Єдиний державний реєстр судових рішень Головуючий у 1 інстанції - Абдукадирова К.Е.
Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2011 року справа №2а/0570/4971/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Компанієць І.Д.
суддів Сухарька М.Г. , Білак С.В.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 травня 2011 року по адміністративній справі №2а/0570/4971/2011 за позовом Державного підприємства «Донецька залізниця» до Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкових повідомлень рішень від 18.11.2010р. № 0000322320/0, від 20.12.2010р. № 0000322320/1
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 12 травня 2011 року пзов Державного підприємства «Донецька залізниця» до Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції про визнання недійсними податкових повідомлень рішень від 18.11.2010р. № 0000322320/0, від 20.12.2010р. № 0000322320/1 задоволено.
Визнано недійсними податкові повідомлення-рішення від 18.11.2010р. № 0000322320/0, від 20.12.2010р. № 0000322320/1.
Відповідачем на вказане судове рішення подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог повністю, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач зазначає, що якщо підприємство у звітному періоді не займається рекламною діяльністю, але зареєстровано в органах державної податкової служби як платник податку з реклами, то відповідно до ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» воно повинно подавати розрахунок податку з реклами у терміни, які встановлені відповідним органом місцевого самоврядування.
Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши за матеріалами справи наведені у апеляційній скарзі доводи, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Державне підприємство «Донецька залізниця» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 18.05.1998р., включене до ЄДРПОУ за номером 01074957 (арк. справи 8 25).
Управління механізації № 4 є відокремленим підрозділом ДП «Донецька залізниця», не є юридичною особою, ЄДРПОУ номер 25968553, перебуває на податковому обліку в Ясинуватській обєднаній державній податковій інспекції з 25.03.1992р.
У період з 16.09.2010р. по 03.11.2010р. відповідачем проведена планова виїзна перевірка Управління механізації № 4 ДП «Донецька залізниця», з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.08.2008р. по 30.06.2010р., за результатами якої складено акт № 466/23-2/25968553 від 10.11.2010р. (арк. справи 31 - 82).
На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 18.11.2010р. № 0000322320/0, яким позивачу на підставі п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181, за порушення п. «а» пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 наведеного Закону, ч. 4 розділу 5 Положення «Про податок з реклами» нараховані штрафні (фінансові) санкцій з податку з реклами на загальну суму 1190,00 грн.
Податкове повідомлення-рішення оскаржене позивачем в адміністративному порядку. За результатами розгляду скарги від 20.12.2010р. № 18661/10/25-013-2, вона залишена без задоволення, а податкове повідомлення-рішення без змін, в результаті чого відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.12.2010р. № 0000322320/1 (арк. справи 94).
Як вбачається з акту перевірки, податковим органом встановлено порушення п. «а» пп. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону № 2181 та ч. 4 розділу 5 Положення «Про податок з реклами» в частині ненадання до податкової інспекції розрахунків податку з реклами за жовтень, листопад, грудень 2008р., січень, лютий, травень, липень 2009р. (арк. справи 72).
Суд апеляційної інстанції переглядає судове рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про систему оподаткування» податок з реклами належить до місцевих податків.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про рекламу» реклама це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.
Рекламодавець - особа, яка є замовником реклами для її виробництва та/або розповсюдження.
Тобто платниками податку з реклами є замовники реклами або рекламодавці, якщо вони самостійно встановлюють та розміщують рекламу.
Відповідно до ст..11 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами.
Платниками податку з реклами є юридичні особи та громадяни.
Податок з реклами сплачується з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу; на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті та в інших місцях.
Граничний розмір податку з реклами не повинен перевищувати 0,1 відсотка вартості послуг за розміщення одноразової реклами та 0,5 відсотка за розміщення реклами на тривалий час.
Податок з реклами сплачується під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.
Статтею 18 Декрету органам місцевого самоврядування надано право самостійно встановлювати і визначати порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Рішенням Спартаківської сільської ради Ясинуватського району від 29.05.2008р. № 423/21-V (арк. справи 121) затверджено Положення «Про податок з реклами», яким передбачено, що платникам податку з реклами є юридичні особи та громадяни, які займаються безпосередньо встановленням та розміщенням реклами.
Тобтовизначальним для підтвердження статусу платника податку з реклами є здійснення ним встановлення та розміщення реклами.
Положенням «Про податок з реклами», затвердженим Спартаківською сільською радою, також передбачено, що розрахунки податку з реклами надаються підприємствами та організаціями до податкової інспекції щомісяця протягом 20 календарних днів, наступного за останнім календарним днем звітного податкового місяця.
Платник податку надає податковий розрахунок податку з реклами за формою, встановленою наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2003 № 624, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08.01.2004р. за № 3/8602 до органу державної податкової служби за місцем реєстрації у строки встановлені рішенням органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статей 4, 5 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
З огляду на системний аналіз зазначених норм судова колегія погоджує висновок суду першої інстанції, якщо підприємство у звітному періоді не займається рекламною діяльністю, згідно з нормами зазначеного Закону,воно не повинно подавати розрахунок податку з реклами у терміни встановлені відповідним рішенням органу місцевого самоврядування.
Відповідач не надав доказів на підтвердження того, що позивач у жовтні, листопаді, грудні 2008р., січні, лютому, травні, липні 2009р. займався встановленням та розміщенням реклами, тобто мав статус платника податку з реклами.
Відтак, судова колегія погоджується з висновокм суду першої інстанції, що нарахування штрафу позивачу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно з пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону N 2181 за неподання податкової звітності є безпідставним.
Судова колегія не приймає до уваги доводи відповідача, що позивач мав статус платника податку з реклами, оскільки знаходився на обліку як платник податку, з огляду на наступне.
Пунктом 4.1 розділу 4 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998р. № 80, встановлено, що узяття на облік як платників податків - юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється за їх місцезнаходженням відповідними органами державної податкової служби.
Між тим, зазначений Порядок визначає загальне поняття платників податків, якими є юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус підприємців (самозайнятих осіб) чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Порядок не конкретизує статус платника податку з реклами.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.
Керуючись статтями 24, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 травня 2011 року по адміністративній справі №2а/0570/4971/2011 залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 12 травня 2011 року по адміністративній справі №2а/0570/4971/2011 залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через пять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя І.Д.Компанієць
Судді М.Г. Сухарьок
С.В. Білак