ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
01 червня 2011 р. Справа №2а-4853/11/0170/25 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., при секретарях судового засідання - Габрись П.С., Лазуренко О.А., за участю представників сторін: позивача ОСОБА_1, довіреність № 321 від 08.11.2010 року;
ОСОБА_2, довіреність № 9 від 12.10.2010 року;
відповідача ОСОБА_3, довіреність № 6 від 17.06.2010 року;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Обєднання Транс - Континенталь»
до Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Обєднання Транс - Континенталь " звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом, уточнивши вимоги якого, просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення № 000651500 від 29.03.2011 року Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції в АР Крим.
Позовні вимоги мотивує тим, що в податковому повідомленні рішенні, яке вони оскаржують, зазначено, що підприємством порушено п. 120.1 ст. 120 глави 10 розділу 11 Податкового Кодексу України, але цю норму неможливо порушити, оскільки вона не встановлює жодних обовязків платника податків. Крім того, цим повідомленням - рішенням до підприємства застосовані штрафні санкції у розмірі 170 гривень, в той час, коли згідно Перехідних положень Податкового Кодексу, податкова інспекція не мала права застосовувати штрафні санкції у розмірі більше ніж 1 гривня.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав та пояснив, що податковим інспектором була проведена перевірка своєчасності подання позивачем податкової звітності за 2010 рік, в ході якої було встановлено, що податкова декларація була подана несвоєчасно, а саме: граничний строк подачі 09 лютого 2011 року, а фактично декларація була подана 16 березня 2011 року. У звязку з виявленим порушенням, 29 березня 2011 року було винесено податкове повідомлення рішення, яким до підприємства застосовані штрафні санкції саме за пропуск строку подання податкової звітності, тобто порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України, що також відображено в оскаржуваному рішенні. Вважає, що воно є законним та зрозумілим, оскільки містить всі необхідні реквізити. Щодо суми штрафних санкцій, вважає, що вона також була розрахована вірно, оскільки Перехідні положення стосовно застосування штрафної санкції не більше ніж 1 гривня стосуються лише своєчасності нарахування та сплати податків, а не інших порушень податкового законодавства.
Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Обєднання Транс - Континенталь» є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 544805 та Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 27, 28) та зареєстровано в якості платника податків в Феодосійській міжрайонній державній податковій інспекції в АР Крим.
Відповідно до ст. 16 ПК України, до обовязків платника податків входить подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Згідно ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та\ або сплата податкового зобовязання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платника податків фізичних осіб, суми утриманого та \ або сплаченого податку (п. 46.1).
Згідно п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України, податкові декларації подаються за базовий звітний період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до п.п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 ПК України, контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму грошових зобовязань, зменшення (збільшення) суми відємного значення обєкта оподаткування податком на прибуток або відємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Граничним строком подання декларації ТОВ «Обєднання Транс Континенталь» за 2010 рік, відповідно до строків, визначених ст.. 49 ПК України, - було 09 лютого 2011 року.
22 березня 2011 року інспектором Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АРК була проведена перевірка своєчасності подання ТОВ «Об'єднання Транс - Континенталь» податкової звітності, за результатами якої складений акт № 66\15-01\32477244, яким встановлено, що підприємством не була подана у визначені законодавством строки декларація з податку на прибуток за 2010 рік. Граничним строком її подання було 09.02.2011 року, а фактично вона подана до державної інспекції 16 березня 2011 року (а.с. 15). На ознайомлення з цим актом посадові особи позивача не з'явились, про що був складений акт та він був направлений на адресу підприємства поштою й отриманий уповноваженою особою 24 березня 2011 року (а.с. 19, оборот).
Представники позивача той факт, що податкова звітність була подана підприємством до контролюючого органу з пропуском передбаченого податковим законодавством строку не заперечували.
Відповідно до п. 58.1, 58.2 ст. 58 ПК України у разі, коли сума грошового зобовязання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом, відповідно до ст. 54 цього Кодексу, або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого відємного значення суми податку на додану вартість, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення рішення.
