Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2011 р. справа № 2а/0570/7107/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10 год. 30 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кочанової П.В.
при секретаріДікусяк Н.О.
за участі представників сторін:
від позивача:ОСОБА_2, за дов. № 7477/10-013-1 від 12.04.2011 року
від відповідача:не зявився
ВСТАНОВИВ:
5 травня 2011 року Державна податкова інспекція у місті Харцизьку Донецької області (далі за текстом ДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Донецької обласної ради конфедерації праці України про припинення державної реєстрації юридичної особи, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач протягом року до ДПІ документів фінансової звітності не подає.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав вимоги адміністративного позову з підстав, викладених у позові.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Донецька обласна рада конфедерації праці України зареєстрована Виконавчим комітетом Харцизької міської ради Донецької області 31.08.2005 року, взяте на облік платника податків 31.10.2005 року, включене до ЄДРПОУ за номером 33505151.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» професійна спілка (профспілка) - добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).
Згідно ст. 8Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» з метою виконання своїх статутних завдань профспілки, їх організації (якщо це передбачено статутом) мають право на добровільних засадах створювати об'єднання (ради, федерації, конфедерації тощо) за галузевою, територіальною або іншою ознакою, а також входити до складу об'єднань та вільно виходити з них.
Відповідно до ч. 9 ст. 16 зазначеного Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» профспілка, об'єднання профспілок набувають права юридичної особи з моменту затвердження статуту (положення). Статусу юридичної особи набувають також організації профспілки, які діють на підставі її статуту.
До профспілок застосовується Закон України «Про об'єднання громадян», якщо інше не передбачено Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про об'єднання громадян» у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.
Згідно реєстраційної інформації по платнику податків відповідач має статус платника податків- банк (не платник податків). Відповідач взятий на податковий облік в Державній податковій інспекції у місті Харцизьку Донецької області з 31.10.2005 року.
Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Пунктом 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) передбачене подання субєктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період.
Пунктом 2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин)платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» ДПІ уповноважена здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до пункту 1.2 Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997 р. № 233 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.08.1997 р. за № 290/2094 (далі - Порядок), цей Порядок застосовується установами й організаціями, що включені до реєстру неприбуткових організацій та установ з присвоєнням ознаки неприбутковості (далі - неприбуткові установи) у встановленому порядку відповідно до наказів Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997 року №232 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.1997 року за №291/2095, і від 03.07.2000року №355 «Про затвердження Порядку визначення структури ознаки неприбуткових установ (організацій)», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.07.2000року за №451/4672.
Пунктом 1.3 цього Порядку передбачено, що податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями (далі - звіт) складається за формою, що додається, і подається неприбутковою установою за кожний звітний період.
Таким чином, відповідач зобовязаний був надавати податковий звіт про використання коштів неприбуткових організацій і установ.
Строки подання звітності до органів державної податкової служби на момент виникнення спірних правовідносин встановлювались п.п .4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) та п. 4.1 Порядку, відповідно до яких платники податків повинні подавати податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.36.1 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 49.2 статті 29 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Платники податку на прибуток підприємств, які оподатковуються за ставкою нуль відсотків відповідно до пункту 154.6 статті 154 Податкового кодексу України, подають органам державної податкової служби декларації (розрахунки) з податку на прибуток підприємств за спрощеною формою у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
.Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Актом перевірки матеріалів справи про ненадання податкової звітності вих.№54/15-1 від 01.03.2011 року підтверджується, що Об`єднання громадян Донецька обласна рада конфедерації праці України з 2005 року звітність, передбачену законодавством України, до ДПІ у місті Харцизьку не надає.
Згідно частини 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до п. 20.1.12 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Згідно з п. 67.2 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб підприємців.
Таким чином, оскільки відповідач не подає більш року органам державної податкової служби податкові декларації та не сплачує податки до бюджету, відповідно, суд доходить висновку, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19 Господарського кодексу України, п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу», ст.ст. 20, 36, 49, 67 Податкового кодексу України, ст. ст. 46, 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст.ст. 1, 8, 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», ст. 14 «Про об'єднання громадян», ст. 4 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 9 «Про систему оподаткування», п.п. 1.2, 4.1 Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями від 11.07.1997 р. № 233, ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов Державної податкової інспекції у місті Харцизьку Донецької області до Донецької обласної ради конфедерації праці України про припинення державної реєстрації юридичної особи.
Припинити юридичну особу Донецьку обласну раду конфедерації праці України (адреса: 86700, Донецька область, м. Харцизьк, вул. Некрасова, б.20, ЄДРПОУ 33505151).
Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 14 червня 2011 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 20 червня 2011 року.
Суддя Кочанова П.В.