Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2011 р. справа № 2а/0570/7758/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Загацької Т.В.
при секретаріТелешов В.О.
представника позивача Платонової Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 6800,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області, звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 6800,00 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що позивачем стосовно відповідача було винесене рішення про застосування фінансових санкцій №051532-0169-32-57 від 31.03.2011 року на суму 6800,00 грн. на підставі акту перевірки від 18.02.2011 року №96/03/2387100203, яким був встановлений продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
Зазначене рішення було отримано фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 01.04.2011 року, сума штрафних санкцій у розмірі 6800, 00 грн. до цього часу не сплачена.
Просив стягнути з відповідача на користь бюджету суму штрафу.
Представник відповідача заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області, є субєктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Відповідач, ОСОБА_2, 10.07.1995 року зареєстрована як фізична особа-підприємць виконавчим комітетом Донецької міської ради (свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серія В03 № 140580).
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області на підставі законів України «Про державну податкову службу» та «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» було проведено перевірку магазину за адресою АДРЕСА_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2.
На підставі вищевказаної перевірки посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області складено акт
№ 96/03/2387100203 від 18.02.2011 року, яким встановлено порушення відповідачем ст.153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та п.4 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених Постановою Кабінету міністрів України №54 від 30.07.1996 року, а саме: продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років.
Позивачем 31.03.2011 року за порушення вищевказаних вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» було прийняте рішення про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій № 051532-0169-32-57 на суму 6800,00 грн.
Зазначене рішення було отримано відповідачем особисто 01.04.2011 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 051532-0169-32-57 від 31.03.2011 року на суму 6800,00 грн. оскаржене не було, штрафні (фінансові) санкції не сплачені.
Відповідно до ст.153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Статтею ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно ч.2 зазначеної статті Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 153 цього Закону у розмірі 6800 гривень.
Згідно з п.1 ст. 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова адміністрація України виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
Право органів державної податкової служби на прийняття рішення про застосування до суб'єктів підприємницької діяльності фінансових санкцій за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» випливає з норми частини 4 ст. 17 цього Закону. Згідно з частиною 5 зазначеної статті у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності такого рішення сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 N 790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до ст.ст.2,9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків,зборів (обовязкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Вимоги позивача за цим позовом суд вважає такими, які ґрунтуються на законі.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» , ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ :
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 6800,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп. до Державного бюджету України (код платежу 21081100, код 34686940, МФО 834016, УДК в Донецькій області, р/р 31114106700011).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Загацька Т. В.