Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-12577/09/8/0170
28.02.11 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіОмельченка В. А.,
суддів Привалової А.В. , Іщенко Г.М. секретар судового засіданняСаматова М.А.
за участю сторін:
представника відповідача., Державного підприємства "Феодосійський морський торговельний порт"- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Феодосії АР Крим- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
третя особа, Фізична особа - підприємець ОСОБА_2- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Феодосії АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кушнова А.О. ) від 17.05.10 у справі № 2а-12577/09/8/0170
за позовом Державного підприємства "Феодосійський морський торговельний порт" (вул. Горького, 14, м. Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98100)
доДержавної податкової інспекції у м.Феодосії АР Крим (вул. Кримська 82-в, м. Феодосія, Автономна Республіка Крим, 98112)
третя особа:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
про скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.05.10 у справі № 2а-12577/09/8/0170 позов Державного підприємства "Феодосійський морський торговельний порт" до Державної податкової інспекції у м.Феодосії АР Крим третя особа: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про скасування рішення задоволений.
Визнано протиправним та скасовано рішення Державної податкової інспекції у м.Феодосії АР Крим про застосування штрафних санкцій від 17.07.2009 року № 00037920303 на суму 1800 грн.
Також, судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник відповідача подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить переглянути та скасувати постанову Феодосійського міського суду Автономної Республіки Крим від 17.05.10, прийняти нове рішення по справі.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що оскаржуване рішення прийнято на підставі діючого законодавства, за результатами проведеної перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ДП“Феодосійський морський торговельний порт”, за результатами якої було встановлено порушення п.1 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”№265/95-ВР від 06.07.1995р., тому рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від17.07.2009р. №00037920303 на суму 1800грн., винесене за результатами акту перевірки №0380/01/11/23/01125577 від07.07.2009р. відповідає нормам чинного законодавства.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2010 відкрито апеляційне провадження.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2010 року справа призначена до апеляційного розгляду.
Сторони в судове засідання не зявилися, про дату, час та місце судового розгляду сповіщені належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомили.
Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.
Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
При викладених обставинах, враховуючи те, що сторони викликалися в судове засідання, але в суд не зявилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності нез 'явившихся сторін.
На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
Державне підприємство “Феодосійський морський торговельний порт” звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовними вимогами до Державної податкової інспекції в м.Феодосії АРКрим про визнання неправомірними дій Державної податкової інспекції у м.Феодосії АРКрим; скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від17.07.2009р. №00037920303 на суму 1800грн.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Державне підприємство “Феодосійський морський торговельний порт” зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АРКрим 23.12.1994., про що видане свідоцтво серії А00 №440870, ідентифікаційний код01125577.
Відповідно до статуту ДП“Феодосійський морський торговельний порт”є державним унітарним транспортним підприємством і діє як державне комерційне підприємство, засноване на державній власності, підпорядковане та входить до сфери управління Міністерства транспорту та звязку України.
Основними видами діяльності ДП“Феодосійський морський торговельний порт”відповідно до довідки АБ №189197 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є:
- функціонування інфраструктури водного транспорту;
- діяльність готелів;
- будівництво будівель;
- дошкільна освіта;
- медична практика;
- діяльність кафе (а.с.27).
На підставі направлень №374 та №375 від02.07.2009р. (а.с.51) посадовими особами ДПАв АРКрим було проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці каси порту, що розташована за адресою: м.Феодосія, вул.Десантників (а.с.6-9). Згідно з актом перевірки, перевірку проведено у присутності касира ОСОБА_3, яка підписала акт перевірки без зауважень.
Примірники направлень №374 та №375 від02.07.2009р. були отримані ОСОБА_3, про що свідчить підпис на бланках направлень.
За результатами перевірки було складено Акт (довідка) №0380/01/11/23/01125577 від07.07.2009р., згідно якого було встановлено порушення п. 1 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”№265/95-ВР від06.07.1995р. із змінами та доповненнями (далі Закон №265/95-ВР), а саме: реалізація з каси ДП“Феодосійський морський торговельний порт”4 квитків на теплохід“І.Кожухарь”за маршрутом Феодосія - Судак на суму 360,00грн. без застосування РРО і РК .
