Ухвала суду № 16480600, 16.06.2011, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2011
Номер справи
2а-2486/11/1270
Номер документу
16480600
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Смішлива Т.В.

Суддя-доповідач - Чебанов О.О.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2011 року справа №2а-2486/11/1270 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Чебанова О.О.

суддів Старосуда М.І. , Юрченко В.П.

при секретарі Сухоцькій Д.Ю.

за участю представників позивача Онищенко А.В., Малафєєвої О.Ю., представника відповідача Масленнікової Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року у справі №2а-2486/11/1270 за позовом Відкритого акціонерного товариства «Стахановський вагонобудівний завод» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську, ,-

ВСТАНОВИЛА:

25 березня 2011 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення № 00001038013/0 від 21 березня 2011 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 283636179.00 грн.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року позовні вимоги задоволені частково. Визнано недійсним та скасувано податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків м.Луганська № 0001038013/0 від 21 березня 2011року про зменшення Відкритому акціонерному товариству «Стахановський вагонобудівний завод» суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 283636179,00 грн. В іншій частині позовних вимог відмовлено за необґрунтованістю.

Відповідач не погодився з таким рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції. ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В апеляційній скарзі апелянт вказує, що судом першої інстанції не встановлено, що право на відшкодування ПДВ з бюджету передбачає обов'язкову наявність такої підстави, як сплата платником податку у звітному періоді відповідних сум податку до бюджету. Перевірка деяких контрагентів ВАТ «СВЗ» до теперішнього час не завершена, тобто не встановлено факту надходження ПДВ до бюджету, а тому у відповідача відсутнє право на відшкодування ПДВ у перевірений період, що є підставою для зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 283636179,00 грн.

В судовому засіданні представники відповідача підтримали доводи апеляційної скарги, представники позивача заперечували проти її задоволення.

Прокурор в судове засідання не зявився з невідомих суду причин, про час і місце судового розгляду повідомлявся.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, вивчивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, здійснюючи апеляційний перегляд справи в межах апеляційної скарги, вважає, що останню необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін з наступних підстав.

Як встановлено судами першої та апеляційної інстанції, Відкрите акціонерне товариство «Стахановський вагонобудівний завод» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Стахановської міської ради 29 липня 1994 року за № 13921050005000055, включене до ЄДРПОУ за номером 00210890 ( а.с. 13, 15), є платником податку на додану вартість з 17 липня 1997 року, що підтверджується свідоцтвом № 100159971 (Т.І. а.с. 14).

З матеріалів справи вбачається, що 18.03.2011 керівником СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську, на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.78.1.12 п.78.1 ст.78, п.79.1 ст.79 Податкового кодексу України прийнято наказ № 111 від 18 березня 2011 року про проведення документальної невиїзної перевірки ВАТ „СВЗ” з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за період з січня 2007 року по грудень 2010 року. (.Т.І. а.с. 16-17).

За результатами зазначеної перевірки складено акт № 188/08-3/00210890 від 21.03.2011, у якому зазначено, що за періоди січень 2007 року, березень 2007 року, липень 2007 року, листопад 2007 року, березень 2008 року, листопад 2008 року, грудень 2008 року, січень 2009 року, березень 2009 року, квітень 2009 року, травень 2009 року, червень 2009 року, серпень 2009 року, вересень 2009 року, жовтень 2009 року, листопад 2009 року, грудень 2009 року, січень 2010 року, лютий 2010 року, березень 2010 року, квітень 2010 року, травень 2010 року, червень 2010 року, липень 2010 року, серпень 2010 року, вересень 2010 року, жовтень 2010 року, листопад 2010 року, грудень 2010 року проведено позапланові виїзні перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок підприємства або у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних податкових періодів. За результатами вказаних перевірок направлено запити на проведення зустрічних перевірок по контрагентах ВАТ «СВЗ», відповіді на які до теперішнього часу не отримано, у звязку з чим заявлену до відшкодування суму ПДВ в повному обсязі неможливо підтвердити. При отриманні матеріалів, які не підтверджують дані обліку субєкта господарювання, який перевіряється, керівником податкового органу можуть бути вжиті заходи щодо проведення документальної невиїзної або позапланової виїзної перевірки відповідно до Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні” із змінами та доповненнями. У звязку з наведеним, враховуючи вимоги п.1.8 ст.1, абз. а п.п. 7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 № 168/97-ВР Відкритим акціонерним товариством «Стахановський вагонобудівний завод» завищено заявлену суму бюджетного відшкодування у розмірі 283636179,00 грн.

