ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
07 квітня 2011 року 12:02 № 2а-1280/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Четвертак Я. І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Узвіз"
до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві
провизнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних санкцій
за участю представників сторін:
від позивача, ОСОБА_1, паспорт НОМЕР_1, виданий Печерським РУГУМВСУ, від 05.03.99, директор Товариства з обмеженою відповідальністю "Узвіз";
від відповідача, ОСОБА_2, довіреність № 3778/10/32-121, від 28.12.10,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Узвіз" (далі - Позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві (далі - Відповідач) про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані рішення прийняті з порушенням вимог законодавства, висновки, викладені в акті перевірки є помилковими та безпідставними.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.02.2011 року відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд справи.
В судовому засіданні представник Позивача позов підтримав і пояснив, що 29.11.2011 р. працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві проведено позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Узвіз", за результатами проведення якої було складено Акт про результати позапланової виїзної перевірки від 29.11.2010 р. та прийнято чотири рішення про застосування фінансових санкцій від 09.12.2010 р. Представник Позивача зазначив, що вказана перевірка була проведена з порушенням вимог ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та положень п.4.1 ч. 4 Порядку проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства». Стосовно рішень про застосування штрафних санкцій представник Позивача пояснив, що прийняті Відповідачем рішення ґрунтуються на помилкових висновках акту перевірки і спростовуються доказами, доданими до позову.
Представник Відповідача проти позову заперечив, надав письмові заперечення та пояснив, що перевіркою встановлено факт реалізації тютюнових виробів за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін, встановлених виробником або імпортером, відсутність наочної інформації та графічних знаків щодо заборони або дозволу куріння, зберігання з метою подальшої реалізації тютюнових виробів (сигар) без марок акцизного збору встановленого зразка та факт зберігання алкогольних напоїв з метою подальшої реалізації без марок акцизного збору встановленого зразка, в силу чого, вважав, що оскаржувані рішення про застосування штрафних санкцій є правомірними.
Судом оголошувались перерви в судових засіданнях для отримання додаткових доказів по справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Узвіз" (ідентифікаційний код 30217939) зареєстровано Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією 14.12.1998 р.
29.11.2010 р. працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві проведено позапланову виїзну перевірку кафе «Ресторація «За двома зайцями», що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Узвіз", за результатами проведення якої, було складено Акт про результати позапланової виїзної перевірки з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 29.11.2010 р., на підставі якого Відповідачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 09.12.2010 р. № 262241/32-330/1367, № 262240/32-330/1368, № 262239/32-330/1369 та № 262238/32-330/1370.
Рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві № 262241/32-330/1367 від 09.12.2010 р. (далі Рішення 1), за порушення вимог статті 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” згідно з положеннями абзацу пятнадцятого частини другої статті 17 вказаного Закону застосовано до ТОВ “Узвіз” фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6 280,00 грн.
Рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві № 262240/32-330/1368 від 09.12.2010 р. (далі Рішення 2), за порушення вимог статті 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” на підставі норм абзацу пятнадцятого частини другої статті 17 вказаного Закону застосовано до ТОВ “Узвіз” фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 2 044,00 грн.
Рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві № 262239/32-330/1369 від 09.12.2010 р. (далі Рішення 3), за порушення вимог статті 11-1 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” на підставі норм абзацу чотирнадцятого частини другої статті 17 вказаного Закону застосовано до ТОВ “Узвіз” фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5 768,00 грн.
Рішенням Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві № 262238/32-330/1370 від 09.12.2010 р. (далі Рішення 4), за порушення вимог статті 15-2 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” на підставі норм абзацу десятого частини другої статті 17 вказаного Закону застосовано до ТОВ “Узвіз” фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3 400,00 грн.
Позивачем вказані Рішення про застосування фінансових санкцій оскаржено до Державної податкової адміністрації України. Рішенням про результати розгляду скарги № 449/6/32-0415 від 14.01.2011 р. Державної податкової адміністрації України у задоволенні скарги Позивача відмовлено.
Рішення 1 прийнято Відповідачем на підставі вище вказаного акту перевірки, яким встановлено знаходження в реалізації алкогольних напоїв, згідно додатку № 2 до вказаного акту перевірки, без марки акцизного збору встановленого зразка.
Представник Позивача висновки акту вважав необгрунтованими, аа прийняте на їх підставі Рішення 1 - протиправним, пояснив, що ТОВ «Узвіз»придбаває алкогольні напої у офіційних постачальників: Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт Трейд», Товариства з обмеженою відповідальністю «Айленд», Товариства з обмеженою відповідальністю «МДМ Бізнес Груп», Товариства з обмеженою відповідальністю «Гран Крю», кожне з яких має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, і на всіх алкогольних напоях, згідно з додатком №2, що є невідємною частиною акта перевірки, були наявні марки акцизного збору, проте, в силу того, що кожен з напоїв був відкоркований, марки акцизного збору на них були надірвані.
