ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 квітня 2011 р. Справа №2а-2514/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Кононової Ю.С., при секретарі Габрись П.С., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Євпаторії в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті,Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансової санкції у сумі 1700 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Євпаторії в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим звернувся з адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим, в якому просить стягнути з відповідача - Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість з фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені вимоги ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у зв'язку з чим Постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим № 117539 від 30.11.2010 року до відповідача застосовано фінансові санкції на загальну суму 1700 грн. Постанови отримані на руки уповноваженою особою відповідача, однак добровільно сума штрафних санкцій сплачена не була, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 24.03.2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та відповідачу запропоновано надати суду письмові заперечення проти позову та докази на їх підтвердження.
Копія ухвали була направлена, відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України за місцезнаходженням відповідача, та була отримана особисто ОСОБА_1 29.03.2011 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 33).
Оскільки відповідачем не надано суду письмових заперечень, які б унеможливлювали ухвалення рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд вважає можливим розглянути справу в скороченому провадженні.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27.10.2010 року о 12 годині 55 хвилин в м. Сакі на зупинці "Хімпоселок" Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим проведено перевірку транспортного засобу марки ПАЗ 32054 реєстраційний номер НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_2, який належить ФОП ОСОБА_1, в результаті якої встановлено, що відповідачем було допущено порушення вимог абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону: схеми маршруту та розклад руху. Про проведення перевірки посадовою особою позивача було складено акт від 27.10.2010 року (а.с. 7). Постановою Управління № 117539 від 30.11.2010 року до ФОП ОСОБА_1 було застосовано фінансові санкції у сумі 1700 грн. Копія постанови була отримана ОСОБА_1 особисто, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 11).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції в тому числі за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 27 Порядку "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого Постановою КМУ від 08.11.2006 року № 1567, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
Згідно п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідачем зі свого боку не надано доказів сплати штрафної санкції або оскарження ним рішення позивача про її нарахування.
Дослідивши докази у справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вимога позивача ґрунтується на законі, доведена в належним спосіб і тому підлягає задоволенню.
Вказані у постановах суми в добровільному порядку відповідачем до Державного бюджети перераховані не були.
Згідно положень ст. 60 Закону України "Про автомобільні дороги" порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті визначається Кабінетом Міністрів України, однак, до теперішнього часу такий порядок не визначений, у зв'язку з чим несплачена сума штрафних санкцій підлягає стягненню безпосередньо до державного бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судових витрат, вони не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 158-161, ч.1 ст. 162, 163, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (96500, АДРЕСА_1, реєстраційний НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України (р/р 31110106700015 в УДК у м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції") суму штрафних санкцій у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кононова Ю. С.