Акт №0380/01/11/23/01125577 від07.07.2009р. підписаний працівником каси ОСОБА_3, копія акту отримана нею же (а.с. 9).
На підставі Акту №0380/01/11/23/01125577 від07.07.2009р. ДПІ в м.Феодосії було прийняте рішення №0003792303 від17.07.2009р. про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1800,00грн. на підставі п.1. ст.17 Закону №265/95-ВР за порушення п. 1 ст.3 вказаного Закону (а.с.5).
Відповідно до п.1 ст. 3 Закону №265 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Матеріали справи свідчать про те, що Акт перевірки №0380/01/11/23/01125577 від07.07.2009р. складено у відношенні ДП“Феодосійський морський торговельний порт”, а рішенням №0003792303 від17.07.2009р. до ДП“Феодосійський морський торговельний порт”застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 1800,00грн. на підставі п.1. ст.17 Закону №265/95-ВР за порушення п. 1 ст.3 вказаного Закону.
Між ДП “Феодосійський морський торговельний порт” та фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 07.05.2009р. був укладений договір доручення №74109Д, відповідно до якого ДП“Феодосійський морський торговельний порт”доручає ФОПОСОБА_2, а ФОПОСОБА_2 зобовязується здійснити від імені і за рахунок ДП“Феодосійський морський торговельний порт” юридичні дії з оформлення договірно правових відносин між ДП“Феодосійський морський торговельний порт”і споживачами його послуг (екскурсантами), у тому числі здійснювати реалізацію проїзних квитків в портопунктах Феодосія, Золотий пляж, Приморський, Коктебель, Кримське, Приморя, Судак на пасажирські судна ДП“Феодосійський морський торговельний порт”, що виконують за розкладом екскурсійно прогулочні рейси між Феодосією та Ялтою із заходами до промежуточних пунктів, у період літньої навігації з червня по жовтень 2009р.; контроль, перевірку і гасіння проїзних квитків при посадці екскурсантів на судна (а.с.11-13).
Вказаний договір вступив у силу з 01 червня 2009р. і діяв до 31 жовтня 2009р. включно.
На момент проведення ДПІв м.Феодосія перевірки каси порту, що розташована за адресою: м.Феодосія, вул.Десантників, реалізація квитків здійснювалася ФОПОСОБА_2 за договором доручення №74109Д від07.05.2009р.
Відповідно до Акту звірки за липень 2009р. між ДП“Феодосійський морський торговельний порт” та ФОПОСОБА_2 взаєморозрахунки проводилися між вказаними сторонами щомісячно, так у акті вказано, що заборгованість ДП“Феодосійський морський торговельний порт”ФОПОСОБА_2 за червень 2009р. складала 34475,83грн., продано квитків у липні - 7959 на суму 381350,00грн., надійшла виручка за липень 355610,00гн. Винагорода за продаж квитків ФОПОСОБА_2 склала 20% від виручки 76270,00гн., у тому числі ПДВ-12711,67грн. (а.с.39).
Випискою банку підтверджується перерахування ДП“Феодосійський морський торговельний порт” сум у розмірах 315,00грн. - номер платіжного документу 09, за призначанням платежу “ морські прогулянки ”, 1030,00грн. - номер платіжного документу 03, за призначанням платежу “ морські прогулянки ”, вказані платежі були проведені 07липня 2009року.
У звіті з господарських операцій з 01.07.2009р. по 31.07.2009р. між ФОПОСОБА_2 та ДП“Феодосійський морський торговельний порт” відображені надходження грошових коштів за послуги, надані ФОПОСОБА_2 ДП“Феодосійський морський торговельний порт”(а.с.42).
Крім того, платіжним дорученням №2856 від11.08.2009р. ДП“Феодосійський морський торговельний порт” перерахував на рахунок ФОПОСОБА_2 63558,33грн. з призначенням платежу: “винагорода за продані квитки по морпрогулянкам за липень 2009року по договору № 74109Д від07.05.2009р. (а.с.43).
