ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 липня 2011 р. (15:06) Справа №2а-7790/11/0170/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП»
про стягнення податкового боргу в сумі 44714,76 грн.,
за участю представників:
від позивача ОСОБА_1 представник, довіреність № 7239/10/10-0 від 18.07.2011 р.
від відповідача не зявився
Суть спору: Красноперекопська обєднана державна податкова інспекція АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП» (далі відповідач) податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб в сумі 44714,76 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 04.07.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі.
У судовому засіданні, яке відбулося 20.07.11 року, представник позивача надав уточнення до позовної заяви,згідно з яким проси стягнути з відповідача податкову заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в сумі 37573,46 грн., у тому числі 37206,88 грн. непогашеної суми податку та 366,58 грн. пені.
Відповідач явку свого представника також не забезпечив, про час, день та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, враховуючі думку представника позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем клопотання про розгляд справи за відсутності його представника або про відкладення розгляду справи, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 28.01.2001 року зареєстрований Первомайською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну юридичної особи та є платником податків та зборів, передбачених ст. 9 Податкового кодексу України.
Пунктом 4.1.1 статті 4 Податкового кодексу України встановлено, що кожна особа зобовязана сплачувати встановлені цім Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобовязання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація, згідно зі ст. 49 цього Кодексу подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Згідно зі ст. 162 Податкового кодексу України платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, податковий агент.
Контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку, відповідно до п. 168.4.6. п. 168.4. ст. 168 цього кодексу, здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.
Відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід (п. 168.4.7. п. 168.4. ст. 168 Кодексу).
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕМП» до Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції АР Крим було подано податкові декларації з податку на доходи фізичних осіб, а саме:
за січень 2011 року № 900152191 на суму 2563,32 грн.;
за лютий 2011 року № 9001529063 на суму 2808,64 грн.;
за березень 2011 року № 9002217684 на суму 4571,64 грн.
Крім того, згідно з декларацією № 900152191 сума заборгованості з податку на доходи фізичних осіб станом на 01.01.2011 року складає 51526,31 грн.
За даними карток особового рахунку з податку на доходи фізичних осіб станом на 17.07.2011 року заборгованість з непогашеної суми податку складає 37573,46 грн., у тому числі 37206,88 грн. непогашеної суми податку та 366,58 грн. пені.
Згідно зі ст. 176 Податкового кодексу України платники податку на доходи фізичних осіб зобов'язані, зокрема, подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов'язковим; своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих органом державної податкової служби, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, грошове зобовязання платника податку становиться податковим боргом з моменту його узгодження у порядку, визначеному Податковим кодексом.
Суд зазначає, що позивач просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом в сумі 37573,46 грн., у тому числі 37206,88 грн. непогашеної суми податку та 366,58 грн. пені.
Згідно з п.п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Позивачем на адресу відповідача 25.03.2011 року було направлено податкову вимогу № 49 на суму 47547,48 грн., у тому числі 47541,07 грн. основного платежу та 6,41 грн. пені, яка отримана останнім 05.04.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Аналізуючи всі зазначені положення Податкового кодексу, суд вважає, що податкові органи мають право звертатися до суду про стягнення коштів за податковим боргом виключно після дотримання всіх умов, визначених ст. ст. 59, 95 Податкового кодексу України.
Позивачем, в порядку ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, надані докази надсилання податкової вимоги на суму 47541,07 грн. основного платежу, у звязку з чим вимоги позивача, згідно з наданим уточненням, щодо стягнення 37206,88 грн. податку на доходи фізичних осіб належить задовольнити.
Що стосується вимоги позивача про стягнення 366,58 грн. пені, то суд зазначає, що такі вимоги належить задовольнити частково в сумі 6,41 грн., тобто в сумі, яка була узгоджена у встановленому Податковим кодексом України порядку, шляхом направлення податкової вимоги.
У судовому засіданні, яке відбулось 20.07.2011 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 27.07.2011року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП» (96312, АР Крим, Первомайський район, с. Крестянівка, вул. Гагаріна, 30; ЄДРПОУ 31692925) на користь місцевого бюджету Крестянівської сільської ради Первомайського району (код платежу 11010100 на р/р 33219800700221 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026) 37213,29 грн. податкового боргу з податку на доходи фізичних осіб.
3. В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.