Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" травня 2011 р.справа № 2а-2235/10/0870 Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Добродняк І.Ю
суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.
при секретарі судового засідання: Ліпіній О.О.
за участю представників:
позивача - не з’явився
відповідача - не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську
апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрспецінструмент»
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 18 травня 2010 року
у справі № 2а-2235/10/0870
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрспецінструмент»
до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя
про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрспецінструмент»звернулося до суду з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог (а.с.54), просить визнати протиправним винесене Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя повідомлення-рішення від 08.10.09 №0003982302/0 про донарахування 170 грн. комунального податку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач під час проведення перевірки помилково дійшов висновку про неподання або несвоєчасне подання позивачем розрахунку комунального податку за листопад 2007 року, що не відповідає дійсності.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 18.05.2010 у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погодившись з рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального права, неповне з’ясування обставин, що мають значення для справі, просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Апеляційна скарга мотивована тим, що відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу). В податковій декларації за 2007 рік, поданій 04.02.08, відображені податкові зобов’язання з комунального податку. Позивач також вказує, що Положення про комунальний податок, затверджене рішенням Запорізької міської ради від 30.11.05 №6, не передбачає обов’язку платника комунального податку подавати податкові декларації (податкові розрахунки) до податкового органу.
Представники сторін в судове засідання не з’явились, про час і місце судового засідання сторони повідомлені судом належним чином, що підтверджено наявними в матеріалах справи документами.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Запоріжжя проведено планову виїзну перевірку ТОВ «Торговий дім «Укрспецінструмент»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 07.11.07 по 30.06.09, за результатами якої складений акт перевірки №124/23-2/35536286 від 24.09.09.
Під час перевірки, зокрема, встановлено порушення позивачем пп.2.1 п.2, пп.3.1 п.3 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Запорізької міської ради №6 від 30.11.05 «Про внесення змін до положень про місцеві податки і збори», пп. «а»пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: підприємством не поданий розрахунок комунального податку за перший податковий період - листопад 2007 року з моменту постановки на податковий облік.
На підставі акту перевірки №124/23-2/35536286 від 24.09.09 прийнято податкове повідомлення-рішення №0003982302/0 від 08.10.09, відповідно до якого позивачеві визначено суму податкового зобов’язання з комунального податку на загальну суму 170,00 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що діючим законодавством передбачений обов’язок платника комунального податку подавати до органів державної податкової служби податкові розрахунки з комунального податку, внаслідок чого відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Колегія суддів, виходячи з фактичних обставин справи, норм діючого законодавства, що регулюють спірні правовідносини, погоджується з судом першої інстанції.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрспецінструмент»зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності –юридична особа виконавчим комітетом Запорізької міської ради 06.11.07, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію. 07.11.07 підприємство взято на податковий облік в ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя за № 21164.
Обов’язок подавати до органів державної податкової служби податкові декларації, розрахунки (за визначенням в ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу) встановлений ст.4 вказаного вище Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідальність за неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, передбачена пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Статтею 15 Закону України «Про систему оподаткування»комунальний податок віднесено до місцевих податків і зборів.
Пунктом 3 статті 15 цього Закону визначено, що місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України. При цьому комунальний податок є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цього податку.
Виходячи з п.2.1 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 05.06.02 № 126 із змінами, внесеними рішенням від 30.11.05 № 6, позивач є платником комунального податку.
Відповідно до п.2.5 вказаного Положення комунальний податок перераховується до бюджету міста за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби). Базовий (звітний) період - календарний місяць.
З огляду на вказані норми, на позивача як платника комунального податку покладений обов’язок подавати до податкового органу податковий розрахунок по комунальному податку за кожний звітний період –місяць.
Факт неподання позивачем податкового розрахунку по комунальному податку за листопад 2007 року позивачем не спростований, підтверджений матеріалами справи.
Посилання позивача на приписи пп.4.1. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до яких платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу), а також той факт, що в податковій декларації за 2007 рік, поданій до податкового органу 04.02.08 відображені податкові зобов’язання з комунального податку, колегія суддів не приймає до уваги.
Вказана норма Закону на спірні правовідносини не розповсюджується, оскільки стосується випадків, коли податкові зобов’язання платником відображаються у річній податковій декларації, яка подається за поточний, а не минулий рік.
Таким чином, колегія суддів дійшла висновку, що податкове повідомлення-рішення №0003982302/0 від 08.10.09 винесено відповідачем законно та обґрунтовано.
Судом першої інстанції в достатньому обсязі з’ясовано обставини справи та ухвалено законне і обґрунтоване рішення, правові підстави для його скасування відсутні.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Укрспецінструмент» залишити без задоволення.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 18 травня 2010 року у справі № 2а-2235/10/0870 –залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: І.Ю. Добродняк
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: Я.В. Семененко