З урахуванням викладеного, взаємовідносини між сторонами договору доручення №74109Д від07.05.2009р. підтверджують той факт, що діяльність з продажу квитків в касі ДП“Феодосійський морський торговельний порт” здійснювала ФОПОСОБА_2
Відповідно до довідки ДП“Феодосійський морський торговельний порт”№ 12/02-07 від15.02.2010р. позивач повідомляє, що станом на 15.02.2010р. на балансі підприємства обліковується квиткова каса (продаж квитків на морські прогулянки) інв.№3541 вартістю 43096,90грн. (а.с.44).
Також позивачем наданий звіт №2 про рух квитків місцевої лінії за липень 2009р.
Вказані вище документи підтверджують взаємовідносини між ДП“Феодосійський морський торговельний порт” та ФОПОСОБА_2 на предмет надання послуг останньою з продажу квитків на морські прогулянки.
Таким чином, на момент проведення перевірки ДПІ в м.Феодосії 07.07.2009р. ДП“Феодосійський морський торговельний порт”за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, реалізація квитків здійснювалася ФОПОСОБА_2 за договором доручення №74109Д від07.05.2009р.
Крім того, квитки у касі були реалізовані ОСОБА_3, яка не є працівником ДП“Феодосійський морський торговельний порт”, але ця обставина не може бути доказом того, що ОСОБА_3 є працівником ДП“Феодосійський морський торговельний порт”та представляла у даному випадку його інтереси, оскільки іншими документами, наданими до матеріалів справи, підтверджується той факт, що реалізацією квитків займалася саме ФОПОСОБА_2
Так, на підтвердження даного факту до матеріалів справи позивачем надана довідка №109/к від24.07.2009р. з печаткою відділу кадрів ДП“Феодосійський морський торговельний порт” та підписом начальника відділу кадрів, у якій зазначено, що ОСОБА_3,1954 року народження у ДП“Феодосійський морський торговельний порт” не працює.
З урахуванням вищевикладеного, відповідно до Акту №0380/01/11/23/01125577 від07.07.2009р. відповідачем проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ДП“Феодосійський морський торговельний порт”, тоді як фактично була проведена перевірка ФОПОСОБА_2, яка на той момент здійснювала реалізацію квитків у приміщенні каси порту на підставі договору доручення №74109Д від 07.05.2009р., укладеного з ДП“Феодосійський морський торговельний порт”.
Крім того, відповідно до Договору від 11.06.2009р., укладеного між ФОПОСОБА_2 (замовник) та ОСОБА_3 (виконавець) виконавець приймає на себе зобовязання виконати реалізацію квитків (касир) у строк до 30 серпня 2009 року. За виконану роботу замовник оплачує виконавцю 625,00грн.
Крім того, фізична особа - підприємець ОСОБА_2 на момент проведення перевірки використовувала спрощену систему оподаткування і була платником єдиного податку відповідно до Указу Президента України від 03.07.1998 року №727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, що підтверджується свідоцтвом про сплату єдиного податку серії Ж №337126 (а.с.69).
Відповідно до ст.2 Закону №265 розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця;
- реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо;
- книга обліку розрахункових операцій - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Відповідно до ч. 1, ст. 9 Закону №265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються
- при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку;
- при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.
На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги, оскільки вони спростовуються матеріалами справи, оскільки відповідно до Акту №0380/01/11/23/01125577 від07.07.2009р. відповідачем проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ДП“Феодосійський морський торговельний порт”, тоді як фактично була проведена перевірка ФОПОСОБА_2, яка на той момент здійснювала реалізацію квитків у приміщенні каси порту на підставі договору доручення №74109Д від 07.05.2009р., укладеного з ДП“Феодосійський морський торговельний порт”. Окрім того, судова колегія зазначає, про відсутність обовязку у ФОПОСОБА_2, яка реалізовувала квитки на морські прогулянки у касі ДП“Феодосійський морський торговельний порт”, проводити розрахункові операції через реєстратор розрахункових операцій з обовязковим складанням щоденного звіту у книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 17.05.10 у справі № 2а-12577/09/8/0170 залишити без змін
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 05 березня 2011 р.
Головуючий суддяпідписВ.А.Омельченко
Судді підпис А.В.Привалова підпис Г.М. Іщенко З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко