькому В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Територільного управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області
до Публічного акціонерного товариства «Квазар»
простягнення заборгованості, за участю представників сторін:
від прокурора: не з’явився
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора Подільського району м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва в інтересах держави в особі Територільного управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області з позовом про стягнення з Публічного акціонерного товариства «Квазар»(далі – ПАТ «Квазар») штрафу у розмірі 17000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що відповідачем порушено пункт 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. N 1591, а саме, нерозміщення регулярної річної інформації за 2008 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
В судові засідання 24.05.2011 року, 04.07.2011 року відповідач не з’явився, хоча про час, дату і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштових відправлень №0100178022835, №0100179731589, відзив на адміністративний позов не надіслав, про причини неявки суд не повідомив.
Оскільки в судове засідання не з’явились всі особи, що беруть участь у справі, фіксування судового засідання 04.07.2011 року технічними засобами не здійснювалось згідно ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних в ній доказів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, оцінивши їх в сукупності, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, судом встановлено наступне.
Територільним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області проведено перевірку та встановлено порушення ПАТ «Квазар»(04136, м. Київ, Подільський район, вул. Північно-Сирецька, будинок 3, ідентифікаційний код 14314038) вимог чинного законодавства.
Згідно ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
За результатами проведеної перевірки позивачем складено Акт №265-КУ про правопорушення на ринку цінних паперів від 15.02.2011 року, в якому зафіксоване порушення відповідачем п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме несвоєчасне виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 25.02.2010 року №199-КУ, термін виконання якого закінчився 29.03.2010 року.
Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 25.02.2010 року №199-КУ було винесено стосовно порушення вимог ст. 40 «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. N 1591, а саме, нерозміщення регулярної річної інформації за 2008 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua.
Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 р. N 1591, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Зокрема, розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
На виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 25.02.2010 року №199-КУ, ПАТ «Квазар»17.05.2010 року розмістило регулярну річну інформацію за 2008 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних ДКЦПФР про ринок цінних паперів за адресою: www.stockmarket.gov.ua, що свідчить про несвоєчасне виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 25.02.2010 року №199-КУ, за що ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачена відповідальність юридичних осіб.
Зазначене порушення відображено в Акті №265-КУ про правопорушення на ринку цінних паперів від 15.02.2011 року.
Відповідно до п.14 ст.8, ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», п.3 розділу 7, п.1.8 розділу 17 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. N 2272, Постановою №258-КУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 24.02.2011 року на відповідача накладено штраф в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, Акт №265-КУ про правопорушення на ринку цінних паперів від 15.02.2011 року, Постанова №258-КУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 24.02.2011 року, Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 25.02.2010 року №199-КУ направлені відповідачу рекомендованими листами з повідомленнями про вручення.
Станом на день розгляду справи штраф відповідачем не погашено.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за, зокрема, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, до системи якого входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», основними завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є, зокрема, захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Відповідно до ст.121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційними поданнями Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень статті 2 Арбітражного процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді) від 08 квітня 1999 року №3-рп/99 визначено, що відповідно до пункту 2 статті 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом. Під представництвом прокуратурою України інтересів держави за змістом пункту 2 статті 121 Конституції України треба розуміти правовідносини, в яких прокурор, реалізуючи визначені Конституцією України та законами України повноваження, вчиняє в суді процесуальні дії з метою захисту інтересів держави. Ці дії включають подання прокурором до позовної заяви, його участь у розгляді справи за позовною заявою, а також у розгляді судом будь-якої іншої справи за ініціативою прокурора чи за визначенням суду, якщо це необхідно для захисту інтересів держави.
Згідно ст.ст. 57, 60 Кодексу адміністративного судочинства України та ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», а також п. 4 вищезазначеного рішення Конституційного суду України визначено, що прокурор та його заступник має право подавати позови до суду в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах. При цьому, у кожному конкретному випадку прокурор самостійно визначає з посиланням на чинне законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, в чому визначається порушення інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з Публічного акціонерного товариства «Квазар» штрафу в сумі 17000,00 грн. є законними, обґрунтованими, обставини, на які посилається позивач є доведеними, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Квазар»(04136, м. Київ, Подільський район, вул. Північно-Сирецька, будинок 3, ідентифікаційний код 14314038) на користь Територільного управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області (рахунок, відкритий у Державному казначействі за місцезнаходженням платника, балансовий рахунок 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106) штраф у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.П. Васильченко