Податкове повідомлення рішення надсилається за кожним окремим податком, збором та \ або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган.
На підставі акту перевірки від 22.03.2011 року, 29 березня 2011 року Феодосійською міжрайонною Державною податковою інспекцією було прийнято податкове повідомлення рішення № 0000651500, яким встановлено з боку підприємства порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України та відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПК України визначено суму грошового зобовязання ТОВ «Об'єднання Транс - Континенталь» за штрафними санкціями у розмірі 170 гривень (а.с. 6).
При цьому суд вважає доводи представників позивачів відносно того, що цим повідомленням рішенням встановлено порушення підприємством п. 120.1 ст. 120 ПК України, а тому воно є протиправним, необґрунтованими, оскільки представники позивача не заперечують, що підприємством дійсно було допущено порушення строків подання податкової звітності та з оскаржуваного податкового повідомлення рішення видно, що ТОВ "Об'єднання Транс - Континенталь" притягнено до відповідальності саме за порушення п.п. 49.18.2 ст. 49 ПК України, в той час коли ст.. 120 ПК України регламентує лише відповідальність та визначає санкцію за зазначене порушення.
Крім того, податкове повідомлення рішення було прийняте на підставі перевірки, висновки якої викладені в акті від 22.03.2011 року, в якому також чітко зазначене порушення підприємством п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України.
Розрахунок фінансових санкцій за виявлене порушення був зроблений податковою інспекцією на підставі п. 120.1 ст. 120 ПК України, згідно якої неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобовязаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Разом з тим, відповідно до п. 7 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Податкового Кодексу України, штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Граничним строком подання позивачем податкової звітності було 09 лютого 2011 року. Проте відповідач, встановивши, що підприємство не подало декларацію, всупереч вимогам вищевказаних Перехідних положень застосував штрафні санкції у розмірі 170 гривень замість 1 гривні.
При цьому суд не приймає до уваги доводи представника відповідача, що вимоги Перехідних положень не стосуються порушень, повязаних з поданням податкових декларацій.
В п. 7 підрозділу 10 "Інші перехідні положення" зазначено про штрафні санкції «за порушення податкового законодавства за період з 01 січня по 30 червня 2011 року». Неподання вчасно податкової звітності є порушенням податкового законодавства, що встановлено самим податковим повідомленням рішенням від 29 березня 2011 року, а отже вимоги Перехідних положень розповсюджуються і на ці правовідносини також. Можливості для податкових інспекцій більш широкого тлумачення та встановлення будь-якого переліку податкових порушень, на які розповсюджуються або ні викладені в Перехідних положеннях правила щодо застосування штрафних санкцій, податковий Кодекс не містить.
Таким чином, суд вважає, що відповідач, встановивши порушення позивачем податкового законодавства у вигляді несвоєчасного подання податкової звітності, повинен був винести податкове повідомлення рішення, що й було ним зроблено, але сума штрафних санкцій за це порушення повинна складати 1 гривня.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ТОВ «Об'єднання Транс - Континенталь» належить задовольнити частково та визнати протиправним і скасувати винесене Феодосійською міжрайонною ДПІ податкове повідомлення рішення від 29 березня 2011 року в частині застосування штрафних санкцій у розмірі 169 гривень та в інший частині залишити це ж повідомлення - рішення без змін.
Оскільки позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, відповідно до ст.. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню витрати у вигляді судового збору відповідно до задоволених вимог в сумі 1,70 гривень.
Під час судового засідання, яке відбулось 01.06.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 03.06.2011 р.
Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167, 267 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Обєднання Транс - Континенталь» - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Феодосійської міжрайонної Державної податкової інспекції в АР Крим № 0000651500 від 29 березня 2011 року в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Обєднання Транс - Континенталь» штрафних санкцій у розмірі 169 (сто шістдесят девять) гривень.
В інший частині позову відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Обєднання Транс - Континенталь» судові витрати в сумі 1 (одна) гривня 70 (сімдесят) копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кононова Ю. С.