Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2011 р. Справа № 2-а-2367/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Хом'якової В.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач, у позовній заяві посилається на те що, посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка проведено планову перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності в магазині, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, розташованого за адресою: вул. Коцюбинського, 29, м. Нова Каховка. За результатами перевірки складено акт від 10.02.10 № 0009/21/02/23/2750205824 в якому зафіксовано порушення п. 1, 6, 10, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закону України №265/95-ВР), а також порушення ст.15 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закону України № 481/95-ВР). Рішенням № 0009742301 від 22.03.2010 відносно підприємця застосовано фінансову санкцію за порушення ст. 15 Закону України № 481/95-ВР в сумі 11740,98 грн., рішенням № 0009732301 від 22.03.10 застосовано фінансову санкцію за порушення Закону України № 265/95-ВР в розмірі 26 621,21 грн. В добровільному порядку ПП ОСОБА_1 суми фінансових санкцій не сплатила, позивач просить стягнути зазначену фінансову санкцію в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надіслано суду клопотання з проханням розглянути справу без участі представника ДПІ, позов підтримує в повному обсязі.
Ухвалою суду від 11.02.11 об'єднано в одне провадження дану справу № 2367/10/2170 за позовом ФОП ОСОБА_1 до ДПІ у м. Нова Каховка щодо визнання протиправними дій працівників ДПІ щодо проведення перевірки 10.02.10 та складання акту перевірки, скасування рішень про застосування штрафих санкцій від 22.03.10 № 0009732301, № 0009742301, які прийняті за результатами проведеної перевірки зі справою №2а-6682/10/2170 за позовом ДПІ у м. Нова Каховка про стягнення з ОСОБА_1 суми штрафних санкцій в розмірі 38002,19грн. Справі присвоєно №2а-2367/10/2170.
16.06.11 ухвалою суду позов ФОП ОСОБА_1 залишено без розгляду на підставі п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України. Таким чином, суд розглядає тільки позовні вимоги ДПІ у м. Нова Каховка. Неявка двіччі представників відповідача ОСОБА_1 в судове засідання не є перешкодою розгляду справи по суті.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступне. ОСОБА_1 зареєстрована суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою підприємцем 27.07.1994, перебуває на обліку в ДПІ у м. Нова Каховка.
На підставі направлень на перевірку № 0019 та № 0020 від 10.02.10 посадовими особами ДПІ у м. Нова Каховка податковими ревізорами-інспекторами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності в магазині, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, розташованого за адресою: вул. Коцюбинського, 29, м. Нова Каховка. Перевірка проводилась в присутності продавця ОСОБА_4 та підприємця ОСОБА_1
За результатами перевірки складено акт від 10.02.10 № 0009/21/02/23/2750205824 в якому зафіксовано порушення п. 1, 6, 10, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: проведення розрахункової операції з продажу однієї плашки коньяку 0,25л. за ціною 24,80грн. та однієї пачки цигарок "Парламент" за ціною 11 грн. без застосування РРО, розрахунковий документ не видано; незберігання протягом встановленого терміну розрахункової книжки; незберігання протягом встановленого терміну контрольних стрічок, на момент перевірки контрольні стрічки відсутні взагалі; проведення розрахункової операції через РРО без використання режиму попереднього програмування, відсутня назва товару згідно чеку № 8433, № 8434; встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в поточному звіті по РРО (445,4 грн. - 8,55 грн. - 35,80грн. = 401,05грн.); порушено облік торваних запасів на місці їх зберігання, товар, що знаходиться в магазині на реалізації не має накладних, книга доходів та витрат в магазині відсутня. Також встановлено порушення ст.15 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: на момент перевірки на торгівельному об'єкті відсутня довідка про внесення місця зберігання до ЄДР місц зберігання роздрібних партій тютюнових виробів та алкогольних напоїів. Вартість товару, який знаходиться в магазині на місці зберігання складає 11740,98 грн., в тому числі тютюнові вироби на суму 3739,18грн., алкогольні напої на суму 8001,8грн.
