Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2011 р. справа № 2а/0570/1638/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Череповського Є.В.
при секретаріПригода О.В.
за участю:
представник позивачаТкачук А.І.
представник відповідачаТкаченко Н.С.
представник відповідачаТуру В.Г.
представник відповідачаАрсентьєва В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька та Управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Марїнському районі Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Авдіївці Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Красний Лиман Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Вугледар Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької області про зобовязання вчинити дії щодо приведення розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списком № 1 у відповідності до чинного законодавства,
В С Т А Н О В И В:
Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін звернувся до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька та Управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Марїнському районі Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Авдіївці Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Красний Лиман Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Вугледар Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької області про зобовязання вчинити дії щодо приведення розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списком № 1 у відповідності до чинного законодавства за період з 01.02.2010р. по 31.03.2010р.
В обґрунтування позову позивач вказав по-перше, що згідно з абзацами 1-5 розділу 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 IV від 09 липня 2003р. пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 …на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, особам зазначеним вище (абзац 1) пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058 IV від 09 липня 2003р., який набув чинності з 01 січня 2004р. зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
У долучених до справи розрахунках фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій призначених за списком № 1 14-ти органів ПФУ, 38 осіб колишніх працівників О ВГРЗ набули статусу пенсіонера і мали номер особового розрахунку пенсіонера до 01 січня 2004 р.
Згідно з п.16 розділу 15 Прикінцевих положень Закону №1058 IV від 09 липня 2003р., до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечать цьому Закону. Положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугою років.
Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін вважає, що у наданих позивачем розрахунках, не повинні були фігурувати працівники, які набули право отримувати пільгову пенсію до 01.01.2004р. часу початку дії Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» так як Закон зворотної сили не має.
По-друге, у порушення пункту 6.2 «Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 21-1 від 19.12.2003р., яку розроблено відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV і Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» №400/97-ВР, що не передбачає при обчисленні повного стажу робітника на конкретному підприємстві враховувати і дні. Органи УПФУ, як аргумент врахування при визначенні частки сплати підприємства стажу робітників не тільки у місяцях, а і у днях посилаються на «Інструкцію про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 21-1 від 19.12.2003 р.
Однак, на думку ОВГРЗ правник в п.6.2 абзац 6 цієї Інструкції буквально, конкретно і однозначно виписав вимогу, що при визначення частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці) і не яке розширювальне трактування цієї норми не можливе. Це підтверджується (на підставі Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 21-1 від 19.12.2003 р.) і самою формою розрахунку фактичних витрат, а саме в графі 8 стоїть «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при обчисленні плати (років, місяців)». В розрахунках же органів ПФУ (Додаток 7 до пункту 6.4 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в графі 8 «Стаж роботи на даному підприємстві, що враховано при
обчисленні плати (років, місяців) у деяких пенсіонерів стоять 4-х, або 5-ти значні цифри, а саме наприклад, 8р.10.93м. (Розрахунок УПФУ в Київському районі м. Донецька за березень 2010р. ОСОБА_5 №8) і що визначають останні 2 цифри не зрозуміло і не передбачено формою додатку. Ствердження органів УПФУ, що визначення частки сплати відповідача з урахуванням стажу не тільки в місяцях, а й у днях, або у відсотках днів до місяця є найбільш точним способом визначення цієї частки, не мають під собою законного підгрунття, так як діючими нормативними документами обчислення у днях не передбачено, що і підтверджується п.6.2. Інструкції, затвердженою Постановою ПФУ від 19.12.2003 №21-1.
В п.6.2 цієї Інструкції йдеться саме про витрати на виплату та доставку пенсій, (а не призначення пільгових пенсій) призначених на пільгових умов.
На підставі викладеного представник позивача просив зобовязати відповідачів вчинити дії щодо приведення розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списком № 1 у відповідності до чинного законодавства.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.
Представник відповідача - Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі міста Донецька - у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав до суду письмові заперечення, в яких просив відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача - Управління Пенсійного Фонду України у Волноваському районі Донецької області - у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав до суду письмові заперечення, в яких просив відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача - Управління Пенсійного Фонду України в місті Селидове Донецької області - у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав до суду письмові заперечення, в яких просив відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Представник відповідача - Управління Пенсійного Фонду України у Ворошиловському районі міста Донецька - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду письмові заперечення, в яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі міста Донецька - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі міста Донецька - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі міста Донецька - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Донецька - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в місті Авдіївці Донецької області - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Марїнському районі Донецької області - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в місті Красний Лиман Донецької області - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Представник відповідача - Управління Пенсійного фонду України в місті Вугледар Донецької області - у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
За таких підстав і відповідно до ст.128 КАС України суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представників відповідачів, та на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач - Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін, зареєстрований виконавчим комітетом Донецької міської ради 10.01.2003 року, є юридичною особою, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та положенням.