На підставі вищевказаного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001038013/0 від 21 березня 2011 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 283636179,00 грн., у тому числі по періодам: за січень 2007 року - 255238,00 грн., березень 2007 року - 409652,00 грн., липень 2007 року - 1029373,00 грн., листопад 2007 року - 955130,00 грн., березень 2008 року - 613900,00 грн., листопад 2008 року - 737945,00 грн., грудень 2008 року - 134666,00 грн., січень 2009 року - 8546,00 грн., березень 2009 року - 256052,00 грн., квітень 2009 року - 293354,00 грн., травень 2009 року - 205767,00 грн., червень 2009 року - 122624,00 грн., серпень 2009 року - 834221,00 грн., вересень 2009 року - 398020,00 грн., жовтень 2009 року - 1061465,00 грн., листопад 2009 року - 4476210,00 грн., грудень 2009 року - 18647483,00 грн., січень 2010 року - 21751 869,00 грн., лютий 2010 року - 24400598,00 грн., березень 2010 року - 17826550,00 грн., квітень 2010 року - 29620947,00 грн., травень 2010 року - 43071676,00 грн., червень 2010 року - 15844047,00 грн., липень 2010 року - 22305623,00 грн., серпень 2010 року - 7894723,00 грн., вересень 2010 року - 11205591,00 грн., жовтень 2010 року - 31244632,00 грн., листопад 2010 року - 2830,00 грн., грудень 2010 року - 28027447,00 грн. (Т. І а.с. 19-20).

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про протиправність прийнятого рішення з таких підстав.

Правовою підставою для прийняття вказаного спірного рішення зазначено: п.54.3 статті 54, п.п.58.1 статті 58, п.п.20.1.4 п.20.1 ст. 20, п.п.78.1.12 п.78.1 ст. 78, п.п.79.1 ст.79 Податкового кодексу України.

Разом з тим, підпункт 54.3 статті 54 ПК України містить шість підпунктів. Але, приймаючи рішення, податковий орган не визначив яка саме підстава була для зменшення суми бюджетного відшкодування. Посилання в податковому повідомленні-рішенні на п.п.20.1.4 та п.п.79.1 ст. 79 Подактового кодексу є недоцільним, оскільки зазначена норма встановлює право податкового органу проводити перевірки та особливості проведення документальної невиїзної перевірки. Також відповідачем не надано суду першої та апеляційної інстанції доказів для проведення перевірки на підставі п.п.78.1.12 Податкогово кодексу, який визначає, що рішення про проведення документальної перевірки приймається органом державної податкової служби вищого рівня у випадку розпочатого службового розслідування або порушення кримінальної справи стосовно посадових осіб органу податкової служби нижчого рівня, які раніше проводили документальну перевірку зазначеного платника податків. Суду не надано наказ на перевірку державної податкової служби вищого рівня.

Стосовно посилання апелянта щодо позапланованої невиїзної перевірки позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вищезазначені періоди, за результатами якої складено акт від 21.03.2011 року №188/08-3/00210890 та встановлено, що суми заявленого бюджетного відшкодування з ПДВ не можливо підтвердити з причини не отримання результатів проведення зустрічних перевірок по підприємствах, залучених до схеми постачання ВАТ „СВЗ", а саме: ТОВ „ТК Нова, ЗАТ „Донецьксталь", ПП Торговий Центр «Вест-Ком», ТОВ «Липень Плюс», ТОВ "Українська гірничо - металургійна компанія -Харків", "Донецьксталь" - металургійний завод", ПП„Спецметалпром", ТОВ „Трансагентство плюс" ЗАТ „Спецметаллпром", ПП „Сокіл і К", ТОВ „Елтіс Україна компоненти", ТОВ „Вілінгтон", ТОВ „Агро -Дельта", ТОВ „Новабуд XXI століття", ТОВ „Інвестмаш", ТОВ „Євроімпульс", ТОВ „Промінек", ТОВ „Укртранспневматика", ТОВ „Желдорбуд", ТОВ „Упек Трейдинг", ТОВ "Залізничне машинобудування - Торговий Дім НЛЗ", ТОВ "Інтерпайп Україна", ТОВ "Камелор", ТОВ "Інтерпайп Україна", ТОВ "МД Груп Запоріжжя", ТОВ ТОВ "Футбольний клуб "Ворскла», ВАТ "Судобудівний завод "Залів", ТОВ "Метінвест-Украіна", ПАТ "Лугцентрокуз ім. С.С. Монятовського", ТОВ «Промислова Комплектація», ТОВ «Восток Руда», ТОВ "Кроні Плюс", ТОВ "Транс Трейд Інвест", колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив, що позивач не мав жодних правовідносин з ТОВ «Вілінгтон», з ТК «Нова», ПП «Сокіл і К, ЗАТ «Донецьксталь», ПП «Інтерлуга», ПП Торговий Центр «Вест-Ком», ТОВ «Липень Плюс», ТОВ «Українське Комплексне постачання», ТОВ «Українське гірничо-металургійна компанія-Харків», ТОВ «Агро-Дельта», ПП «Спецметалпром», ТОВ «Трансагентство-плюс», що підтверджено як довідками СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську про результати позапланових перевірок ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану, так і довідкою позивача від 19.04.2011.

Що стосується ТОВ «Новабуд- ХХІ століття», до згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 15.04.2011 вказане товариство є діючим, жодних записів щодо відсутності за місцем реєстрації, на що посилається відповідач, до ЄДР не вносилось. Більш того, згідно довідки ДПІ у Святошинському районі м.Києва № 43/23-50/33237827 від 20.04.2010 «Про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ «Новабуд- ХХІ століття» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за період з 01.10.2006 по 28.10.2010» розбіжностей з відомостями, отриманими від СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську за перевірений період не встановлено (Т. V а.с. 26)

Відповідно до довідок ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська від 15 червня 2010 року та 22 липня 2010 року № 4970/23-307/34681900№ 4971/23-307/34681900,№ 5617/23-307/34681900 та № 5619/23-307/34681900 про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ «Камелор» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за жовтень - грудень 2009 року, січень, березень 2010 року розбіжностей з відомостями, отриманими від ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за перевірений період не встановлено (Т. V а.с. 37-45)

Згідно довідок ДПІ у Ленінському районі м. Харкова № 2644/07-005/190 від 28.12.2019, № 85/07-005/16 від 25.01.2010, № 1943/07-005/166 від 16.06.2010, № 2651/07-005/256 від 15.09.2010, № 2950/07-005/312 від 26.10.2010 про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ «УПЕК-Трейдінг» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за липень, вересень, жовтень 2009 року, січень-червень 2010 року розбіжностей з відомостями, отриманими від ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за перевірений період не встановлено

Довідками ДПІ у м. Полтаві про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ «Футбольний клуб «Ворскла» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за жовтень 2009 року, лютий-квітень 2010 року встановлено відсутність розбіжностей з відомостями, отриманими від ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за перевірений період.

Згідно довідок ДПІ у Ворошиловському районі м. Донецька від 22 червня 2010 року № 1157/23-3/35484610 та від 08 жовтня 2010 року № 1157/23-3/35484610 про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ «Метінвест-України» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за лютий, березень та травень 2010 року розбіжностей з відомостями, отриманими від ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за перевірений період не встановлено.

