Постанова № 16940928, 20.04.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.04.2011
Номер справи
2а-3963/11/0170/25
Номер документу
16940928
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 квітня 2011 р. Справа №2а-3963/11/0170/25 Окружний адміністратиний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Кононової Ю. С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з єдиного податку, штрафних санкцій та пені, всього у сумі 440,08 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ТОВ ФОП ОСОБА_1 знаходиться на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції в м. Сімферополі АРК та здійснює підприємницьку діяльність по спрощеній системі оподаткування. Оскільки оплата єдиного податку у квітні-червні 2010 року ним проведена не була, за результатами невиїзної документальної перевірки ДПІ в м. Сімферополі нарахувала йому до сплати суму єдиного податку у розмірі 400 грн., яка відповідачем була частково погашена у розмірі 24,53 грн. Сума недоїмки по сплаті єдиного податку склала 375,47 грн. Крім того, за результатами документальної невиїзної перевірки, якою було встановлено дане порушення податкового законодавства, Податковою інспекцією м. Сімферополя були винесені податкові повідомлення-рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій у сумі 40 грн. та 20 грн. та про нарахування пені у сумі 4,61 грн. Таким чином, всього заборгованість відповідача перед бюджетом склала 440,08 грн., яка ним добровільно до Державного бюджету до цього часу не перерахована, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Представник відповідача до залу судового засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений, але конверт повернувся до суду з відміткою про невручення.

Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року, головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, діючій на момент спірних правовідносин, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках- коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку у Державній податковій інспекції в м. Сімферополі АР Крим як платник податків, що підтверджується відповідною довідкою (а.с. 13), та здійснює підприємницьку діяльність на підставі спрощеної системи оподаткування, що підтверджується копіями заяви відповідача та свідоцтва про сплату єдиного податку (а.с. 14-15).

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 2 Указу Президента від 03.07.1998, № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Як слідує з доданої до матеріалів справи копії акту невиїзної документальної перевірки сплати єдиного податку ОСОБА_1 від 22.12.2010 року, в ході проведення перевірки встановлено факт несвоєчасності сплати суми узгодженого податкового зобов'язання по сплаті єдиного податку відповідачем у період часу з 23.03.2010 року по 01.07.2010 року: на суму 200 грн. із затримкою до 30 календарних днів та на суму 200 грн. із затримкою від 31 до 90 календарних днів (а.с. 17). З висновками перевірки відповідач був ознайомлений під розпис (а.с. 17 оборот).

Згідно наданого до матеріалів справи розрахунку, зазначена сума боргу по сплаті єдиного податку у розмірі 400 горн відповідачем була чатково погашена у сумі 24,53 грн., отже неоплаченою лишилась сума 375, 47 грн. Крім того, за час прострочення платежів відповідачу була нарахована пеня у сумі 4,61 грн . (а.с. 3)

Відповідно до п. 17.1.7. Закону України від 21.12.2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі акту перевірки, позивачем були винесені податкові повідомлення- рішення № 0095101702/0 та № 0095111702/0 від 22.12.2010 року про накладення на відповідача штрафних санкцій за вказані в ньому порушення у сумі 40 грн. та 20 грн. (а.с. 16).

Вказані рішення були отримані відповідачем під розпис, однак суми штрафу оплачені не були (а.с. 16).

Рішення про нарахування штрафної санкції також оскаржено не було, отже сума заборгованості вважається узгодженою.

Відповідно до п. 6.2.1. ст. 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Згідно п. 6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Так, 28.04.2010 року позивачем було винесено першу податкову вимогу № 1/1539, а 02.09.2010 року - другу податкову вимогу № 2/4824. Дані податкові вимоги не були вручені відповідачу у зв'язку з відсутністю його за місцезнаходженням, про що складені відповідні акти, після чого вони були розміщені на дошці оголошень (а.с. 18- 19).

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.

Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку становить 375,47 грн, штрафної санкції - 60,00 грн., пені 4,61 грн, а всього - 440,08 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (95000, АДРЕСА_1, ІН НОМЕР_1) заборгованість по сплаті єдиного податку, штрафних санкцій та пені, всього у усім 440 (чотириста сорок) грн. 08 копійок до місцевого бюджету Центрального району м. Сімферополя (р/р 34211379700005 в Управлінні Держказначейства в АРК, код ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя підпис Кононова Ю. С.