Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-2764/08/2/0170
20.04.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіОмельченка В. А.,
суддів Цикуренка А.С. , Ілюхіної Г.П. секретар судового засіданняСаматова М.А.
за участю сторін:
представник позивача, Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Центральної міської лікарні м. Армянськ- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Яковлєв С.В. ) від 15.11.10 у справі № 2а-2764/08/2/0170
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим (вул. Павленко, буд. 20, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95006)
доЦентральної міської лікарні м. Армянськ (вул. Больнічна, буд. 1, м. Армянськ, Красноперекопський район, Автономна Республіка Крим, 96012)
про стягнення 271815,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 15.11.10 у справі № 2а-2764/08/2/0170 у задоволенні позову Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим до Центральної міської лікарні м. Армянськ відмовлено.
Не погодившись з зазначеною постановою позивач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в який просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 15.11.10 та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим з 24.03.2008 року по 11.04.2008 року проведено планову перевірку Центральної міської лікарні м. Армянськ. В ході проведеної перевірки зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 6 ст. 2 Бюджетного Кодексу України, п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», ст. 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Тимчасової рекомендації по формуванню вартості платних послуг від 14.03.1997 року.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 21.01.2011 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
Державна інспекція з контролю за цінами в АР Крим (далі позивач) 11.09.08 року звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Центральної міської лікарні м. Армянська про стягнення економічних та штрафних санкцій в сумі 271815,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги виходив з того, що під час розгляду справи № 2-27/7161-2008А встановлено, що як за основним фондом так і за спеціальним фондом позивачем порушення фінансової дисципліни припущено не було.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим з 24.03.2008 року по 11.04.2008 року проведено планову перевірку Центральної міської лікарні м. Армянська з питань дотримання порядку формування та застосування плати за послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними та комунальними установами охорони здоровя за період з 01.01.2007 року по 01.04.2008 року.
За результатами зазначеної перевірки позивачем складено акт № 0055 від 11.04.2008 року, яким зафіксовано порушення відповідачем вимог п. 6 ст. 2 Бюджетного Кодексу України, п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», ст. 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Тимчасової рекомендації по формуванню вартості платних послуг від 14.03.1997 року.
На підставі зазначеного акту позивачем прийнято рішення № 21 від 15.04.2008 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким вирішено вилучити у Центральної міської лікарні м. Армянська в дохід Державного бюджету 90605,00 грн. та 181210,00 грн. штрафу.
Постановою Господарського суду АР Крим від 26.08.2009 року у справі № 2-27/7161-2008А, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 18.05.2010 року, позов Центральної міської лікарні м. Армянськ до Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим за участю третіх осіб - Міністерства охорони здоров'я АР Крим, Виконавчого комітету Армянської міської Ради, Ради міністрів АР Крим, Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим, про спонукання внести зміни у акт і скасування рішення, задоволено. Визнано протиправним і скасовано рішення Державної інспекції по контролю за цінами в АР Крим про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 15 квітня 2008 року № 21 в частині нарахування суми у розмірі 90605 грн. і в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі ї 81210,00 грн. Також судом вирішено питання щодо стягнення судових витрат.
Позивач є бюджетною неприбутковою установою, кошторис якої складається із загального фонду, куди надходять кошти з місцевого бюджету м. Армянська та спеціального фонду, куди надходять власні надходження як плата за послуги і інші джерела надходжень.
У період з 01 січня 2007 року по 01 квітня 2008 року позивач надавав платні медичні послуги фізичним і юридичним особам.
Відповідно до підпункту 10 пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади і виконавчих органів місцевих рад по регулюванню цін (тарифів)»Рада міністрів АР Крим регулює (встановлює) тарифи на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними державними і комунальними закладами охорони здоров'я.
Позивачем надавалися платні послуги у відповідності з калькуляцією, що було складено на підставі Тимчасової рекомендації по методиці формування вартості платної послуги, що надається в системі установ Міністерства охорони здоров'я АР Крим від 14 березня 1997 року. Штатний розпис на співробітників, які безпосередньо надають платні послуги (основний персонал) було розроблено у відповідності з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23 лютого 2000 року № 33 «Про штатні нормативи і типові штати закладів охорони здоров'я». Позивачем проводилося нарахування заробітної плати працівникам, які безпосередньо надають платні послуги (основний персонал) і які не пов'язані з наданням платних послуг, а є організаторами платних послуг.
Постановою Ради міністрів АР Крим від 25 липня 2000 року № 232 «Про регулювання тарифів на платні послуги»встановлено граничний розмір рентабельності на платні послуги, які надаються лікувально-профілактичними і санаторно-профілактичними державними і комунальними установами охорони здоров'я. Вказана постанова прийнята Радою міністрів АР Крим у відповідності з повноваженнями, наданими їй постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади і виконавчих органів місцевих рад по регулюванню цін (тарифів)».
