ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
04 квітня 2011 року № 2а-18682/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко"
до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України
провизнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 000341 від 20.10.2010 за участю
представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність б/н від 01.11.2010)
представника відповідача: ОСОБА_2 (довіреність № 6576/32-0817 від 24.11.2010)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
20.12.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 000341 від 20.10.2010.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до акту перевірки № 148/3202/36942172 від 28.07.2010 при проведені перевірки позивача був встановлений факт зберігання алкогольних напоїв, які були марковані марками акцизного збору, що не видавалися безпосередньо виробниками такої продукції, на загальну суму лише 890,20 грн., а тому застосування відповідачем фінансових санкцій у сумі 54 200,54 грн. є неправомірним, що є підставою для визнання протиправним і скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 000341 від 20.10.2010.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.12.2010 було відкрито провадження в адміністративній справі.
14.01.2011, в порядку встановленому статтею 151 Кодексу адміністративного судочинства України та пунктом 2.5.15 Положення про автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 03.12.2009 №129 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.12.2009 за № 1247/17263, у зв'язку з припиненням повноважень судді Пилипенко О.Є., справу було розподілено між суддями повторно. За результатом автоматичного розподілу судових справ для розгляду справи №2а- 18682/10/2670 було визначено суддю Огурцова О.П.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.02.2011 справу було прийнято до провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 10.02.2011.
У судовому засіданні 10.02.2011 оголошувалась перерва.
Судові засідання 21.02.2011 та 21.03.2011 були відкладені.
У судовому засіданні 04.04.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 04.04.2011 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судовому засіданні 04.04.2011 заперечив проти позову та просив суд відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що згідно із актом перевірки № 148/3202/36942172 від 28.07.2010 на складі позивача було виявлено алкогольну продукцію, що маркована марками акцизного збору, які не видавались безпосередньо виробниками в кількості 2370 штук на загальну суму 54 200,54 грн., з яких 2340 пляшок в описі та 30 пляшок відібрано та вилучено співробітниками УПМ ДПА у м. Севастополі про що складено окремий опис.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" зареєстровано як юридичну особу Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією та взято на облік Держаною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва.
20.10.2010 Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у місті Севастополі на підставі наказу № 150 від 28.07.2010 та направлення № 150 від 28.07.2010 було проведено позапланову виїзну перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами місця зберігання оптових партій алкогольних напоїв, що розташоване за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А) та належить суб'єкту господарювання Товариству з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко".
Перевіркою було встановлено, що в складському приміщенні зберігались алкогольні напої виробництва ТОВ "Золотонівський ЛГЗ "Залатогор" та ДП "Уманський ЛГЗ" марковані марками акцизного збору, що не видавались безпосередньо виробникові зазначеної продукції, тому такі алкогольні напої, відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 567 від 23.04.2003 вважаються немаркованими, чим було порушено статтю 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та пункт 20 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 567 від 23.04.2009.
За результатами перевірки складено акт № 148/3203/36942172 від 28.07.2010 з додатками, якими є, опис алкогольних напоїв, які знаходяться (зберігаються) в складському приміщенні за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А) суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко", складений за результатами вибіркового опису марок акцизного збору та до якого було включено 30 пляшок алкогольних напоїв на загальну суму 890,20 грн. та опис марок акцизного збору, алкогольних напоїв із'ятіх на складі Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А), до якого включено 2 340 пляшок на загальну суму 53 310,34 грн.
Після ознайомлення з актом перевірки № 148/3203/36942172 від 28.07.2010 представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" за дорученням ОСОБА_3 та кладовшик ОСОБА_4 відмовились від отримання акту перевірки з додатками, про що складено акт про відмову від отримання акта перевірки № 213202/36942172 від 28.07.2010.
Супровідним листом № 1861/10/32-110 від 29.07.2010 акт перевірки № 148/3203/36942172 від 28.07.2010 та акт про відмову від отримання акту перевірки № 213202/36942172 від 28.07.2010 було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" та отриманий ним 03.08.2010, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
На підставі акту перевірки № 148/3203/36942172 від 28.07.2010 Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України було винесено рішення про застосування фінансових санкцій № 000341 від 20.10.2010, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 54 200,54 грн. Зазначене рішення супровідним листом № 5916/32-0815 від 21.10.2010 було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" та отримано ним 25.10.2010, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Абзацом третім статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до абзацу 2 статті 1 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в Україні, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 19 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 567 від 23.04.2003 маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції.
Абзацами 4 та 5 пункту 20 зазначеної Постанови встановлено, що немарковані алкогольні напої та тютюнові вироби, які зберігаються або транспортуються в товарних обсягах (крім товарів, призначених для вивезення за межі митної території України та для реалізації магазинами безмитної торгівлі), вважаються такими, що призначені для реалізації на території України. Вважаються немаркованими: алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції; алкогольні напої з марками акцизного збору попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари; алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначення суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.
Частиною другою статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" встановлено, що наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
Абзацом 15 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
З аналізу зазначених норм права вбачається, що у разі зберігання суб'єктами господарювання алкогольних напоїв маркованих марками акцизного збору, що не видавались безпосередньо виробникові зазначеної продукції до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Посилання позивача на те, що відповідно до акту перевірки № 148/3202/36942172 від 28.07.2010 при проведені перевірки було встановлено факт зберігання алкогольних напоїв, які були марковані марками акцизного збору, що не видавалися безпосередньо виробниками такої продукції, на загальну суму лише 890,20 грн., не відповідає дійсності, оскільки до акту перевірки № 148/3202/36942172 від 28.07.2010 у зв'язку зі значною кількістю алкогольної продукції, яка зберігалась на складі позивача було складно 2 додатки, першим з яких є опис алкогольних напоїв, які знаходяться (зберігаються) в складському приміщенні за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А) суб'єкта господарювання Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко", який складений за результатами вибіркового опису марок акцизного збору, відповідно до якого вилучено 30 пляшок на загальну суму 890,20 грн. та на який посилається позивач, як на підтвердження того, що на складі зберігалась алкогольна продукція на загальну суму саме 890,20 грн. та опис марок акцизного збору, алкогольних напоїв із'ятіх на складі Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" за адресою м. Севастополь, Камишове шосе, 15 (літ. А), до якого включено 2 340 пляшок на загальну суму 53 310,34 грн., які не були включені до першого акту опису.
З огляду на те, що відповідно до додатків до акту перевірки № 148/3202/36942172 від 28.07.2010, перевіркою було встановлено зберігання позивачем алкогольних напоїв, які були марковані марками акцизного збору, що не видавалися безпосередньо виробниками такої продукції, на загальну суму 54 200,54 грн. та враховуючи той факт, що позивачем не заперечується факт зберігання алкогольних напоїв, які були марковані марками акцизного збору, що не видавалися безпосередньо виробниками такої продукції, суд дійшов висновку про те, що відповідачем було правомірно винесено рішення про застосування фінансових санкцій № 000341 від 20.10.2010.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрус-Алко" до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 000341 від 20.10.2010 - залишити без задоволення.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Повний текст постанови складено 11.04.2011