Ухвала суду № 16483959, 21.06.2011, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2011
Номер справи
2а-9323/09/2270
Номер документу
16483959
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2011 р. Справа № 19236/10 Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.

при секретарі судового засідання: Стецків І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Львові апеляційну скаргу ПП «Електро-Комплект» на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.02.2010 року у справі за позовом Славутського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Славутської ОДПІ до ПП «Електро-Комплект» про стягнення заборгованості,

встановила:

У листопаді 2009 року Славутський міжрайонний прокурор звернувся з позовом в інтересах держави в особі Славутської ОДПІ до ПП «Електро-Комплект» про стягнення заборгованості.

Позивач зазначав, що станом на 16.09.2009 року за відповідачем рахується податковий борг у сумі 167897,53 грн., що підтверджується актом перевірки від 17.03.2009 року, рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій, копією картки особового рахунку платника податків.

Оскільки у добровільному порядку заборгованість не погашена, позивач звернувся до суду.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.02.2010 року позов задоволено. Стягнуто з ПП «Електро-Комплект» на користь Славутської ОДПІ 161897,53 грн.

Постанову суду оскаржив відповідач. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, та підтверджується матеріалами справи, що приватне підприємство «Електро - Комплект» зареєстроване 01.11.2002 року виконавчим комітетом Славутської міської ради, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію від 01.11.2002р. №0312, взято на податковий облік Славутською ОДПІ 26.11.2002р. за №801. Основними видами діяльності відповідача є: оптова торгівля недержавних організацій, крім споживчої кооперації; роздрібна торгівля недержавних організацій, крім споживчої кооперації; транспортно-експедиційні послуги на замовлення населення; ремонт іншого промислового устаткування і приладів; посередницькі послуги при купівлі-продажі товарів народного споживання; зовнішня торгівля недержавних організацій.

30.06.2009р. працівниками Славутської ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці приватного підприємства «Електро-Комплект», за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товарами (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт перевірки №0090/22/14/23/32272902, який підписаний відповідачем без зауважень. Вказаним актом перевірки встановлено порушення відповідачем п. 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.95 р.

На підставі акту перевірки та у відповідності до ст.20 вказаного Закону, позивачем прийнято рішення №0000792302 від 07.07.2009 року на суму 2273,88 грн., яке отримане відповідачем 07.07.2009р.

В період часу з 26.02.2009р. по 12.03.2009р. працівниками Славутської ОДПІ проведено планову виїзну документальну перевірку фінансово-господарської діяльності з питань дотримання приватним підприємством «Електро-Комплект» вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 30.09.2008 року. За результатами перевірки складено акт №355/23-32272902 від 17.03.2009р. про результати планової виїзної перевірки Приватного підприємства «Електро-Комплект» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 30.09.2008 року.

Перевіркою зокрема встановлено порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме ПП «Електро-Комплект» проводились розрахункові операції на повну суму покупки без застосування зареєстрованих, опломбованих у встановленому порядку та переведених у фіскальний режим роботи реєстраторів розрахункових операцій на загальну суму 31924,73 грн., в т.ч. в січні 2008р. на 1883,33 грн., в лютому - 1755,81 грн., в березні - 2805,46 грн., квітні - 4361,95 грн., травні - 4392,53 грн., червні-2816,72 грн., липні - 5317,30 грн., серпні - 4630,48 грн., вересні - 3961,15 грн.

За наслідками розгляду матеріалів перевірки, заперечень до акту перевірки, Славутською ОДПІ 08.04.2009р. прийнято рішення №0000252301 про застосування відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» штрафних (фінансових) санкцій у сумі 159623,65 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги в частині стягнення 2273,88 грн. штрафних санкцій (рішення від 07.07.2009р. №0000792302) за порушення законодавства про патентування, порушення норм регулювання обігу готівки визнав.

Приватним підприємством «Електро - Комплект» було подано заперечення до акту Славутської 0ДПІ, в адміністративному порядку оскаржено податкове повідомлення-рішення від 08.04.2009р. №0000252301 до ДПА в Хмельницькій області, ДПА України. Як наслідок, залишено без змін податкове повідомлення-рішення Славутської ОДПІ, а скарги - без задоволення.

Перевірками зафіксованими в актах №0090/22/14/23/32272902 від 30.06.2009 року та №355/23-32272902 від 17.03.2009р. встановлено порушення відповідачем п.12 ст.3 та п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що стало підставами для прийняття рішень №0000792302 від 07.07.2009 року на суму штрафних (фінансових) санкцій 2273,88 грн. та №0000252301 від 08.04.2009р. на суму штрафних (фінансових) санкцій 159623,65 грн.. які відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржено та не скасовано, доказів про сплату суми штрафних санкцій суду не подано.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Крім того, згідно з п. 11 ст. 11 вищезгаданого Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

В зазначеному акті перевірки податковий орган вказує про порушення позивачем п. 1 ст. 3 та п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно п. 1 ст. 17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до статті 20 - до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Позивач довів законність своїх дій.

З огляду на викладене, судова колегія приходить до переконання, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними і необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції

Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційну скаргу ПП «Електро-Комплект» залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 03.02.2010 року у справі №2а-9323/09/2270 без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: І. Олендер

В. Каралюс

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 23.06.2011 року