Позивачем розроблені калькуляції з урахуванням розміру рентабельності на платні послуги з урахуванням постанови Ради міністрів АР Крим від 12 грудня 2000 року № 408 «Про внесення змін і доповнень до постанови Ради міністрів АР Крим від 25.07.200р. № 232, які затверджені головним лікарем лікарні та погоджені з Відділом економіки Армянської міської Ради АР Крим.
Виконавчим комітетом Армянської міської Ради АР Крим затверджені рішення про встановлення вартості платних послуг на 2007 рік. В калькуляціях на платні послуги завищення позивачем рентабельності за період 2007 рік -1 квартал 2008 року встановлено не було.
Відповідно до пункту 49 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»від 28 лютого 2002 року № 228 видатки з бюджету спеціального фонду бюджету проводяться виключно в межах і за рахунок відповідних надходжень до цього фонду на підставі кошторисів з урахуванням внесених до них змін. Видатки на заробітну плату з коштів спеціального фонду обчислюються залежно від обсягу діяльності, що провадиться за рахунок цих коштів, із застосуванням встановлених законодавством норм, які використовуються установами аналогічного профілю.
Відповідно до пункту 3 а постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання» від 17 травня 2002 року № 659 власні надходження бюджетних установ, а саме надходження першої підгрупи першої групи (код 25010100) використовуються відповідно до Закону України про Державний бюджет чи рішення про місцевий бюджет на покриття витрат, пов'язаних з організацією і наданням вказаних у підгрупі послуг.
В Центральній міській лікарні м. Армянська розроблено та затверджено Положення «Про формування і використання спеціального фонд} Центральної міської лікарні м. Армянська», відповідно до підпункту 1.1.2 пункту 1.1, пункту 1.2 та пункту 1.8 якого формування спеціального фонду обумовлено дефіцитом бюджетного фінансування діяльності лікарні. Спеціальний фонд лікарні призначений для вирішення завдань по забезпеченню життєдіяльності підрозділів і відділень лікарні, поліпшення їх матеріально-технічної бази, оплати праці працівників. Позабюджетна діяльність визначена як надання платних послуг, виконання робіт або здійснення іншої діяльності, пов'язаної з основною діяльністю установи або організації, доходи від якої надсилаються на здійснення витрат, передбачених в єдиному кошторисі і не мають мети отримання прибутку.
Грошові кошти, що надійшли до позивача у якості плати за надані медичні послуги у відповідності з рішеннями Виконавчого комітету Армянської міської Ради АР Крим, є власними надходженнями бюджетної установи і були відображені позивачем у звітах форми №4-1м та №4-1д.
Так, відповідно до звітів по коду 25010100 за надані медичні послуги надійшло 715666,90грн., в тому числі у 2007 році-546333,61 грн. та у 1 кварталі 2008р -169333,29 грн.
Витрати позивача за 2007 рік по кошторису затверджені в сумі 812444 грн., фактичні витрати склали 794228,74 грн.; витрати за 1 квартал 2008 року по кошторису затверджені в сумі 389847 грн., фактичні витрати склали 173434,88 грн. Нарахування по заробітної платі всього за 2007 рік по кошторису затверджені у сумі 241375 грн., фактично нарахована заробітна плата в сумі 239008,46 грн., нарахування по заробітної платі за 1 квартал 2008 року по кошторису затверджені у сумі 200125 грн., фактично нарахована заробітна плата в сумі 88438,71 грн.
За період з 01.01.2007 року по 01.04.2008 року позивачем за рахунок власних надходжень від надання платних медичних послуг проведено нарахування заробітної плати співробітникам, які безпосередньо надають платні послуги (основний персонал) і які не пов'язані з безпосереднім наданням платних послуг, а є організаторами платних послуг (допоміжний персонал).
По кошторису спеціального фонду по заробітної платі значиться затверджена сума за період 2007 рік -1 квартал 2008 року у розмірі 441500 грн., в тому числі: 2007 рік -241375 грн., 1 квартал 2008 року-200125 грн.
Всього по спеціальному фонду заробітна плата за період 2007 рік -1 квартал 2008 року нарахована у сумі 327447.17 грн., у тому числі: за 2007 рік-239008,46 грн., за 1 квартал 2008 року-88438,71 грн.
На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги, оскільки вони спростовуються матеріалами справи та встановленими обставинами, оскільки як за основним фондом так і за спеціальним фондом позивачем порушення фінансової дисципліни припущено не було. Окрім того, рішення позивача №21 від 15.04.2008р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, визнано протиправним та скасовано Постановою Господарського суду АР Крим від 26.08.2009 року у справі № 2-27/7161-2008А, що набрала законної сили 18.05.2010 року.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 15.11.10 у справі № 2а-2764/08/2/0170 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 26 квітня 2011 р.
Головуючий суддя підписВ.А.Омельченко
Судді підпис А.С. Цикуренко підпис Г.П.Ілюхіна З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко