Ухвала суду № 16561883, 01.03.2011, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2011
Номер справи
2а-6040/10/2/0170
Номер документу
16561883
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-6040/10/2/0170

01.03.11 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіКурапової З.І.,

суддів Щепанської О.А. , Яковенко С.Ю. секретар судового засіданняКарпова І.І.

за участю сторін:

представник позивача, Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів - не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Кримської республіканської організації "Вокально - хореографічний ансамбль "Таврія" ім. Л.Д.Чернишової" - Кривулякіна Лариса Петрівна,

Заступник прокурора Автономної Республіки Крим, не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив- не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши апеляційну скаргу Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Яковлєв С.В.) від 08.07.10 по справі №2а-6040/10/2/0170

за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Крилова, 133, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95001)

до Кримської республіканської організації "Вокально - хореографічний ансамбль "Таврія" ім. Л.Д.Чернишової" (вул. Одеська, 4, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95001)

з участю: Заступника прокурора Автономної Республіки Крим (вул. Севастопольська, 21, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95015)

про стягнення 27456,00 грн. адміністративно-господарських санкцій

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.07.2010 у справі № 2а-6040/19/2/0170 (суддя Яковлєв С.В.) відмовлено у задоволенні позовних вимог.

Не погодившись з постановою суду, Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.07.2010 у справі № 2а-6040/19/2/0170 та прийняти нову постанову суду.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом порушені норми матеріального права.

У судове засідання 01.03.2011року представник позивача та прокурор не зявилися, явку своїх представників не забезпечили, про місце, день та час його проведення повідомлені належним чином.

Представник відповідача заперечує проти апеляційної скарги, просить рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Відповідно до пункту 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з Кримської республіканської організації “Вокально-хореографічний ансамбль “Таврія” ім. Л.Д. Чернишової” 27 456,00грн. адміністративно-господарських санкцій.

З матеріалів справи вбачається, що Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим Кримську республіканську організацію “Вокально-хореографічний ансамбль “Таврія”ім. Л.Д. Чернишової”25.03.2002 року зареєстровано у якості юридичної особи (ЄДРПОУ 02225522).

Порядок, підстави та умови участі субєктів господарювання в реалізації державний гарантій для забезпечення інвалідів рівними правами з іншими громадянами регулюється Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 року № 875.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач використовує найману працю, та відповідно до Закону подає Кримському республіканському відділенню Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Відповідно до звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу відповідача становить 70 осіб.

У 2009 році в організації працювала одна особа, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” складає 3 особи.

Середньорічна заробітна плата на підприємстві у 2009 році складала 13 728,00 грн., у звязку чим сума адміністративно-господарських санкцій складає 27 456,00 грн.

Судова колегія вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Ч. 1 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачає сплату підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадськими організаціями інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону адміністративно-господарських санкцій, проте положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Згідно з ч. 3 ст. 20 Закону сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

Аналіз зазначених норм дозволяє зробити висновок про те, що діяльність роботодавців де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, які відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону сплачують адміністративно-господарські санкції, повинна передбачати отримання прибутку. Сплата таких санкцій неприбутковими організаціями, що утримуються за рахунок коштів бюджету не передбачається.

Згідно з п. 1.1, 1.3 Положення Кримської республіканської організації “Вокально-хореографічний ансамбль “Таврія”ім. Л.Д. Чернишової” (у новій редакції) відповідач належить Автономній Республіці Крим і перебуває у сфері управління Міністерства культури і мистецтв Автономної Республіки Крим, здійснює свою діяльність за рахунок фінансування із бюджету АР Крим та власних надходжень.

Пункти 1.4, 3.3, 4.1.1, 4.3, 6.6 Положення передбачають, що відповідач є неприбутковою організацію та його діяльність не має на меті одержання прибутку. У пунктах 1.3, 3.10 Положення зазначено, що фінансування відповідача здійснюється з бюджету АР Крим.

Згідно довідці Міністерства культури і мистецтв Автономної Республіки Крим № 01-09/469 від 05.05.2010 року, в якій зазначено, що Кримська республіканська організація “Вокально-хореографічний ансамбль “Таврія” ім. Л.Д. Чернишової” є комунальною організацією, що входить до складу майна Автономної Республіки Крим, знаходиться у сфері управління Міністерства культури і мистецтв Автономної Республіки Крим та фінансується з бюджету АР Крим.

Пунктом 7.11 ст. 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”(далі Закон), передбачено оподаткування неприбуткових установ і організацій, в абз. “а”підпункту 7.11.1 якої зазначено, що до неприбуткових установ і організацій, відносяться, зокрема, органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи або організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Судова колегія вважає, що діяльність відповідача відповідно до його Положення не суперечить вимогам Закону України “Основи законодавства України про культуру” та Постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.1997 року № 534, якою відповідно до Основ законодавства України про культуру затверджений перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності, що відповідає вимогам п. 7.11 ст. 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”.

Відповідно до планів відповідача використання бюджетних коштів на 2009 рік, затверджених заступником директора відповідача та погоджених Міністром культури і мистецтв АР Крим, з загального фонду бюджету АР Крим позивачу виділено 2739,0 тис. грн., з яких 2739,0 тис. грн. поточні видатки, утому числі оплата праці працівників в сумі 1950,7 тис. грн., нарахування на заробітну плату 721 тис. грн., 42 тис. грн. витрати на опалення, 25,3 тис. грн. витрати на електроенергію.

До матеріалів справи надані звіти відповідача про отримання і використання інших надходжень спеціального фонду за 2009 рік, згідно з якими з бюджету АР Крим відповідачу надійшло кошів за звітний період в загальній сумі 2 709 400,00 грн., з яких касові видатки складають 2 709 400,00 грн., у звязку з чим залишок надходжень на кінець звітного періоду складає 0,00 грн.

Згідно з планом затвердженим позивачу по доходах з театрально-видовищних та концертних організацій на 2009 рік сума його доходів за 2009 рік визначена 150,0 тис. грн., з яких відповідно до розшифрування витрат відповідача на 2009 рік (з власних коштів) витрачено 150,0 тис. грн., у тому числі на утримання транспортних засобів, авто послуги, послуги звязку, холодне водопостачання, амортизація музичних інструментів, відрахування авторських прав, вивезення сміття, послуги банку, витрати на відрядження, витрати на матеріали та обладнання, податки та обовязкові платежі, реклама та інші.

З наданої позивачем декларації з податку на прибуток підприємства №306402 за 2009 рік, яка прийнята без зауважень податковим органом, вбачається, що сума валових доходів від усіх видів діяльності не перевищує суму валових витрат, з урахуванням амортизаційних відрахувань позивача, у звязку з чим сума податку за відповідний звітний період складає 0,00 грн.

Також рішенням Господарського суду АР Крим від 22.01.2004 року у справі № 2-15/2836-2004, яке набрало законної сили, встановлено, що Державний вокально-хореографічний ансамбль України “Таврія” (який у подальшому перейменований у Кримську республіканську організацію “Вокально-хореографічний ансамбль “Таврія”ім. Л.Д. Чернишової”) з 10.10.1997 року зареєстрований у ДПІ в Київському районі м. Сімферополя в якості неприбуткової організації, як держпідприємство з бюджетним фінансуванням. Суд, під час розгляду справи № 2-15/2836-2004, дійшов висновку про неправомірність виключення Державного вокально-хореографічного ансамблю України “Таврія” з Реєстру неприбуткових установ та організацій, у звязку з тим, що його правовий статус підпадає під визначення неприбуткової організації.

Ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Судов колегія вважає, що позивач є неприбутковою організацією, відповідно до вимог ст. 21-1 Закону України “Основи законодавства України про культуру”, тобто не отримує прибутку від своєї діяльності та фактично утримується за рахунок коштів бюджету АР Крим.

Таким чином вимоги ч. 1 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” щодо сплати работодавцями, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону адміністративно-господарських санкцій, не поширюється на відповідача як на організацію, що утримується за рахунок коштів бюджету АР Крим.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.07.2010 у справі № 2а-6040/19/2/0170 задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.07.2010 у справі № 2а-6040/19/2/0170 залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.07.2010 у справі № 2а-6040/19/2/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною пятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 09 березня 2011 р.

Головуючий суддяпідписЗ.І.Курапова

Судді підпис О.А.Щепанська підпис С.Ю. Яковенко З оригіналом згідно

Суддя З.І.Курапова