Довідкою ДПІ у м. Дніпродзержинську від 24.12.2010 № 11751/987/23-409/30708525 про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ «Промислова комплектація» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за вересень, жовтень 2009 року встановлено відсутність розбіжностей з відомостями, отриманими від ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за перевірений період.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що нормами Закону України «Про податок на додану вартість» право платника податку не поставлене в залежність від проведення або не проведення всіх зустрічних перевірок по всьому ланцюгу до кінцевого виробника, оскільки саме позивачем сплачено суми податку в ціні придбання товару безпосередньому постачальнику товару, сума податкового кредиту з ПДВ підтверджена належним чином оформленими податковими накладними, що відображено у відповідних довідках про результати перевірок ВАТ «СВЗ» та не спростовано в акті № 188/08-3/00210890 від 21.03.2011, а тому позивачем правомірно визначено у податкових деклараціях з ПДВ за спірний період суму бюджетного відшкодування податку на додану у відповідності до пункту 7.2 статті 7 Закону № 168/97-ВР.

Чинне законодавство України не ставить в залежність виникнення у платника ПДВ права на податковий кредит від дотримання вимог податкового законодавства іншим субєктом господарювання, зокрема, тим, який не був постачальником товарів (послуг), на вартість яких нарахований ПДВ, що включений платником податку до податкового кредиту.

Крім того, суд апеляційної інстанції зауважує, що податковим органом не вжито всіх нобхідних та можливих заходів щодо проведення перевірки фактичної сплати ПДВ по всьому ланцюгу постачальника. Як вбачається з матеріалів справи, податковим органом (відповідачем) направлялись запити до інших податкових органів щодо здійснення зустрічних перевірок контрагентів по другому, третьому та інших ланцюгу поставки в 2007 2010, 2011 роках, відповідді на які або взагалі не отримані, або не містять повну та достовірну інформацію. (а.с.75-197). Разом з тим, при відсутності достовірної інформації, податковим органом здійснено висновок виключно на припущеннях щодо не підтвердження фактичної сплати ПДВ.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, позивачем, як платником податку на додану вартість, 21 квітня 2008 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за березень 2008 року (Т.І. а.с. 72-80), відповідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку становить 34651078,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за березень 2008 року, проведеною Стахановською обєднаною податковою інспекцією № 368/23-00210890 від 15.05.2008. Перевіркою не встановлено порушень у визначенні податкового кредиту за лютий та березень 2008 року, основних показників податкової декларації з ПДВ за березень 2008 року та достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за березень 2008 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 29.03.2010 у справі № 2а-1189/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.06.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за березень 2008 року у сумі 613900,00 грн. (Т. IV а.с. 99-106)

Як платник податку на додану вартість ВАТ «СВЗ» 18 грудня 2008 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за листопад 2008 року (Т. І а.с. 81-83), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 11807130,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за жовтень, листопад 2008 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську № 93/08-3/00210890 від 10.02.2009 (Т. ІІ а.с. 102-135)

Перевіркою не встановлено порушень у визначенні податкового кредиту за жовтень та листопад 2008 року, основних показників податкової декларації з ПДВ за листопад 2008 року та достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за листопад 2008 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 11.02.2010 у справі № 2а-28629/09/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10.06.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за листопад 2008 року у сумі 737945,00 грн. (Т. IV а.с. 107-113).

ВАТ «СВЗ» 16 січня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за грудень 2008 року (Т. І а.с. 84-87), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 1186487,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2008 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 02.03.2009 № 137/08-3/00210890 (Т. ІІ а.с. 136-149)

Перевіркою не встановлено порушень у визначенні податкового кредиту за листопад та грудень 2008 року, основних показників податкової декларації з ПДВ за грудень 2008 року та достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за грудень 2008 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 02.02.2010 у справі № 2а-21/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.06.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за грудень 2008 року у сумі 134666,00 грн. (Т. IV а.с. 114-118).

Позивачем, як платником податку на додану вартість, 19 лютого 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за січень 2009 року (Т. І а.с. 88-91), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 41731,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 06.04.2009 № 229/08-3/00210890 (Т. ІІ а.с. 150-162)

Перевіркою не встановлено порушень у визначенні податкового кредиту за грудень та січень 2009 року, основних показників податкової декларації з ПДВ за січень 2009 року та достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за січень 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 14.04.2010 у справі № 2а-1188/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.07.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за січень 2009 року.

