Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 квітня 2011 року № 2а-3621/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К.
при секретарі судового засідання Латишевій Л.П., розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу
За позовом Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві
до відповідача Комунального підприємства «Фармація»
про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 3 844,98грн.
За участю представників сторін
позивача: Петькун І.А, представник
відповідача: Сопрунець О.М., представник
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.04.2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в м. Києві звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Комунального підприємства «Фармація»про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 3 844,98 грн.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що за наслідками проведеної позапланової перевірки з питань дотримання державної дисципліни цін при наданні відповідачем платних послуг було складено акт від 28.12.2009р. №001, яким встановлено порушення вимог постанови КМУ від 30.10.2009р. №1154 «Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби та вироби медичного призначення».
Враховуючи підстави ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», Держінспекцією цін в м. Києві прийняте рішення №7 від 12.01.2009р. «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін»на загальну суму 3844,98 грн.
Ухвалою суду від 03.06.2010р. було зупинено провадження у справі за клопотанням відповідача, яке вмотивоване тим, що Окружним адміністративним судом міста Києва було відкрито провадження у справі № 2а-6690/10/2670 про визнання протиправним та скасування рішення №7 від 12.01.2010р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни.
Ухвалою суду від 22.12.2010р. було поновлено провадження у справі за клопотанням позивача, оскільки рішення по справі №2а-6690/10/2670, на підставі якого було зупинення провадження, прийнято та набрало законної сили.
Ухвалою суду від 17.01.2011р. було зупинено провадження у справі за клопотання відповідача до закінчення касаційного розгляду Вищим адміністративним судом України касаційної скарги №К-42769/10 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2010р. та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2010р.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03.03.2011р. №2а-3621/0/2670 апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в м.Києві на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.01.2011р. про зупинення провадження у справі було задоволено, а вищезазначену ухвалу від 17.01.2011р. скасовано. Справу було направлено до Окружного адміністративного суду міста Києва для продовження розгляду.
Суд в судовому засіданні 15.04.2011р. розглянув та протокольно відмовив у задоволенні клопотання відповідача про витребування додаткових доказів по справі.
Відповідачем позовні вимоги заперечуються.
Розглянувши подані представниками сторін документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача , всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві проведено позапланову перевірку з питань додержання державної дисципліни цін при реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, за результатами якої був складений акт №001 від 28.12.2009р.
Керуючись ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», відповідно до повноважень, наданих постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. №1819, Держінспекцією цін в м. Києві було прийнято рішення від 12.01.2010р. № 7 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 3844,98 грн.
Дане рішення було направлено для виконання в 10-денний термін КП «Фармація». Відповідач самостійно дані санкції на суму 3844,98 грн. не сплатив.
Закон України "Про ціни і ціноутворення" визначає (ст. 6; 7; 8), що в господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів. Вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.
Згідно статті 13 Закону України «Про ціни та ціноутворення»передбачено, що контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. №1819 затверджено Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами (далі Положення). Пунктом 11 Положення передбачено, що Держінспекція має територіальні органи - державні інспекції з контролю цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права , передбачені пунктами 6 цього Положення.
Пунктом 4 Положення встановлено, що Держінспекція в межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 ГК України, державні фіксовані та регульовані ціни встановлюються на продукцію і послуги, що мають суттєве соціальне значення для населення. Перелік зазначеної продукції та послуг затверджує КМ України.
Постановою КМ України № 1154 від 30.10.2009 р. «Про встановлення граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби та вироби медичного призначання»встановлено граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни на лікарські засоби і вироби медичного призначення.
В ході перевірки встановлено, що відповідачем допущено порушення вимог Постанови КМ України № 1154 від 30.10.2009 р., зокрема, завищено ціни на виріб медичного призначення: марля мед. відріз 5 м х 90 см по ціні від 11,15 грн. до 13, 80 грн. за штуку, проте гранична роздрібна ціна згідно Постанови КМ України № 1154 від 50.10.2009 р. має бути 10 грн. Таким чином, завищення за одиницю складає 1,15 грн. до 5.80 грн. або від 11,5 % до 38%.
Таким чином, внаслідок порушення відповідачем держаної дисципліни цін в частині застосування граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби та вироби медичного призначання, загальна сума необґрунтовано отриманої виручки за період з 03.11.2009 р. -о 12.11.2009 р. склала 1281 грн. 66 коп.
Відповідно до п.1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових(штрафних) санкцій органами держаного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України 298/519 від 03.12.2001, вказані дії є порушенням порядку встановлення і застосування цін.
На підставі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», Держінспекцією цін в Києві відповідно до повноважень, наданих Постановою КМУ № 1819 було прийняте рішення № 7 від 12.01.2009р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 3844,98 грн.
Враховуючи, що відповідно до статті 70 КАС України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються відповідними доказами (рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій), тобто достатніми доказами.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити, а саме: стягнути економічні санкції в сумі 3844,98 грн., оскільки у позивача наявні докази прийняття рішення, а у відповідача відсутні докази його скасування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов Державної інспекції з контролю за цінами в м.Києві задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Фармація" (м.Київ, вул.І.Франка, 38б, ідент.код 05415852) в дохід Державного бюджету України (р/р 31117106700011, одержувач УДК в Шевченківському районі м.Києва, код 26077968, банк УДК у м.Києві, МФО 820019) 1281 (одну тисячу двісті вісімдесят одну) грн. 66 коп. суми необґрунтовано одержаної виручки та 2563 (дві тисячі п'ятсот шістдесят три) грн. 32 коп. штрафу.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.К. Каракашьян