Даний акт перевірки підприємець відмовилась підписати, що підтверджується актом відмови № 000520, тому другий його примірник був надісланий ОСОБА_1 поштою. У зв'язку з тим, що поштовим відправленням не вдалось вручити акт підприємцю, оскільки закінчився термін зберігання на поштовому відділенні, акт було вручено ОСОБА_1 17.03.10.
За наслідками перевірки, Державною податковою інспекцією у м. Нова Каховка винесено рішення від 22.03.10 № 0009742301 про застосування штрафної санкції в сумі 11740,98 грн. за порушення ст. 15 Закону України № 481/95-ВР та рішення № 0009732301 про застосування фінансової санкції за порушення Закону України № 265/95-ВР в розмірі 26 621,21 грн. (179 грн. за порушення п. 1 + 340 грн. за порушення п. 6 + 170 грн. за порушення п. 10 + 85 грн. за порушення п. 11 + 23481,96грн. (11 740грн. вартість неолікованого товарух2) за порушення п. 12 + 2005,25грн. за порушення п. 13).
Дані рішення отримані ОСОБА_1 особисто під підпис 08.04.10.
Суд вважає правомірним застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних санкцій виходячи з наступного.
Закон України від 06.07.1995 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Згідно положень вказаного Закону, реєстратор розрахункових операцій - це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо; розрахункова книжка - належним чином зброшурована та прошнурована книжка, зареєстрована в органах державної податкової служби України, що містить номерні розрахункові квитанції, які видаються покупцям у визначених цим Законом випадках, коли не застосовуються реєстратори розрахункових операцій.
Згідно п. 1, 6, 10, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Приватний підприємець ОСОБА_1 зобов'язана проводити розрахункові операції із застосування РРО, оскільки здійснює торгівлю підакцизними товарами (тютюновими виробами та алкогольними напоями).
За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, що підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.Суд вважає, що штрафні санкції за порушення вимог ст. 3 Закону 3 265 обраховані податковою інспекцією правомірно у відповідності ст. 17 вказаного Закону.
Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Згідно ст. 15 Закону України № 481/95 передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання затверджено наказом ДПАУ від 28.05.2002 р. № 251. Даний Порядок передбачає, що Єдиний державний реєстр місць зберігання - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників. У разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у порядку, установленому чинним законодавством.
До Єдиного реєстру вносяться: місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності - виробників спирту та алкогольних напоїв; місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал. Для внесення до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання (абз. 6 п. 2.1 Порядку). Довідка видається Департаментом або його регіональним управлінням, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надсилається рекомендованим листом на адресу заявника. Довідка про внесення місця зберігання тютюнових виробів до Єдиного реєстру видається протягом семи календарних днів від дати подання заяви.
За діючим на час проведення перевірки та застосування штрафних санкцій законодавством до Єдиного державного реєстру повинні були вноситись місце зберігання тютюнових виробів, які реалізувались в роздрібній торгівлі, а отже, і зберігались у магазині. В попередній редакції Порядку ведення єдиного реєстру місць зберігання, до реєстру вносились тільки місця зберігання тютюнових виробів, відокремлені від роздрібної торгівлі, Але наказом ДПА України від 07.09.09 № 489 були внесені зміни до Порядку, які передбачали, що до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів вносяться всі місяця зберігання цих товарів, в тому числі в роздрібній торгівлі.
Відповідно до ст. 17 Закону № 481/95 до ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходився в такому місці зберігання, але не менше 1700грн. Вартість товару зазначена податківцями в додатку до акту № 3. Таким чином податковою інспекцією правомірно застосовано до підприємця штрафну санкцію в сумі 11740,98 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає рішення ДПІ у м. Нова Каховка від 22.03.10 № 0009742301 та № 0009732301 правомірними, відповідають вимогам чинного законодавства, позовні вимоги підлягають задоволенню. Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 74900, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до бюджету:
- на р/р 31119104700012, код призначення платежу 21080900 суму штрафної санкції в розмірі 26 261 (двадцять шість тисяч двісті шістдесят одну) грн. 21 коп.,
- на р/р 31117106700012, код призначення платежу 21081100 суму штрафної санкції в розмірі 11 740 (одинадцять тисяч сімсот сорок) грн. 98 коп.
ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 9.2.1