Ухвала суду № 16562546, 20.06.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2011
Номер справи
2а-7889/10/14/0170
Номер документу
16562546
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-7889/10/14/0170

20.06.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіЯковенко С.Ю.,

суддів Дадінської Т.В. , Дугаренко О.В.

секретар судового засіданняКарпова І.І.

за участю сторін:

представник позивача: Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів - не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача: Театру - студії ляльок "Маріонетки"- ОСОБА_2 паспорт НОМЕР_1 від 18.03.10, довіреність № 102 від 05.04.11

розглянувши апеляційну скаргу Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В. ) від 30.11.10 у справі № 2а-7889/10/14/0170

за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Крилова, 133, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95001)

доТеатру - студії ляльок "Маріонетки" (пров. Музейний, б.4, м. Євпаторія, Автономна Республіка Крим, 97412)

про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 6722,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.11.2010 ( суддя Кірєєв Д.В.) Кримському республіканському відділенню Фонду соціального захисту інвалідів відмовлено у задоволенні позову до Театру-студія ляльок «Маріонетки»про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 6722,00грн..

Не погодившись з постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та прийняти нову постанову, якою задовольнити позов.

Апеляційна скарга мотивована тим, що відповідач повинен був забезпечити у 2009 році працевлаштування інвалідів на 1 робочому місці, але ці обовязки не виконав.

У судове засідання 20.06.2011 представник позивача не зявився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Згідно з частиною 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши представника відповідача, перевіривши юридичну оцінку обставин та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим Театр-студія ляльок "Маріонетки" 27.12.1994 року зареєстровано в якості юридичної особи (ЄДРПОУ 22274944).

У відділенні Фонду соціального захисту інвалідів відповідач зареєстрований роботодавцем 26.10.2009р.

28.04.2010 позивачем проведена позапланова виїзна перевірка виконання відповідачем вимог статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Перевіркою встановлено: відповідно до вимог статті 19 цього Закону відповідач був повинен працевлаштувати у 2009 році 1-го інваліда, фактично у 2009 році не працевлаштований жодний інвалід. Середньорічна заробітна плата на підприємстві у 2009 році складала 13444 грн., у звязку чим сума адміністративно-господарських санкцій складає 6722 грн.

За результатами перевірки складено акт від 28.04.2010.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування,їх посадові та службові особи зобовязані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом 1.1. Статуту відповідача Театр-студія ляльок "Маріонетки" створений для розвитку і пропаганди дитячого театрального мистецтва, вдосконалення організації дозвілля населення, розширення та поліпшення культурного обслуговування дітей та дорослих, а також для розвитку нових організаційно - економічних форм театру та надання необхідної методичної та практичної допомоги самодіяльним театром ляльок, відповідач є неприбутковою організацією та його діяльність не має на меті одержання прибутку. Фінансування відповідача є бюджетним.

З довідки № 564/а від 12.07.2010фінансового управління Євпаторійської міської ради вбачається, що фінансування відповідача здійснюється з місцевого бюджету по КЕКВ 1310 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам, установам, організаціям». Згідно економічної класифікації видатків по даному коду здійснюються поточні витрати одержувачів бюджетних коштів, у тому числі оплата за споживану електроенергію.

Відповідно до пункту 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»до неприбуткових установ і організацій, відносяться, зокрема, органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи або організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Згідно зі статтею 12 Закону України «Основи законодавства України про культуру»діяльністю у сфері культури є: створення, розповсюдження і популяризація творів літератури та мистецтва; збереження та використання культурних цінностей; естетичне виховання; організація спеціальної освіти, відпочинку і дозвілля громадян.

Суб'єктами діяльності у сфері культури є: професійні творчі працівники, професійні творчі колективи, працівники культури, окремі громадяни; державні і приватні заклади, підприємства, організації і установи, що діють у сфері культури; творчі спілки, національно-культурні товариства, фонди, асоціації, інші громадські об'єднання, їх підприємства; держава в особі її органів влади та управління.

Стаття 21-1 цього Закону встановлює, що неприбутковими організаціями у сфері культури є юридичні особи, які здійснюють діяльність, визначену статтею 12 Закону, і відповідають критеріям неприбутковості, встановленим цією статтею.

Неприбуткова організація у сфері культури може здійснювати фінансово-господарську діяльність відповідно до цілей її утворення та в межах її цивільної правоздатності.

Кошти та інше майно, майнові права (у грошовому виразі), набуті неприбутковою організацією внаслідок її фінансово-господарської діяльності, за результатами звітного періоду не можуть більше ніж у три рази перевищувати її надходження за той же період у вигляді бюджетних коштів, коштів та іншого майна, майнових прав (у грошовому виразі), наданих організації засновником (засновниками) організації, в тому числі у вигляді членських внесків, внесків учасників, а також безповоротної фінансової допомоги чи допомоги товарами, роботами, послугами (за їх ринковою вартістю), що надані безоплатно.

Обсяг майна суб'єктів підприємницької діяльності (часток у їхньому майні), яке на встановленому законом праві належить неприбутковій організації, не може більше ніж у три рази перевищувати загальний обсяг іншого майна, що належить неприбутковій організації на кінець звітного періоду. Таке перевищення має бути усунено протягом року, наступного за звітним.

Майно неприбуткової організації у сфері культури може бути передано суб'єктам підприємницької діяльності лише в тимчасове користування на компенсаційній основі, за винятком внесення майна до статутного фонду господарського товариства чи наділення майном іншого суб'єкта підприємницької діяльності.

Компенсація за користування майном неприбуткової організації не може бути нижчою за звичайну ціну, крім випадків, коли майно надається в користування іншим неприбутковим організаціям.

В матеріалах справи міститься звіт про фінансові результати відповідача за 2009 рік, згідно якому у відповідача відсутній прибутку, а понесений збиток за звітний період.

Таким чином, відповідач є неприбутковою організацією та фактично утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

Відповідно до частини 10 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» керівники підприємств, установ, організацій, утому числі, підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідно до діючого законодавства.

Згідно з частиною 3 статті 20 зазначеного Закону сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

Проаналізувавши зазначені норми закону, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що діяльність роботодавців де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, які відповідно до частини першої статті 20 Закону сплачують адміністративно-господарські санкції, повинна передбачати отримання прибутку.

Сплата таких санкцій неприбутковими організаціями, що утримуються за рахунок коштів бюджету не передбачається.

Частина 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює: суд при вирішення справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням висловленого, судова колегія вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку щодо необґрунтованості позовних вимог, та ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Згідно зі статтею 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.11.2010 у справі №2а- 7889/10/14/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 25 червня 2011 р.

Головуючий суддяпідписС.Ю. Яковенко

Судді підпис Т.В. Дадінська підпис О.В.Дугаренко З оригіналом згідно

Головуючий суддя С.Ю. Яковенко