Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-289/10/2770
28.02.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіОмельченка В. А.,
суддів Курапової З.І. , Іщенко Г.М. секретар судового засіданняСаматова М.А.
за участю сторін:
представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Навімар"- ОСОБА_2, довіреність № 14 від 04.01.11
представник відповідача, Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя - ОСОБА_3, довіреність № 35/10-013 від 04.10.10
представник третьої особи, Головного управління Державного казначейства України у м. Севастополі - не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Навімар" на апеляційне оскарження постанови Окружного адміністративного суду міста Севастополь (суддя Водяхін С.А. ) від 12.05.10 у справі № 2а-289/10/2770
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Навімар" (А.Кесаєва, 5/8, кв.42, м. Севастополь, 99038)
до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя (вул. Пролетарська, 24, м. Севастополь, 99014)
третя особа:
Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі (вул. Балаклавська, 9, м. Севастополь, 99011)
про скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 12.05.10 у справі № 2а-289/10/2770 в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Навімар" до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя третя особа: Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі про скасування податкового повідомлення - рішення відмовлено.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник позивача подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Севастополь від 12.05.10, прийняти нове рішення по справі, яким задовольнити позовні вимоги.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, позивач посилається на те, що Законом України “Про податок на додану вартість” при подачі податкової декларації з ПДВ не передбачений обовязок платника податку на додану вартість додавати до декларації оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій. Як вважає апелянт, до податкової декларації додані копії оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, позивач виконав усі вимоги Закону України “Про податок на додану вартість”, а тому дії податкового органу з прийняття та направлення податкового повідомлення-рішення про зменшення позивачу суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість є незаконними, податкове повідомлення-рішення підлягає визнанню не чинним та скасуванню. При таких обставинах, на думку позивача, податковий орган зобовязаний надати органу державного казначейства висновок про відшкодування з Державного бюджету України суми податку на додану вартість.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2010 відкрито апеляційне провадження.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2010 року справа призначена до апеляційного розгляду.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Навімар” звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя та просив визнати незаконними дії Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя щодо прийняття та надіслання податкового повідомлення-рішення №0000181520/0 від 28.01.2010 р.; визнати не чинним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя №0000181520/0 від 28.01.2010 р. про зменшення ТОВ “Навімар”суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1533,00 грн.; зобовязати Державну податкову інспекцію у Гагарінському районі міста Севастополя надати Головному управлінню Державного казначейства України у місті Севастополі висновок про відшкодування з Державного бюджету України суми податку на додану вартість за листопад 2009 року у розмірі 1533,00 грн. ТОВ “Навімар”.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Навімар” зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією у місті Севастополя в якості юридичної особи 05.09.2007 та взято на податковий облік в органах державної податкової служби 06.09.2007 р., та є платником податку на додану вартість з 07.05.2008 р.
Позивачем 18.11.2009, 18.12.2009 до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя надані податкові декларації з податку на додану вартість за жовтень, листопад 2009 року.
18.12.2009 позивачем до декларації з податку на додану вартість за листопад 2009 року надані копії оригіналів пятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій № 123020000/9/000095 від 06.11.2009, що підтверджується листом Товариства з обмеженою відповідальністю “Навімар”№ 12/17/1-Б від 17.11.2009.
13.01.2010 Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника за листопад 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у жовтні, вересні 2009 року.
У ході перевірки встановлено, що позивачем в порушення підпункту 7.7.4 пункту 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” завищена сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за листопад 2009 року на суму 1533,00 грн..
Також встановлено порушення підпункту 4.2 пункту 4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 р. № 166, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 09.07.1997 р. за № 250/2054, а сам: позивачем не надані до декларації за листопад 2009 року оригінали пятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, які є обовязковим додатком до декларації у разі експортних операцій.
За результатами перевірки складено акт № 84/15-2/35400368 від 13.01.2010.
