КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2011 року 9301/10/1070
Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
в с т а н о в и в:
ДПІ в Обухівському районі Київської області звернулася з позовом до суду з вимогою про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 штрафні (фінансові) санкції в сумі 1010,00 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно рішення ДПІ в Обухівському районі Київської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.04.2010 р. №0000832305/1496, прийнятого на підставі акту перевірки від 06.04.2010 р. до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі1010,00 грн. за порушення п.9, п. 12 ст. 3, ст. 6 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі Закон України №265/95-ВР). Відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплатив тому позивач звернувся до суду .
В судове засідання представник позивача не зявився, надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, співробітниками ДПІ в Обухівському районі Київської області 06.04.2010 р. було проведено перевірку господарської одиниці магазину-кафетерію, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1, щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
Перевіркою встановлено, факт незабезпечення щоденного друку 2 фіскальних звітних чеків Z-звітів, а саме: Z-звіт №1089 від 19.09.2009 р. роздруковано 20.09.2009 р., Z-звіт №1259 від 08.03.2010 р. роздруковано 09.03.2010 р. Також перевіркою встановлено, що в магазині-кафетерії відсутні накладні та книга обліку доходів та витрат на 2010 р., а також встановлено факт продажу товарів (алкогольні напої, вина, тютюнові вироби) на загальну суму 165,00 грн., які не обліковані на місці їх реалізації.
Відповідно до п.9, п.12 ст. 3 Закону України №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 13) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно ст. 6 Закону України №265/95-ВР, облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
За результатами перевірки було складено Акт (на бланку №000989) від 06.04.2010 р., у якому зафіксовано порушення (далі Акт перевірки).
На підставі Акту перевірки позивачем було прийнято рішення від 23.04.2010 р. №0000832305/1496 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача за вищевказані порушення та згідно з п.1, п. 4 ст. 17 , ст. 22, ст. 23 Закону України №265/95-ВР застосовано штрафні (фінансові) санкцій у розмірі 1010,00 грн.
Вказане рішення було отримано відповідачем, що підтверджується підписом на даному рішенні.
Згідно з п. 1 , п. 4 ст. 17 Закону України №265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірі: 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Згідно п.4 ст. 17 Закону України №265/95-ВР за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовується штрафна санкція у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке порушення у розмірі 680,00 грн. (2 Z звіти х 340 грн. = 680,00 грн.).
Відповідальність за вищевказане порушення передбачене ст.. 20 Закону України №265/95-ВР, а саме фінансові санкції у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (165,00 грн. х 2 = 330,00 грн).
Штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1010,00 грн. відповідачем не сплачені.
Відповідно до ст. 25 Закону України №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Однак, штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачено.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій рішення від 23.04.2010 р. №0000832305/1496 відповідачем в судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Державного бюджету України в особі Державної податкової інспекції в Обухівському районі Київської області (розподільчий рахунок р\р 34122999600449, МФО 821018, код 20575292 Банк управління Держказначейства в Київській області по м. Києву) штрафні (фінансові) санкції в сумі 1010 (одну тисячу десять) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.
Суддя Щавінський В. Р.