Постанова № 1708907, 11.04.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.04.2008
Номер справи
4/168
Номер документу
1708907
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11.04.2008 р. № 4/168

За позовом

ОСОБА_1

До

Київської міської територіальної виборчої комісії

Про

Про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

Головуючий суддя Вовк П.В.,

Судді Кочан В.М., Келеберда В.І.

Секретар судового засідання Камінська Т.О.

Представники:

Від позивача

не прибув

Від відповідача

Мазур Н.А.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі Позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

10.04.08 у попередньому судовому засідання Позивач уточнив позовні вимоги зазначивши, що просить суд визнати протиправними дії Відповідача, які полягають у відмові в реєстрації Позивача кандидатом на посаду Київського міського голови шляхом прийнятті постанови № 5/25 від 04.04.08 та зобов'язати Відповідача зареєструвати Позивача кандидатом на посаду Київського міського голови.

Представник Відповідача проти позову заперечує та просить суд відмовити Позивачу у задоволені позову з підстав викладених у письмових запереченнях б/н від 10.04.08, які залучено до матеріалів справи.

11.04.08 у судовому засіданні Позивач проголоси заяву про розгляд справи за його відсутності та покинув зал судових засідань.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, суд -

ВСТАНОВИВ:

04.04.08 Позивач звернувся до Відповідача з заявою вх. № 266 про реєстрацію його кандидатом на посаду Київського міського голови шляхом самовисування. До зазначеної заяви було додано автобіографію.

04.04.08 Відповідач прийняв рішення у формі постанови № 5/25 від 04.04.08 про відмову Позивачу в задоволені вищевказаної заяви з підстав неподання Позивачем повного комплекту документів, передбаченого ст. 38 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

04.04.08 після розгляду питання Позивача на засіданні комісії Позивач звернувся до Відповідача з заявами вх. № 278 про видачу підписних листів на підтримку кандидата на посаду Київського міського голови, вх. № 279 (передвиборча програма та фото 4 шт.), вх. № 280 про прийняття: передвиборчої програми кандидата на посаду Київського міського голови, заяви про намір висунути свою кандидатуру на виборах Київського міського голови і видачу підписних листів, 4 фото (4х6), а також про видачу довідки про прийняті документи. Крім того, у заяві вх. № 280 Позивач зазначив, що декларацію про майно та доходи надасть за першою вимогою.

07.04.08 Відповідач прийняв рішення у формі постанови № 6/2 від 07.04.08 про відмову Позивачу в задоволені заяв, зареєстрованих КМ ТВК 04.04.08 вх. № 278 та 279.

Відповідно до частини 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені правовідносини регулюються ЗУ «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»(далі - Закон).

Згідно ч. 2, 4 ст. 33 Закону право висування кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується виборцями через місцеві організації партій (блоки) або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Законом; громадянин України, який відповідно до частин першої статті 9 цього Закону має право бути обраним міським головою, може самовисуватися кандидатом на посаду міського голови шляхом подання заяви до відповідної територіальної комісії.

Враховуючи той факт, що Позивач є громадянином України, на день виборів досяг вісімнадцяти років, має право голосу, скористався правом на самовисунення, суд прийшов до висновку, що Позивач має право подати відповідну заяву до відповідної територіальної виборчої комісії.

Статтею 38 Закону передбачено умови реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Так, територіальна виборча комісія реєструє кандидата на посаду міського голови за умови пред'явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону (тобто паспорт громадянина України), та за умови отримання таких документів:

1) заяви особи, висунутої кандидатом на посаду міського голови, про реєстрацію кандидатом на посаду міського голови із зобов'язанням припинити у разі обрання діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом міського голови, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах, а також із зобов'язанням у разі обрання міським головою протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні їй підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом;

4) автобіографії кандидата на посаду міського голови обсягом до двох тисяч друкованих знаків, що обов'язково повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, відомості про наявність чи відсутність судимості;

5) передвиборної програми кандидата на посаду міського голови;

6) декларації про майно і доходи кандидата на посаду міського голови за останній рік, термін звітності по якому вже минув, за формою, затвердженою Міністерством фінансів України;

7) підписних листів за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, з кількістю підписів, визначеною частиною п'ятою статті 42 цього Закону (тобто не менш як 300 підписів), за кандидата на посаду міського голови;

8) фотографій кандидата на посаду міського голови за розмірами та у кількості, встановленими територіальною виборчою комісією.

Враховуючи той факт, що Позивач подав заяву про реєстрацію кандидатом на посаду міського голови із зобов'язанням припинити у разі обрання діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом міського голови, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах, а також із зобов'язанням у разі обрання міським головою протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні їй підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом, автобіографію кандидата на посаду міського голови, не подав у додатку до заяви про реєстрацію передвиборну програму кандидата на посаду міського голови, фотографії, декларацію, підписних листів, суд прийшов до висновку що Позивач не дотримав умов, передбачених статтею 38 Закону.

Крім того, навіть враховуючи всі заяви Позивача до Відповідача про подання документів від 04.04.08, то Позивач не виконав вимог статті 38 Закону щодо подання декларації та підписних листів.

Статтею 41 Закону встановлений порядок реєстрації кандидатів на посаду міського голови. Так, кандидат на посаду міського голови реєструється відповідною територіальною виборчою комісією за дотриманням умов, передбачених статтею 38 цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи той факт, що Позивач не дотримав умов, передбачених статтею 38 Закону, суд прийшов до висновку, що у Відповідача не було правових підстав для реєстрації позивача кандидатом на посаду міського голови.

Керуючись ст. ст. 160, 182 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволені позову відмовити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету (код банку 820019, код за ЄДРПОУ 26077922, одержувач УДК у Печерському районі, Р/р 31411537700007) 3 грн. 40 коп. судового збору.

Відповідно до частини 3 ст. 177 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження з моменту проголошення рішення суду апеляційної інстанції.

Відповідно до частини 5 ст. 177 КАС України постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду.

Суддя П.В. Вовк

Судді В.М. Кочан

В.І. Келеберда

Головуючий - суддя Вовк П.В.