Ухвала суду № 16562193, 17.05.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2011
Номер справи
2а-11744/09/6/0170
Номер документу
16562193
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-11744/09/6/0170

17.05.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіІщенко Г.М.,

суддів Кучерука О.В. , Щепанської О.А. секретар судового засіданняКисельова А.О.

за участю сторін:

представник позивача, - ОСОБА_2, довіреність № 401 від 16.05.11

представник відповідача, Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим- не зявився,

розглянувши апеляційну скаргу Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Латинін Ю.А. ) від 16.09.10 у справі № 2а-11744/09/6/0170

за позовом Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" (вул. Училищна, 42-А, місто Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95001)

до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим (вул. Північна 2, Красноперекопськ, Автономна Республіка Крим, 96000)

про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.09.2010 позовні вимоги задоволені. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим від 24.09.2009 № 0000202310/0 на суму 291,63 грн., де основний платіж - 121,63 грн., штрафні (фінансові) санкції - 170,00 грн. Стягнуто з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" судовий збір у розмірі 3,40 грн. та суму витрат на проведення судової експертизи у розмірі 3490,50 грн.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в Автономній Республіці Крим подала апеляційну скаргу, в якій просить постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.09.2010 скасувати, прийняти нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

При апеляційному перегляді справи встановлено, що 17.09.2009 Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим була проведена планова виїзна перевірка Красноперекопського управління газового господарства з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008 по 30.06.2009, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2007 по 30.09.2008, за результатами якою складено акт від 17.09.2009 № 1183/23-0/23893680, яким встановлено порушення:

- підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3, пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість" а саме: заниження податкового зобов'язання на суму 278,765 грн. в результаті чого занижено податок на додану вартість в період, що перевірявся, на загальну суму 278,75 грн., у тому числі: за період з 01.07.2008 по 31.12.2008 в сумі 216,03 грн., за період з 01.01.2009 по 30.06.2009 в сумі 62,72 грн.

- статті 2 Закону України "Про плату за землю" встановлено заниження податку на землю на загальну сумі 182,83 грн., в тому числі:

1) за земельні ділянки в місті Красноперекопську заниження податку на землю склало 61,20 грн., в тому числі за період з 01.07.2008 по 31.12.2008 - 28,44 грн., за період з 01.01.2009 по 30.06.2009 - 32,76 грн.,

2) за земельні ділянки в місті Армянську заниження податку на землю склало 121,63 грн., в тому числі за період з 01.07.2008 по 31.12.2008 - 56,50 грн., за період з 01.01.2009 по 30.06.2009 - 65,13 грн.

- підпункту 6.3.1 підпункту 6.3.3 пункту 6.3 статті 6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в період, що перевірявся, на загальну суму - 45,38 грн., у тому числі 2009 року. - 45,38 грн.

На підставі вказано акту відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.09.2009 № 0000202310/0, в якому визначено суму податкового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб на суму 291,63 грн., де основний платіж - 121,63 грн., штрафні (фінансові) санкції - 170,00 грн.

Судом першої інстанції встановлено, що вказані порушення сталися в результаті того, що Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Кримгаз" в 2008 і 2009 роках не надавало до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим податкові розрахунки земельного податку і, відповідно, не сплачувало податок на землю за земельні ділянки загальною площею 0,05653 га, які розташовані за адресою:

-місто Красноперекопськ, вул. Озерна;

- місто Красноперекопськ, вул. Калініна

-місто Красноперекопськ, вул. Шевченка

-місто Красноперекопськ, мкр. 10

- місто Армянськ, мкр. Васильєва, 3

- місто Армянськ, вул. Гайдара, 14

- місто Армянськ, мкр. Корявко, 4

Відповідно до статті 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. ... Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Слід зазначити, що згідно статті 5 Закону України "Про плату за землю" об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Дані газорозподільні пункти - це споруди, які є невід'ємною частиною газопроводів.

В пункту 4 статті 84 Земельного кодексу України зазначається перелік земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність.