На підставі вказаного акту перевірки заступником керівника Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя 28.01.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000181520/0, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобовязань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 1533,00 грн.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про податок на додану вартість”, при експорті товарів та супутніх такому експорту послуг ставка податку становить “0”відсотків до бази оподаткування. При цьому, товари вважаються експортованими платником податку в разі, якщо їх експорт засвідчений належно оформленою митною вантажною декларацією.
Відповідно до підпункту 7.7.4. пункту 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.
Згідно абзацу 2 підпункту 7.7.4. пункту 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”, до декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про вдосконалення механізму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за операціями з експорту продукції”від 01.03.2002 № 243 установлено, що для підтвердження факту вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України (експорт) платник податку на додану вартість, який здійснив операцію з вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України, подає разом з іншими передбаченими законодавством документами оригінал п'ятого основного аркуша (примірника декларанта) вантажної митної декларації, що є її складовою частиною, оформленого митним органом під час здійснення митного оформлення експорту товарів, на якому зазначеним митним органом за зверненням платника податку вчиняється напис про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, який засвідчується підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу. При цьому до оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій прирівнюються оригінали аркушів з позначенням "3/8".
Згідно з пунктом 4.2 Порядку заповнення і подання до органів податкової служби податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 № 166 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.07.1997 за № 250/2054 (у редакції, затвердженій наказом Державної податкової адміністрації України від 15.06.2005 № 213), одночасно з декларацією повинні подаватися всі необхідні додатки до декларації, подання яких передбачено цим Порядком, а при поданні розрахунку суми бюджетного відшкодування - також копії погашених податкових векселів, у разі їх наявності, та оригінали п'ятих основних аркушів (примірник декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
При цьому, у формі податкової декларації з податку на додану вартість визначене спеціальне поле “Оригінали п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій у разі наявності експортних операцій у кількості ___ штук на ____ аркушах”, у якому, при наявності експортних операцій та при подачі оригіналів зазначених документів платник податку повинен зробити відмітку.
Виходячи з викладеного, належним підтвердженням наявності експортної операції, застосування нульової ставки з податку на додану вартість, та відповідно права на отримання бюджетного відшкодування є належно оформлена митна вантажна декларація.
Для підтвердження права на отримання бюджетного відшкодування, законом встановлений обовязок платника податку додати до декларації оригінали п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій.
Згідно з абзацом першим підпункту 7.7.5. пункту 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних.
Відповідно до підпункту 7.7.7. пункту 7.7 статті 7 вказаного Закону України “Про податок на додану вартість”якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган, зокрема, у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування.
Наведеними нормами встановлений обовязок податкового органу з проведення документальних невиїзних перевірок (камеральних) заявлених у податкової декларації даних, та наслідки проведення таких перевірок, зокрема надсилання платнику податку податкових повідомлень, в яких зазначається сума перевищення бюджетного відшкодування та підстави для її вирахування
Підпунктом 7.7.8. пункту 7.7. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” встановлено, що у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи зобов'язаний повідомити про це орган державного казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.
Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Таким чином, судова колегія робить висновок про необґрунтованість доводів апеляційної скарги, та зазначає, що доводи апеляційної скарги спростовуються матеріалами справи та встановленими обставинами, зокрема, не виконання платником податку обовязку з подачі податковому органу оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, що не може, в розумінні приписів Закону вважатися належним підтвердженням експорту товарів, права на застосування нульової ставці з податку на додану вартість, та відповідно права на бюджетне відшкодування. Судова колегія зазначає, що додавши до податкової декларації копії оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, позивач не виконав вимог Закону України “Про податок на додану вартість”, Постанови Кабінету Міністрів України “Про вдосконалення механізму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за операціями з експорту продукції”від 01.03.2002 № 243, Порядку заповнення і подання до органів податкової служби податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 № 166 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 09.07.1997 за № 250/2054.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Навімар" залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.05.10 у справі № 2а-289/10/277 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 05 березня 2011 р.
Головуючий суддяпідписВ.А.Омельченко
Судді підпис З.І.Курапова підпис Г.М. Іщенко З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко