Ухвала суду № 16567118, 21.06.2011, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2011
Номер справи
2-а-12035/10/1570
Номер документу
16567118
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2011 р.Справа № 2-а-12035/10/1570 Категорія:6.1Головуючий в 1 інстанції: Юхтенко Л.Р. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого Ступакової І.Г.,

суддів Бітова А.І.

Милосердного М.М.

при секретарі Абилгазиновій К.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 31 січня 2011 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАРС»до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області про визнання неправомірним та скасування наказу, -

В С Т А Н О В И Л А :

У грудні 2010 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАРС»звернулось до суду з позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області про визнання неправомірним та скасування наказу начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області № 772 від 26.11.2010 року «Про скасування (анулювання) дозволу на виконання будівельних робіт».

В обґрунтування позову зазначалося, що у відповідача відсутні законні підстави для скасування дозволу, з урахуванням того, що нормами ч.2 ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій»та пунктом 18 «Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009року N 1104»чітко передбачені підстави для прийнятгя рішення про скасування такого дозволу, які у даному випадку, відсутні.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 31 січня 2011 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАРС»задоволений у повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області № 772 від 26.11.2010 року «Про скасування (анулювання) дозволу на виконання будівельних робіт».

В апеляційній скарзі Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області ставиться питання про скасування судового рішення в звязку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Вирішуючи справу суд першої інстанції встановив, що ТОВ «ЗАРС»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Одеської міської ради 12 травня 2004 року, номер запису 1556 120 0000 003045, за адресою: м. Одеса, вул. Довженка, 2, діє на підставі Статуту, перереєстрованого Приморською районною адміністрацією Одеської міської ради 12 травня 2004 року, реєстраційний номер № 26303264Ю0031811, із змінами та доповненнями від 05 вересня 2006 року №15561050001003045, від 19 грудня 2006року №15561050003003045.

Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт позивачем були надані наступні документи: - рішення виконавчого комітету Одеської міської ради № 429 від 04.08.2005р. (зі змінами відповідно до рішення №1062 від 20.09.07р.), яким ТОВ „ЗАРС" дозволено проектування та будівництво 12-ти поверхового 2-х секційного житлового будинку гю провулку Цегельному, 9 (кут Французького бульвару) в м. Одесі. Цим рішенням ТОВ „ЗАРС" зобов'язаний до початку будівництва виконати знесення будівель та споруд, розташованих на земельній ділянці, та провести відселення громадян, що проживають у межах кварталу з наданням іншого благоустроєного жилого приміщення; - рішення Одеської міської ради №1187 - V від 05.04.2007 року (зі змінами відповідно до рішення 3638-У від 09.10.2008 р.), яким був затверджений проект землеустрою та надано ТОВ „ЗАРС" в короткострокову оренду земельні ділянки, загальною площею 0.5292 га. по провулку Цегельному, 9 (кут Французького бульвару) в м. Одесі для будівництва 12-і й поверхового 2-х секційного житлового будинку; - договір оренди землі від 05.06.07 року ТОВ „ЗАРС", яким передано в короткострокову оренду земельні ділянки загальною площею 0.5292 га. по провулку Цегельному, 9 (кут Французького бульвару) в м. Одесі для будівництва 12-ти поверхового 2-х секційного житлового будинку; - погоджену у встановленому порядку проектну документацію, про що свідчить висновок № 348/07 від 13.04.07 року управління архітектури міста Одеси, яким погоджений робочий проект будівництва 12-ти поверхового 2-х секційного житлового будинку по провулку Цегельному, 9 (кут Французького бульвару) в м. Одесі, комплексний висновок №154/06 від 16.01.207 року (зі змінами від 08.06.2001 року №174) Укрінвестекспертизи, яким рекомендовано до затвердження, висновок Управління охорони об'єктів культурної спадщини облдержадміністрації № 03/07-741 від 12.02.2007 року та висновок по проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 13.02.2007 року № 16пз/517, наданий Управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради.

На підставі вище зазначених документів відповідачем був наданий позивачу дозвіл на виконання будівельних робіт № 305/07 від 06.07.2007 року для будівництва 2-х секційного 12- ти поверхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями і паркінгом за адресою: м. Одеса, провулок Цегельний,9.

Наказом начальника Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області від 26.11.2010 року № 772, посилаючись на протест прокуратури Одеської області №07/4-1180 від 17.11.2010 року та згідно з п. 18 «Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009року N 1104, був скасований дозвіл ТОВ «ЗАРС»№ 305/07 від 06.07.2007 року на виконання будівельних робіт для будівництва 2-х секційного 12-ти поверхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями і паркінгом за адресою: м. Одеса, провулок Цегельний, 9.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Законом України «Про планування і забудову територій»(ст.29) встановлено, що дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів на підставі документів, перелічених в цій статті Закону.

Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт повинні бути надані документи: заява забудовника (замовника), проектна документація, погоджена та затверджена в порядку, визначеному законодавством: документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, а у разі, якщо замовник (забудовник) не є власником чи користувачем земельної ділянки, також подається нотаріально засвідчена згода власника земельної ділянки на забудову цієї ділянки, а якщо ділянка перебуває у користуванні - нотаріально засвідчені згоди власника та користувача земельної ділянки на її забудову; рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування; документа про призначення відповідальних виконавців робіт та відомостей про здійснення авторського та технічного нагляду; комплексний висновок державної інвестиційної експертизи.

Як встановлено судом першої інстанції та не спростовано доводами апеляційної скарги, вище зазначені документи були надані позивачем та відповідно на підставі цих документів позивачу був виданий дозвіл на виконання будівельних робіт. Крім того, як обґрунтовано встановлено судом першої інстанції, відповідачем за зверненням позивача було неодноразово продовжено дію вище зазначеного дозволу, спочатку - до 30.09.2010 року потім - до 20.09.2011 року.

Крім того, відповідно до п.18 «Порядку надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт», який затверджено постановою КМ України від 30.09.2009 р. N 1104, дозвіл на виконання будівельних робіт може бути скасовано (анульовано) за рішенням інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у разі: подання замовником заяви про скасування (анулювання) дозволу на виконання будівельних робіт; видачі або перереєстрації дозволу на виконання будівельних робіт з порушенням вимог законодавства; наявності відомостей про припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем (замовником, генеральним проектувальником га генеральним підрядником); систематичного порушення законодавства у сфері будівництва та архітектури під час виконання будівельних робіт; перешкоджання проведенню посадовими особами інспекції державного архітектурно-будівельного контролю перевірок; коли протягом трьох місяців з дня видачі дозволу на виконання будівельних робіт не розпочато будівельні роботи.

З урахуванням наведених приписів, матеріалів та обставин справи, колегія суддів зазначає, що оскаржуване рішення (наказ) відповідача не містить посилань на встановлені Законом підстави для скасування дозволу на виконання будівельних робіт, не містить посилань на норми Законів, яким суперечить виданий позивачу раніше дозвіл, що було обґрунтовано зазначено судом першої інстанції.

Також, є обґрунтованим та правомірним висновок суду першої інстанції про відсутність посилання в оскаржуваному наказі відповідача на законність та обгрунтованість доводів прокурора викладених у своєму протесті, з урахуванням документів, в тому числі на підставі яких видавався дозвіл позивачеві, а саме: листа Управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації від 12.02.2007 року № 03/07-741 яким згідно з рекомендацією Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Одеської області погоджено проектну документацію 12-ти поверхового житлового будинку з вбудованими приміщеннями і паркінгом за адресою: м. Одеса, провулок Цегельний, 9 для подальшого застосування, висновка від 13.02.2007 року № 16пз/517 Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради, яким погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0, 5191 га, для проектування і будівництва житлового будинку та площею 0, 0101 га, для організації будівництва і благоустрою прилеглої території.

Отже доводи, зазначені в апеляційній скарзі, колегія суддів вважає такими, які не доводять правомірності та законності винесеного відповідачем оскаржуваного наказу про скасування дозволу, що відповідно до норм ст.2 КАС України було перевірено та обґрунтовано встановлено рішенням суду першої інстанції.

Таким чином, колегія суддів не приймає до уваги доводи апеляційної скарги, оскільки вони ґрунтуються на неправильному застосуванні та розумінні апелянтом норм матеріального права, які регулюють спірні правовідносини.

Враховуючи все вище ви кладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, порушень матеріального та процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.195, 196, п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 31 січня 2011 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення виготовлений 22 червня 2011 року.

Головуючий:

Судді: