Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-10822/10/16/0170
16.05.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіДугаренко О.В.,
суддів Дадінської Т.В. , Яковенко С.Ю. секретар судового засіданняБєланова О.О.
за участю сторін:
представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат "Веселий"- ОСОБА_2, довіреність № б/н від 29.04.11
представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Александров О.Ю. ) від 07.10.10 у справі №2а-10822/10/16/0170
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат "Веселий" (вул. Партизанська, 1, с. Оползневе, м. Ялта, Автономна Республіка Крим,98685)
до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим (вул. Васильєва, 16,м. Ялта, Автономна Республіка Крим,98600)
про визнання нечинним рішення та спонукання до виконання певних дій.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.10.10 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат "Веселий" задоволені.
Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим, оформлене листом від 21.06.2010 року № 13055/10/15-2, щодо не визнання наданої Товариством з обмеженою відповідальністю "Пансіонат "Веселий" податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року податковою декларацією.
Зобов'язано Державну податкову інспекцію в м. Ялта АР Крим відобразити показники декларації Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат "Веселий" за травень 2010 року в у картці особового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат "Веселий" по податку на додану вартість.
Встановлено Державній податковій інспекції в м. Ялта АР Крим строк для подання до суду звіту про виконання постанови Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.10.10.
Також судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.10.10, та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга мотивована неправильним, на думку заявника, застосуванням судом норм матеріального права, а також неправильним встановленням та зясуваванням обставини справи, що мають істотно значення для вирішення спору.
У судовому засіданні представник позивача заперечував проти апеляційної скарги, просив залишити без змін рішення суду першої інстанції.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 21.06.2010 позивачем було подано декларацію з податку на додану вартість за травень 2010 року до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим.
21.06.2010 листом № 13055/10/15-2 відповідач повідомив Товариство з обмеженою відповідальністю "Пансіонат "Веселий", що декларація з податку на додану вартість за травень 2010 року “не визнана податковою декларацією”, в рамках проведення операції “Бюджет”, оскільки ТОВ "Пансіонат "Веселий" віднесено до "категорії ризику".
05.07.2010 Державною податковою інспекцією у м. Ялта АР Крим проведена документальна невиїзна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість з питання дотримання податкового законодавства України позивачем за травень 2010 року.
В ході перевірки виявлені порушення п.п. 4.1.4, п.4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181 в частині неподання декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року, граничний термін подання якої 21.06.2010, у зв'язку з чим на підставі п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону № 2181 відповідач застосував до позивача штраф у розмірі 170,00 грн.
За результатами перевірки складений акт № 2919/15-2/22325990 від 05.07.2010.
Подання податкової декларації з податку на додану вартість передбачено Законом України "Про податок на додану вартість". З прийняттям вказаного Закону та в силу повноважень, передбачених ст. 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ДПА України починаючи з 1997 року було затверджено форму податкової декларації з ПДВ та Порядок її заповнення і подання наказом ДПА України від 30.05.97 N166, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.07.97 за N 250/2054.
В силу п.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу.
Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
П.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону містить вичерпний перелік підстав, коли податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, а саме - якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків.
Пунктом 4.2 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 N 166, передбачено, що одночасно з декларацією повинні подаватися всі необхідні додатки до декларації, подання яких передбачено цим Порядком.
Право же привласнювати декларації статус “не визнана як податкова декларація” з підстав інших, ніж встановлено законом, чинним податковим законодавством України не передбачено.
Підпунктом 7.2.8 пунктом 7.2 статтею 7 Законом України "Про податок на додану вартість" визначено, що платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також які не є об'єктами оподаткування згідно із статтею 3 та звільнених від оподаткування згідно із статтею 5 цього Закону.
Виходячи з вищенаведеного, законодавством встановлено вичерпний перелік обставин, за яких податкова декларація може бути не визнана такою контролюючим органом: 1 - коли в ній не зазначено обовязкових реквізитів, або 2 - її не підписано відповідними посадовими особами, або 3 - не скріплено печаткою.
Податкова служба визначила обовязкові реквізити, в п. 4.4. “Методичних рекомендацій щодо централізованого приймання та компютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України” затверджених Наказом ДПА України № 827 від 31.12.2008 таким чином:
“У цьому контексті під обовязковими реквізитами розуміються: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період; назва платника податків; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року N 118 “Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України” або реєстраційний (обліковий) номер з ТРДПАУ; ідентифікаційний номер згідно з ДРФО або, у разі відмови від нього - серія та номер паспорта для фізичної особи; місцезнаходження платника податків; назва ОДПС, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); підписи посадових осіб, засвідчені печаткою.
Відповідно до п. 3.1. Наказу Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року N 166 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 9 липня 1997 р. за N250/2054 “Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення і подання”із змінами і доповненнями декларація до органів податкової служби може бути подана: на паперових носіях; на магнітних носіях з роздрукованими копіями файлів; засобами електронної пошти E-mail; поштовими відправленнями. Вступна частина, службові поля та чотири розділи податкової декларації з податку на додану вартість, податкової декларації з податку на додану вартість (спеціальної), податкової декларації з податку на додану вартість (переробних підприємств) та податкової декларації з податку на додану вартість (скороченої) подаються на двох двосторонніх аркушах формату А-4, скріплених між собою; додатки до декларацій, уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (до декларації з податку на додану вартість (скороченої)/(переробного підприємства)/(спеціальної)) - на аркушах формату А-4 (п. 3.2.) Декларація заповнюється таким чином, щоб забезпечити збереження записів у ній та вільне читання тексту (цифр) протягом установленого строку зберігання звітності. Декларація може бути заповнена від руки чорнильною чи кульковою ручкою або видрукувана (заповнення олівцем не допускається), без виправлень і помарок; у рядках, де відсутні дані для заповнення, має бути проставлений прочерк (п.3.3.).
Податкова декларація позивача з податку на додану вартість за травень 2010 року вказаним вимогам не суперечить. Доказів наявності передбачених пп. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000 року №2181 обставин, які б дозволяли податковому органу не визнавати подані документи податковими деклараціями, відповідач у встановленому порядку не надав.
Таким чином, дії відповідача щодо неприйняття податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2010 року є протиправними, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до частини 1 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Частиною 2 даної статті встановлено, що законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. При вказаних обставинах Севастопольський апеляційний адміністративний суд дійшов до висновку про повне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, і їх достовірності, які суд першої інстанції визнав встановленими. Висновки, викладені в рішенні суду першої інстанції, відповідають обставинам справи. Порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права не встановлені.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.10.10 у справі №2а-10822/10/16/0170 - залишити без змін.
Ухвала набирає законну силу з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 23 травня 2011 р.
Головуючий суддяпідписО.В.Дугаренко
Судді підпис Т.В. Дадінська підпис С.Ю. Яковенко З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Дугаренко