Постанова № 16942526, 13.07.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2011
Номер справи
2а-5807/10/0870
Номер документу
16942526
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 липня 2011 року 10:05 Справа № 2а-5807/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Малиш Н.І.,

при секретарі Рожик О.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій в розмірі 6800 грн. 00 коп.,

за участю представників сторін:

від позивача: не зявився;

від відповідача: ОСОБА_2, договір б/н від 04.07.2011;

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернулось Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області (далі позивач або Регіональне управління) з позовною заявою до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач або ФОП ОСОБА_1.) про стягнення фінансових санкцій в сумі 6800 грн.00 коп.

Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, зокрема вказав, що відповідачем було порушено вимоги ст. 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж тютюнових виробів особі, які не досягла 18 років. Відповідальність за дане порушення передбачено ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і тягне за собою застосування фінансових санкцій в розмірі 6800 грн.

25.02.2010 начальником Регіонального управління було прийнято рішення №080486 про застосування до відповідача фінансових санкцій до відповідача в розмірі 6800 грн. Дане рішення 10.03.2011 було вручено відповідачеві, про що свідчить корінець поштового повідомлення. Відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій №080486 від 25.02.2010 в добровільному порядку не виконано, сума фінансових санкцій не погашена.

В судове засідання представник позивача не зявився, надав суду заяву (вх.. №24400 від 12.07.2011) про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача, в судовому засіданні, проти заявлених позовних вимог заперечив. Зазначив, що відповідно до постанови Запорізького окружного адміністративного суду по справі №2а-1706/10/0870 від 17.05.2010 рішення про застосування фінансових санкцій №080486/0832-27 було визнано протиправним та скасовано в частині визначення фінансових санкцій на суму 5100 грн. В звязку з чим, вважає, що вказане рішення Регіонального управління не є належним доказом у відповідності до вимог ст. 70 КАС України.

На підставі викладеного в запереченнях, просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».

У судовому засіданні 13.07.2011, на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Повідомлено про час виготовлення постанови суду у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 17.05.2010 по справі №2а-1706/10/0870, позовні вимоги фізичної особи підприємця ОСОБА_1 до Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій №080486/0832-27 від 25.02.2010 були задоволені частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації в Запорізькій області про застосування фінансових санкцій №080486/0832-27 від 25.02.2010 в частині визначення фінансових санкцій на суму 5100 грн.

Зазначена постанова набрала законної сили 20 грудня 2010 року.

Суд не погоджується з точкою зору представника відповідача, що рішення про застосування фінансових санкцій №080486/0832-27 від 25.02.2010 на суму 6800 грн., яке було частково скасовано постановою суду від 17.05.2010 по справі №2а-1706/10/0870, не може розглядатись як підстава для стягнення фінансових санкцій.

Вказаною постановою суду, рішення про застосування фінансових санкцій було скасовано лише в частині визначення фінансових санкцій на суму 5100 грн., в частині визначення фінансових санкцій на суму 1700 грн. воно було визнано судом обґрунтованим, оскільки в задоволенні позовних вимог в цій частині ФОП ОСОБА_1 було відмовлено.

Відповідно до ст. 153 Закону України «Про державне регулювання обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років. Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

Згідно ст. 17 Закону України «Про державне регулювання обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо торгівлі тютюновими виробами до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Постанова Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 7900 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Пункт 3 вказаної постанови передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», (в редакції, яка діяла станом на час вчинення правопорушення), до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 153 цього Закону.

Враховуючи те, що рішення позивача, на підставі якого заявлена до стягнення сума фінансових санкцій, було скасовано в частині визначення фінансових санкцій в розмірі 5100 грн., сума яка підлягає стягненню 1700 грн.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити частково.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму фінансових санкцій у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. та перерахувати на р/р 31118106700005, МФО 813015, ОКПО 34677119, код бюджетної класифікації 21081100 ГУДКУ у Запорізькій області, одержувач державний бюджет Комунарського району м. Запоріжжя.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови було виготовлено 13 липня 2011 року.

Суддя (підпис) Н.І.Малиш