ВАТ «СВЗ» 16 квітня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за березень 2009 року (Т. І а.с. 92-95), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 437322,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за березень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 02.03.2009 № 137/08-3/00210890 (Т. ІІ а.с. 163-197)

Перевіркою не встановлено порушень у визначенні податкового кредиту за лютий та березень 2009 року, основних показників податкової декларації з ПДВ за березень 2009 року та достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за березень 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20.04.2010 у справі № 2а-1654/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 11.06.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за березень 2009 року у сумі 331403,00 грн. (Т. IV а.с. 120-125).

Як платник податку на додану вартість ВАТ «СВЗ» 19 травня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за квітень 2009 року (Т. І а.с. 96-99), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 598560,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську № 526/08-3/00210890 від 03.07.2009 (Т. ІІ а.с. 193-210)

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.04.2010 у справі № 2а-1653/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13.07.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за квітень 2009 року у сумі 439283,00 грн. (Т. IV а.с. 126-127)

ВАТ «СВЗ» 19 червня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за травень 2009 року (Т. І а.с. 100-103), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 414187,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за травень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 31.07.2009 № 601/08-3/00210890 (Т. ІІ а.с. 211-231)

Перевіркою не встановлено порушень у визначенні податкового кредиту за квітень та травень 2009 року, основних показників податкової декларації з ПДВ за травень 2009 року та достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за травень 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.05.2010 у справі № 2а-1775/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 22.07.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за травень 2009 року у сумі 414187,00 грн. (Т. IV а.с. 128-136).

ВАТ «СВЗ» 16 липня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за червень 2009 року (Т. І а.с. 104-107), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 955761,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 02.09.2009 № 695/08-3/00210890 (Т. ІІІ а.с. 1-21)

Перевіркою не встановлено порушень у визначенні податкового кредиту за травень та квітень 2009 року, основних показників податкової декларації з ПДВ за червень 2009 року та достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за червень 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 19.05.2010 у справі № 2а-1776/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 28.07.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» частину невідшкодованої заборгованості з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за червень 2009 року у сумі 955761,00 грн. (Т. IV а.с. 135-140).

Позивачем 17 вересня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за серпень 2009 року (Т. І а.с. 108-111), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 3790635,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за серпень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 08.10.2009 № 805/08-3/00210890 (Т. ІІІ а.с. 22-52)

Перевіркою не встановлено порушень у формуванні податкового кредиту та податкових зобовязань, достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню по декларації за серпень 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 22.04.2010 у справі № 2а-1774/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 30.06.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за серпень 2009 року у сумі 3790635,00 грн. (Т. IV а.с. 141-145).

Позивачем 16 жовтня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009 року (Т. І а.с. 112-116), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 4261718,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 24.11.2009 № 936/08-3/00210890 (Т. ІІІ а.с. 53-69)

Перевіркою не встановлено порушень у формуванні податкового кредиту та податкових зобовязань, достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню по декларації за вересень 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 19.05.2010 у справі № 2а-1773/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07.09.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за вересень 2009 року у сумі 4261718,00 грн. (Т. IV а.с. 146-153).

ВАТ «СВЗ» 18 листопада 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2009 року (Т. І а.с. 117-121), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 1551621,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 11.12.2009 № 1025/08-3/00210890 (Т. ІІІ а.с. 70-89)

Перевіркою не встановлено порушень у формуванні податкового кредиту та податкових зобовязань, достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню по декларації за жовтень 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30.03.2010 у справі № 2а-1772/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 24.06.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за жовтень 2009 року у сумі 1551621,00 грн. (Т. IV а.с. 154).

Позивачем 17 грудня 2009 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009 року (Т. І а.с. 122-126), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 8184176,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначеній податковій декларації, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 02.02.2010 № 63/08-3/00210890 (Т. ІІІ а.с. 90-115)

Перевіркою не встановлено порушень у формуванні податкового кредиту та податкових зобовязань, достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню по декларації за листопад 2009 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.04.2010 у справі № 2а-1771/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 13.11.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за листопад 2009 року у сумі 8184176,00 грн. (Т. IV а.с. 155-159).

Позивачем 19 січня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за грудень 2009 року (Т. І а.с. 127-131), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 26755852,00 грн. (код рядка 25), та 22 лютого 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за січень 2010 року (Т. І а.с. 132-136), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 21751869,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначених податкових деклараціях, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2009 року та січень 2010 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 24.03.2010 № 248/08-3/00210890 (Т. ІІІ а.с. 116-150)

Перевіркою не встановлено порушень у формуванні податкового кредиту та податкових зобовязань, достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню по декларації за грудень 2009 року та січень 2010 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.05.2010 у справі № 2а-2812/10/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за грудень 2009 року у сумі 26755852,00 грн. (Т. IV а.с. 160-162).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 18.06.2010 у справі № 2а-2811/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26.08.2010, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за січень 2010 року у сумі 21751869,00 грн. (Т. IV а.с. 163-166).

ВАТ «СВЗ» 18 березня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за лютий 2010 року (Т. І а.с. 137-141), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 24400598,00 грн. (код рядка 25), та 20 квітня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за березень 2010 року (Т. І а.с. 142-146), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 20492479,00 грн. (код рядка 25).

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображену у зазначених податкових деклараціях, підтверджено довідкою про результати виїзної позапланової перевірки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань достовірності нарахування суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за лютий 2010 року та березень 2010 року, проведеною СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 28.05.2010 № 517/08-3/00210890 (Т. ІІІ а.с. 151-184)

Перевіркою не встановлено порушень у формуванні податкового кредиту та податкових зобовязань, достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню по декларації за лютий 2010 року та березень 2010 року.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.12.2010 у справі № 2а-7732/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 08.02.2011, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за лютий 2010 року у сумі 24400598,00 грн. (Т. IV а.с. 167-168).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 02.12.2010 у справі № 2а-7731/10/1270, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10.02.2011, з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за березень 2010 року у сумі 20492479,00 грн. (Т. IV а.с. 169-173).

Крім того, ВАТ «СВЗ» 19 травня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за квітень 2010 року (Т. І а.с. 147-151), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 29620947,00 грн. (код рядка 25), 17 червня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за травень 2010 року (Т. І а.с. 152-156), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 43071676,00 грн. (код рядка 25), 19 липня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за червень 2010 року (Т. І а.с. 157-161), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 15844047,00 грн. (код рядка 25), 19 серпня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за липень 2010 року (Т. І а.с. 162-166), згідно до якої сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 39082574,00 грн. (код рядка 25), уточнюючим розрахунком до декларації за липень 2010 року позивачем збільшено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку на 162102,00 грн. (Т.І а.с. 167), 17 вересня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за серпень 2010 року (Т. І а.с. 168-172), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 7894723,00 грн. (код рядка 25), 19 жовтня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за вересень 2010 року (Т. І а.с. 173-177), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 11205591,00 грн. (код рядка 25), 18 листопада 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 року (Т. І а.с. 178-183), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 31244632,00 грн. (код рядка 25), 17 грудня 2010 року подано до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 року (Т. І а.с. 184-189), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 2830,00 грн. (код рядка 25), 18 січня 2011 року направлено електронним звязком до податкового органу декларацію з податку на додану вартість за грудень 2010 року (Т. І а.с. 190-196), згідно до якої сума що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку складає 28027447,00 грн.

Достовірність нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, відображених у вищезазначених податкових деклараціях, перевірено СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську, результати перевірок відображено у довідках СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганську від 20.05.2010 № 70/08-3/00210890, № 96/08-3/00210890 від 25.06.2010, від 20.09.2010 № 1151/08-3/00210890, від 26.10.2010 № 1296/08-3/00210890, від 29.12.2010 № 1584/08-3/00210890 та від 14.03.2011 № 167/08-3/00210890 (Т. IІІ а.с. 185-263, Т. IV а.с. 1- 65).

