Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 червня 2011 року Справа № 2а-4681/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Горпенюк О.А.
при секретарі Колесніковій Я.А.
за участю сторін:
представник позивача:ОСОБА_1 (дов. від 23.03.2011 №21/10)
представник відповідача:не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у .м Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цемфорт» про стягнення податкового боргу у розмірі 17944,28грн., -
ВСТАНОВИВ:
06 червня 2011 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цемфорт» про стягнення податкового боргу у розмірі 17944,28грн.
В позовній заяві позивач зазначив, що станом на травень 2011 податкова заборгованість відповідача перед бюджетом склала 17944, 28 грн., у тому числі з податок на додану вартість у розмірі 17607,98 грн., з податок на прибуток у розмірі 336,30 грн.
Позивачем здійснювались заходи передбачені законодавством з метою зменшення(погашення) податкового боргу, а саме на адресу платника податку надсилалась перша податкова вимога № 1/2215 від 06.10.2010р, яку повернуто з довідкою поштового відділення, з зазначенням причини повернення «неможливо вручити за закінченням терміну зберігання».
Сума податкового боргу підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями, обліковою карткою платника податків. Сума податкового боргу добровільно на сплачена в повному обсязі відповідачем.
У звязку з чим позивач просив стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом в сумі 17944, 28 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце повідомлений належним чином.
Представник позивача у судовому засіданні надав акт про неможливість вручення повістки про виклик до суду від 14.06.2011.
Відповідно до ст.. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 № 322708 відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Цемфорт» зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 17.11.2004, ідентифікаційний код 33242245 (а.с. 6).
Відповідач з 25 листопада 2004 року перебуває на обліку за №1546 в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м. Луганську, як платник податків (а.с. 6 зворотній бік)
На момент виникнення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Цемформт» перед бюджетом з податку на додану вартість та податку на прибуток діяв Закон України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 04.12.2000 № 2181-ІІІ (надалі Закон №2181).
Згідно з п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.1. вказаного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Пунктом 4.2 Законну №2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Підпункотом 5.4.1. п.5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
З матеріалів справи вбачається наступне.
19.08.2010 відповідно до акту перевірки від 07.07.2010 № 1734/15-1 (а.с.14) було винесено податкове повідомлення-рішення №.0013311510/0, яким на відповідача накладено штрафні санкції у розмірі 170,00 грн. (а.с. 15).
На підставі акту перевірки від 21.07.2010 № 1430/16 (а.с. 13) позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 31.08.2010 №0031341600/0, яким на відповідача накладено штрафні санкції у розмірі 170,00 грн. (а.с. 13 зворотній бік)
Згідно акту перевірки від 23.07.2010 № 1459/16/33242245 (а.с. 10) позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 31.08.2010 №0031351600/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання з ПДВ у розмірі 17493,00 грн.(а.с. 12).
Податковим повідомленням-рішенням від 06.12.10 №001982510/0 до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 170 грн (а.с.18).
Матеріали перевірки та податкові повідомлення рішення винесені позивач не можливо було вручити відповідачу про складено відповідні акти (а.с. 11,16,19,36).
За таких обставин загальна сума заборгованості відповідача склала17944,28 грн, що підтверджується висновком (а.с 7), розрахунком податкового боргу (а.с. 8), зворотнім боком облікової картки (а.с.21-28).
Згідно з п.п. 5.3, п. 5.3.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно п.п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 6.1 ст.6 Закону №2181 у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Підпунктом 6.2.1. п. 6.2. ст.. 6 Закону № 2181 встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У відповідності з вимогами законодавства позивачем з метою зменшення(погашення) податкового боргу на адресу платника податку надсилалась перша податкова вимога № 1/2215 від 06.10.2010р.(а.с.9), яку повернуто з довідкою поштового відділення, з зазначенням причини повернення «неможливо вручити за закінченням терміну зберігання», та про що складено відповідний акт(а.с.35)
Податкові вимоги відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені та є чинними на час розгляду даної справи
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Внаслідок того, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Цемфорт» станом на дату розгляду справи у добровільному порядку податковий борг з податку на прибуток та податку на додану вартість не погашено в повному обсязі, позовні вимоги Леніської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до відповідача, вважаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 16 червня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 21червня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 3-6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 09.07.2003 № 1058, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цемфорт» про стягнення податкового боргу в розмірі 17944,28 грн. задовольнити.
Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «Цемфорт» (ЄДРПОУ 33242245, 91031 м. Луганськ, м-ко Щорса, б. 22, кв. 33) суму податкового боргу у розмірі 17944,28 (Сімнадцять тисяч девятсот сорок чотири грн. 28 коп.) гривень:
- по податку на прибуток у розмірі 336,30 грн. в доход Державного бюджету України р/р 3111500700006 код платежу 1021000 Отримувач: УДК у м. Луганську ГУДКУ в Луг. Обл. і.к. 24046582 Банк: ГУДКУ в Луганській області МФО 804313;
- по ПДВ у розмірі 17607,98 грн. в доход Державного бюджету України р/р 3111702900006 код платежу 14010100 Отримувач: УДК у м. Луганську ГУДКУ в Луганській області і.к. 24046582 Банк: ГУДКУ в Луганській області МФО 804313
з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків:
- р/р 26001060024499 Луганська філія ПАТ КБ «Приватбанк» м. Луганськ МФО 304795;
- р/р 26057053702642 Луганська філія ПАТ КБ «Приватбанк» м.Луганськ МФО 304795.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 29 червня 2011 року.
СуддяО.А. Горпенюк