Оперативний воєнізований гірничорятувальний загін включено до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, про що присвоєно код ЄДРПОУ 00159441.
Як вбачається із матеріалів справи, на час прийняття постанови у даній справі, між позивачем та відповідачем вже існує рішення, що набрало законної сили, у справі № 2а-17773/10/0570, предметом якої був спір з приводу стягнення Управлінням пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька з Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.02.2010 р. по 31.03.2010 р. у розмірі 288954,08 грн. В даній справі Оперативним воєнізованим гірничорятувальним загоном в ході судового розгляду були надані заперечення на позов, з аналогічними посиланнями цього позову, і суд першої та апеляційної інстанції дані доводи до уваги не прийняв та встановив обставини щодо необґрунтованості посилань Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону на порушення Управлінням пенсійного фонду України в Київському районі м. Донецька законодавства щодо прийняття спірних розрахунків за період з 01.02.2010 р. по 31.03.2010 р. у розмірі 288954,08 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно ч. 2 ст. 255 КАС України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Таким чином, обставини щодо прийняття спірних розрахунків за період з 01.02.2010 р. по 31.03.2010 р. у розмірі 288954,08 грн. були вже встановлені у постанові від 16.11.2010 р. в справі № 2а-17773/10/0570. Також ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 11.01.2011 року визначено, що врахування при складані розрахунків Управлінням днів не суперечить вимогам інструкції.
Крім того, згідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 01.01.2004р., підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин. на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10% до 100 - відсоткового розміру відшкодування цих витрат.
Так у 2010 році відсоток відшкодування складає 80%. Відповідно до п.6.2 розділу 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне с і рахування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління ПФУ 19.12.2003р. № 21-1 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.
Відповідно до п.6.10 розділу 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління ПФУ 19.12.2003р. № 21-1 у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Витрати на виплату та доставку пенсій несуть управління ПФУ на обліку яких знаходиться пільгова категорія пенсіонерів.
Відповідно до п. 6.5 розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8»а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Згідно із п. 6.2 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.
При визначенні частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці).
Відповідно до листа Пенсійного фонду України від 01.03.2005 за № 2039/14 «Щодо встановлення страхового стажу» якщо сума сплачених за відповідний місяць, страхові внески менші за мінімальний страховий внесок, то період зараховується в страховий стаж як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених сум за відповідний місяць була не меншою мінімального страхового внеску. Якщо така доплата не була здійсненна, страховий стаж враховується пропорційно.
Таким чином, при складені розрахунків Управліннями Пенсійного фонду в Донецькій області враховують і дні роботи застрахованих осіб.
Також, позивач наголошує, що Управліннями в порушення законодавства було виставлено до відшкодування 40 осіб, які отримували право отримувати пільгову пенсію до 01.01.2004 року. Але дані судження є помилковими у зв'язку із наступним.
Згідно із ч. 2 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п. 1ч. 1 ст. 13 ЗУ «Про Пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах: жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
При цьому суд не погоджується з доводами позовної заяви, що на момент прийняття ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Закон України «Про пенсійне забезпечення» не передбачав обовязку відшкодування підприємствами виплачених працівникам пільгових пенсій на підстави ст. 13 останнього, частина 2 якої була виключена ще Законом України №1461 від 17.02.2000 р., оскільки Інструкція про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами організаціями та громадянами збору на обовязкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.10.2001 р. №16-6, що діяла до набрання чинності ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», так і інструкція від 19.12.2003 р. №21-1, що діє в теперішній час, передбачають відшкодування підприємствами Пенсійного фонду України витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Щодо виключення з розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №1 за лютий-березень 2010р. пенсіонера ОСОБА_6 (№ 16 в розрахунках без вих. та дати), як особи яка ніколи не працювала на підприємстві позивача, то позивач пояснив, що на його підприємстві працював ОСОБА_6 на посаді набирача проб в шахті, командиром відділення (обидві посади за списком № 1) у період з 26.03.1985р. по 19.04.1993р. При цьому Управління Пенсійного фонду в Київському районі пояснила помилку в імя по-батькові простою опискою.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-72, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову Оперативного воєнізованого гірничорятувального загону до Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Петровському районі міста Донецька, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Донецька та Управління Пенсійного фонду України в місті Селидове Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Марїнському районі Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Авдіївці Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Красний Лиман Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в місті Вугледар Донецької області, Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі Донецької області про зобовязання вчинити дії щодо приведення розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списком № 1 у відповідності до чинного законодавства відмовити в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 19 липня 2011 року.
Постанова у повному обсязі складена 25 липня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Череповський Є.В.