Перевірками не встановлено порушень у формуванні податкового кредиту та податкових зобовязань, достовірність нарахування суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню за перевірений період.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 15.02.2011 у справі № 2а-227/11/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за квітень 2010 року у сумі 29620947,00 грн. (Т. I а.с. 35-38).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24.02.2011 у справі № 2а-224/11/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за травень 2010 року у сумі 43071676,00 грн. (Т. I а.с. 39-42).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20.01.2011 у справі № 2а-9840/10/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за червень 2010 року у сумі 15844047,00 грн. (Т. IV а.с. 174-177)

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 17.01.2011 у справі № 2а-10035/10/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за липень 2010 року у сумі 39244676,00 грн. (Т. I а.с. 30-34).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 01.03.2011 у справі № 2а-1053/11/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за серпень 2010 року у сумі 7894723,00 грн. (Т. I а.с. 43-47).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.03.2011 у справі № 2а-1290/11/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за вересень 2010 року у сумі 11205591,00 грн. (Т. I а.с. 48-50).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 15.03.2011 у справі № 2а-1274/11/1270 з Державного бюджету України стягнуто на користь ВАТ «СВЗ» невідшкодовану заборгованість з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за жовтень 2010 року у сумі 31244632,00 грн. (Т. I а.с. 51-52).

Суд першої інстанції правильно визначив, що відповідно до частини 1 статті 72 КАС України, - Обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Вищезазначими судовими рішеннями, які набрали чинності, визнано правомірність вимог ВАТ «СВЗ» на отримання заборгованості з ПДВ.

Суд апеляційної інстанції вважає вірними висновки суду першої інстанції, який правильно встановив обставини по справі та відповідні їм правовідносини, зазначивши, що відповідно до пункту 1.7 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість», чинний на час декларування позивачем спірних сум податку на додану вартість, податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.

Підпунктом 7.5.1 пнкту 7.5 статті 7 вказаного Закону датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:

або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;

або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Згідно п.п. 7.4.1. п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обороту) і основних фондів або нематеріальних активів, що підлягають амортизації.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету (бюджетне відшкодування) та строки проведення розрахунків визначались у п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість». Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

Таким чином, сума бюджетного відшкодування залежить лише від правильності визначення суми податкових зобов'язань та податкового кредиту.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні податкові періоди (у т.ч. розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а)бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів.

б)залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Пунктом 1.8 ст. 1 Закону про ПДВ визначено, що бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом. Зазначений пункт надає загальне поняття "бюджетне відшкодування" та є відсилочною нормою, оскільки безпосередньо не встановлює порядок визначення суми бюджетного відшкодування, а відсилає до інших норм цього Закону.

Відповідно до пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідно до пп. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону про ПДВ на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Підпунктом «в» підпункту 7.7.7 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачені дії податкового органу, якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної (документальної) перевірки податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, у разі зясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

За результатами перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за відповідні періоди передбачені наведеною нормою Закону податкові повідомлення податковим органом не приймались.

Таким чином, податковий орган як орган владних повноважень, здійснюючи контроль за обчисленням та сплатою податку на додану вартість, у тому числі, бюджетним відшкодуванням, повинен діяти у спосіб, передбачений законом, а саме, за наслідками перевірок, або надати висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, або відмовити у наданні бюджетного відшкодування.

Як встановлено судами першої та апеляційної інстанції та підтверджується матеріалами справи, ВАТ «СВЗ» своєчасно подавадись податкові декларації з ПДВ за спірний період, також підтверджено відсутність обставин, передбаченої п. 102.2 ст. 102 Податкового кодексу України, а тому у відповідача були відсутні підстави для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення № 0001038013/0 від 21 березня 2011 року в частині зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ за січень 2007 року на суму 255238,00 грн., березень 2007 року - 409652,00 грн., липень 2007 року - 1029373,00 грн., листопад 2007 року - 955130,00 грн.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ч. 3 ст. 24, ст.ст. 160, 167, 184 ч.1, 195, 196, п.1 ч. 1 ст. 198, 200, ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року у справі№2а-2486/11/1270 залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року у справі№2а-2486/11/1270 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення у повному обсязі.

Повний текст виготовлено 21.06.2011 року

Колегія суддів : О.О. Чебанов

М.І. Старосуд

В.П. Юрченко