Статтею 11 Закону України "Про трубопровідний транспорт" від 15.05.1996 № 192/96-ВР встановлено, що до земель трубопровідного транспорту належать земельні ділянки, на яких збудовано наземні і надземні трубопроводи та їх споруди, а також наземні споруди підземних трубопроводів.

Уздовж трубопроводів встановлюються охоронні зони. Земля в межах охоронних зон не вилучається, а використовується з обмеженнями (обтяженнями) відповідно до закону або договору. Порядок встановлення, розмір та режим використання охоронної зони об'єкта трубопровідного транспорту визначаються законодавством України.

Також, відповідно до пункту 2 статті 92 Земельного кодексу України: права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності.

Судова колегія вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про те, що земельні ділянки загальною площею 0,05653 га, на яких розташовані газорозподільні пункти, є землями трубопровідного транспорту і не можуть бути передані державою іншим підприємствам. Окрім цього, Відкрите акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації по газопостачанню і газифікації "Крымгаз" також не має права постійного використання цими земельними ділянками.

Необхідно зазначити, що відповідно до вимог пункту 13 Закону України "Про плату за землю" підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Відповідно до частин першої та четвертої статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належним є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Судом першої інстанції безперечно встановлено, що згідно довідок КРФ ДП "Центр державного земельного кадастру" (вих. від 09.10.2009 № 26-02/002-1, № 26-02/002-2, № 26-02/002-3, № 21-02/30-1, № 21-02/30-2, № 21-02/30-3, № 21-02/30-4), станом на 09.10.2009 відсутня інформація про реєстрацію державних актів на право постійного використання земельними ділянками, договорів оренди землі Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню і газифікації "Кримгаз" на земельні ділянки загальною площею 0,05653 га, які розташовані по адресах:

-місто Красноперекопськ, вул. Озерна - 0,0036 га;

-місто Красноперекопськ, вул. Калиніна - 0,0026 га;

-місто Красноперекопськ, вул. Шевченка - 0,0034 га;

-місто Красноперекопськ, мкр. 10-0,0026 га

Всього по м. Красноперекопськ - 0,0122 га

-місто Армянськ, мкр. Васильєва, 3 - 0,00693 га;

-місто Армянск, вул. Гайдаря, 14 - 0,0058 га;

-місто Армянськ, мкр. Корявко, 4 - 0,0316 га.

Всього по м. Армянську - 0,04433 га

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Як свідчать матеріали справи з висновку експерта № 48/10 від 21.07.2010 вбачається, що обов'язок Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз" по сплаті земельного податку за користування вказаними земельними ділянками не підтверджується первинними документами, які є в наявності у Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз". Документальні підстави для виникнення зобов'язань у Відкритого акціонерного товариства "Кримгаз" по сплаті земельного податку за користування вказаними земельними ділянками немає. Висновки Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим, викладені в акті планової виїзної перевірки Красноперекопського управління газового господарства з питань дотримання вимогам податкового законодавства за період з 01.07.200 по 30.06.2009, валютного і іншого законодавства за період з 01.10.2007 по 30.09.2008, викладені в акті від 17.09.2009 № 118323- 0/23893680 в частині сплати земельного податку, не підтверджуються бухгалтерськими і іншими документами.

Отже враховуючи вище наведене, судова колегія вважає обґрунтованими та погоджується з висновком суду першої інстнції, що податкове повідомлення-рішення Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим від 24.09.2009 № 0000202310/0, в якому визначено суму податкового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб на суму 291,63 грн., де основний платіж - 121,63 грн., штрафні (фінансові) санкції - 170,00 грн. не може бути визнане таким, що прийняте на підставі та відповідно до діючого законодавства, добросовісно та безсторонньо, тому позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.

З огляду на викладене, судова колегія дійшла висновку про те, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, дав їм належну оцінку та прийняв законне та обґрунтоване рішення.

Керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 16.09.2010 у справі № 2а-11744/09/6/0170 залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддяпідписГ.М. Іщенко

Судді підпис О.В.Кучерук підпис О.А.Щепанська З оригіналом згідно

Головуючий суддя Г.М. Іщенко

Повний текст судового рішення

виготовлений 23 травня 2011року