Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 липня 2011 року Справа № 2а-4997/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ципко О.В.
при секретарі Гаркуші Ю.О.,
за участю прокурора - заявника: Сайтарли І.М.
представників сторін:
від позивача: не прибув,
від відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Сєвєродонецька в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області до колективного підприємства "Будівельне управління №2" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ
15 червня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора м. Сєвєродонецька в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до колективного підприємства "Будівельне управління №2" про стягнення податкового боргу в розмірі 2403,00 грн.
В обґрунтування позову, прокурор зазначив, що відповідач, як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни. Колективне підприємство "Будівельне управління №2" має податковий борг в сумі 2403,00 грн., сума основного боргу складається з земельного податку, який виник у 2010 року, що підтверджується податковим розрахунком земельного податку. Тому, прокурор просив стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у сумі 2403,00 грн. за рахунок коштів, які перебувають у його власності, з рахунків у банках, які обслуговують його.
У судовому засіданні прокурор позов підтримав в повному обсязі, дав пояснення по суті позову та просив суд задовольнити його в повному обсязі.
Представник позивача та представник відповідача в судове засідання не прибули, були повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі.
Заслухавши пояснення прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що колективне підприємство "Будівельне управління №2" зареєстроване виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області за № 25370376Ю0010237 від 30.03.2000р., про що видане свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.8) та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, про що видана довідка (а.с.6).
Конституцією України (ч.1 ст.67) визначено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 09.04.1999 р. № 588-ХІУ відповідач, як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), зобов'язаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Підпунктом 4.1.1. пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р. зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до підпункту 168.4.3. пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р. контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.
У відповідності з Законом України “Про систему оподаткування” до складу податків у числі інших також входить і земельний податок, контроль за правильністю та своєчасністю справляння всіх видів податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковим органами в межах повноважень, визначених законом, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків та зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів ( обовязкових платежів) відповідно до законів України.
Як вбачається з матеріалів справи, колективне підприємство "Будівельне управління №2" має податковий борг з земельного податку у сумі 2403,00 грн., що підтверджується податковим розрахунком земельного податку (а.с.11).
Оскільки податкові зобовязання відповідача виникли до прийняття Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р., тому відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яким визначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Положеннями п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 вказаного Закону 2181 передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Тому, державною податковою інспекцією в м.Сєвєродонецьку Луганської області були винесені податкові повідомлення рішення № 0003071502/1 від 24.12.2009р., № 0003081502/1 від 24.12.2009р., № 0003091502/1 від 24.12.2009р., в яких суми штрафу були нараховані на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000р. за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань, про що було повідомлено відповідача, що підтверджується підписом на корінцях податкових повідомлень - рішень (а.с.12).
Відповідно до ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 та з метою погашення податкового боргу відповідача, податковим органом були прийняті заходи, а саме: винесена перша податкова вимога 1/67 від 04.02.2010 року та друга податкова вимога 2/109 від 29.03.2010 року(а.с.13-14).
Відповідно до п.8.1 ст.8 Закону України №2181 з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.
Відповідно до абз.3 пп.8.2.1 п.8.2 ст.8 Закону України №2181 право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Законом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, визначеного у податковому повідомленні.
Враховуючи наявність податкового боргу з земельного податку, у відповідності до ст.8 Закону 2181, рухоме майно і майнові права колективного підприємства "Будівельне управління № 2" були передані у податкову заставу термін дії якої до 18.02.2015 року, що підтверджується витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 18.02.2010 року (а.с.15).
Прокурор стверджує, що державною податковою інспекцією в м.Сєвєродонецьку Луганської області було здійснено всі можливі заходи щодо погашення податкового боргу, але вони результатів не надали.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із частиною 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Доказів, які б спростовували доводи прокурора та позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи те, що відповідачем сума податкового боргу у встановлені законодавством строки не сплачена, доказів погашення вказаної заборгованості станом на день розгляду цього спору відповідачем не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора м. Сєвєродонецька в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м.Сєвєродонецьку Луганської області до колективного підприємства "Будівельне управління №2" про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку колективне підприємство "Будівельне управління № 2" (93400, Луганська область, м. Лисичанськ, кв.50-річчя Перемоги,1/179, код ЄДРПОУ 23485329) кошти за податковим боргом з земельного податку на загальну суму 2403,00 грн. (дві тисячі чотириста три грн. 00 коп.) на користь держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Постанову викладено в повному обсязі та підписано 11.07.2011 року.
СуддяО.В. Ципко