Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-7075/10/0670 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Лічевецький І.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" липня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого судді Лічевецького І.О., суддів Земляної Г.В., Мацедонської В.Е., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Фа-ойл»на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 13 січня 2011 р. адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фа-ойл»до державної податкової інспекції у м. Житомирі про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ
Товариством з обмеженою відповідальністю «Фа-ойл»(надалі за текстом ТОВ «Фа-ойл») подано позов про скасування рішення № 00099932302 від 20.08.2010 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 902 821 грн. 88 коп. за порушення пунктів 9, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (надалі за текстом «Закон № 265/95-ВР»).
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 13 січня 2011 р. в задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ТОВ «Фа-ойл»просить скасувати назване судове рішення та ухвалити нове про задоволення позову з підстав неповного зясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи та порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Перевіривши повноту встановлення місцевим судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, Київський апеляційний адміністративний суд дійшов наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що 04 серпня 2010 р. посадовими особами ДПІ у м. Житомирі здійснено перевірку АЗС, яка розташована по вул. Космонавтів, 11А, в м. Житомир та належить ТОВ «Фа-ойл».
Результати перевірки оформлено актом № 0664/06/30/23/36169535 від 04.08.2010 р.
Перевіркою встановлено, що позивач при здійсненні господарської діяльності не здійснив роздрукування фіскальних звітних чеків за 07.01.2010 р., 29.05.2010 р., 30.05.2010 р. та 02.07.2010 р.; допустив невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО в розмірі 00 грн. 02 коп. та реалізовував паливно-мастильні на загальну суму 450730 грн. 89 коп. за відсутності другого примірника змінного звіту АЗС за формою № 17-НП, що є порушенням установленого порядку ведення обліку.
На підставі висновків, викладених в акті перевірки, відповідачем прийнято рішення №0009932302 від 20.08.2010 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 902821 грн. 88 коп.
Відповідно до пунктів 9, 12, 13 статті 3 Закон № 265/95-ВР субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно пункту 4 статті 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до статті 21 Закону № 265/95-ВР до субєктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 22 встановлено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
З огляду на викладене застосування до ТОВ «Фа-ойл»штрафних санкцій в порядку пункту 4 статті 17, статей 21, 22 Закону № 265/95-ВР слід визнати правомірним.
Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що місцевим судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, а твердження скаржника про те, що облік нафтопродуктів здійснювався у журналі обліку надходження нафтопродуктів та за звітами довільної форми є помилковим.
З метою встановлення єдиного порядку організації та виконання робіт, повязаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів, наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та звязку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20 травня 2008 року №281/171/578/155 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 2 вересня 2008 р. за №805/15496, затверджено Інструкцію про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України (надалі за текстом «Інструкція»).
Нормами цієї Інструкції встановлено, що відпуск нафтопродуктів за готівку, талони, платіжними картками відображається у змінному звіті АЗС за формою № 17-НП. Відпуск нафтопродуктів за відомостями здійснюється АЗС на підставі договорів, укладених між підприємством та споживачем, та відображається у відомості на відпуск нафтопродуктів за формою № 16-НП.
Відповідно до пункту 10.4.3 Інструкції після завершення зміни оператором АЗС складається змінний звіт АЗС за формою № 17-НП у двох примірниках, з яких один з доданими ТТН здається до бухгалтерської служби, а другий - залишається на АЗС.
Згідно пункту 14.4 Інструкції для посилення контролю за станом приймання, зберігання, відпуску та обліку нафти та нафтопродуктів матеріально відповідальні особи ведуть журнал обліку надходження нафти і нафтопродуктів за формою № 6-НП і журнал вимірювання нафти і нафтопродуктів у резервуарах за формою № 7-НП.
Таким чином, у разі відсутності на АЗС другого примірника змінного звіту за формою № 17-НП, це є порушенням установленого порядку ведення обліку.
При цьому статтею 21 Закону № 265/95-ВР передбачена відповідальність не лише за не ведення обліку товарів, а й за його ведення з порушенням встановленого порядку.
За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Фа-ойл»залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 13 січня 2011 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя І.О.Лічевецький
суддя Г.В.Земляна
суддя В.Е.Мацедонська
Ухвала складена в повному обсязі 12 липня 2011 р.