Згідно з вказаним додатком №2 актом зняття залишків продукції, яка знаходиться у ТОВ «Узвіз»без наявності марок акцизного збору встановленого зразка, у Позивача на реалізації знаходились наступні алкогольні напої:
Вино «Шато Куте», дата розливу - липень 2002 1 пляшка;
-Вино «Резерва Карменер», дата розливу - лютий 2009 -2 пляшки;
-Вино «Рислінг Ерренвег», дата розливу не вказана - 2 пляшки;
-Віскі Chivas Regal, витримка 12 років, дата розливу 03.06.2001 р. 1 пляшка;
-Віскі Chivas Regal, витримка 18 років, дата розливу не вказана 1 пляшка;
-Мартіні Біанко, дата розливу не вказана 1 пляшка;
-Коньяк «Коктебель», витримка 7 років, дата розливу не вказана 1 пляшка;
-Лікер «Де Кайпер Пізан», дата розливу не вказана 1 пляшка;
-Лікер «Куантро», дата розливу не вказана 1 пляшка;
Судом досліджено надані представником Позивача договори купівлі-продажу, укладені між ТОВ «Узвіз»та Товариством з обмеженою відповідальністю «Еліт Трейд», Товариством з обмеженою відповідальністю «Айленд», Товариством з обмеженою відповідальністю «МДМ Бізнес Груп», Товариством з обмеженою відповідальністю «Гран Крю», відповідні видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, платіжні доручення, відкорковані пляшки із залишками вина «Шато Куте», дата розливу - липень 2002, віскі Chivas Regal, витримка 12 років, дата розливу 03.06.2001 р., вина «Резерва Карменер», дата розливу - лютий 2009 р. що знаходяться на відповідальному зберіганні у Позивача.
Інші пляшки з алкогольними напоями, що вказані у додатку № 2, суд не вважав за доцільне оглядати, оскільки, Відповідачем у додатку № 2 не вказано дати їх розливу (виготовлення), що унеможливлює їх ідентифікацію судом.
Під час огляду в судовому засіданні відкоркованих пляшкок вина «Шато Куте», дата розливу - липень 2002, віскі Chivas Regal, витримка 12 років, дата розливу 03.06.2001 р., вина «Резерва Карменер», дата розливу - лютий 2009 судом встановлено, що зазначені пляшки алкогольних напоїв містять залишки акцизних марок, що дають підстави вважати їх пошкодженими (розірваними) при відкритті відповідних пляшок.
Також Позивачем надано суду акт списання № УЗ-0000003 від 07.12.2010 р., згідно з яким, друга пляшка вина «Резерва Карменер», дата розливу - лютий 2009, що знаходилась на відповідальному зберіганні у Позивача, списана у звязку з пошкодженням пляшки.
Суд приходить до висновку, що надані Позивачем суду для огляду вище зазначені пляшки з алкогольними напоями містять залишки акцизних марок, що підлягають ідентифікації.
Рішення 2 прийнято Відповідачем на підставі вище вказаного акту перевірки, яким встановлено зберігання з метою подальшої реалізації тютюнових виробів, згідно додатку № 3 до вказаного акту перевірки, без марок акцизного збору встановленого зразка, а саме, сигар, отриманих від постачальника ПП «Стар Трейд»по накладних від 28.09.2010 р. № 030757002 та від 12.11.2010 р. № 032195002, а саме, сигари:
-C.A.O. GOLD TORPEDO у кількості 2-х шт.;
-FLOR DE COPAN GORDITOS у кількості 2-х шт.;
-ROMEO Y JULIETA CEDROS DE LUXE у кількості 3-х шт.;
-FLOR DE COPAN BELICOSO у кількості 3-х шт.;
-COHIBA SIGLO IV у кількості 4-х шт.;
-COHIBA SIGLO II у кількості 2-х шт.;
-AVRORE PREFERIDO у кількості 1-єї шт.;
Представник Позивача зазначив, що сигари придбаваються поштучно, що виключає можливість їх придбавання з акцизною маркою, так як акцизна марка клеїться на упаковку сигар, а не на кожну сигару.
Рішення 3 прийнято Відповідачем на підставі вище вказаного акту перевірки, яким встановлено факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами тютюнових виробів, а саме, реалізовано пачку сигарет »в наборі (виробник «Філіп Морріс Україна», дата виготовлення 22.10.2010 р.) за ціною 25 грн., що підтверджено фіскальним чеком № 2199 від 29.11.2010 р.
Представник Позивача пояснив, що в кафе «Ресторація «За двома зайцями», що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Узвіз", здійснюється реалізація сигаретних наборів, до складу яких входить пачка цигарок та сірники і націнка нараховується на сірники та обслуговування, а ціна на цигарки є не вищою від роздрібних цін. Крім того, представник Позивача не погодився із застосованою сумою штрафних санкцій у розмірі 5768 грн., визначеною на підставі додатку № 1, вважав її необгрунтованою.
Рішення 4 прийнято Відповідачем на підставі вище вказаного акту перевірки, яким встановлено, що в кафе «Ресторація «За двома зайцями», що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Узвіз", не обладнано спеціально відведених для куріння місць та не розміщено наочну інформацію, яка складається із відповідного графічного знака та тексту наступного змісту: «Місце для куріння, куріння шкодить вашому здоровю».
Представник Позивача пояснив, що в кафе «Ресторація «За двома зайцями», що належить Товариству з обмеженою відповідальністю "Узвіз", обладнано окреме приміщення (зал) для паління з розміщенням відповідного графічного знаку, витриманого в стилі кафе «Ресторація «За двома зайцями», наступного змісту: «Зал для гостей, що палять. Але ж це дуже шкідливо для здоровя», надав фотокопію відповідного графічного знаку.
Дослідивши матеріали справи, аналізуючи викладені вище обставини в їх сукупності, суд звертає увагу на наступне.
Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19 грудня 1995 року визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Положеннями статті 11 вказаного Закону встановлено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Закон України “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби” від 15 вересня 1995 року визначає особливості нарахування та сплати акцизного збору, що справляється з виготовлених українськими виробниками та ввезених на територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до положень статті 1 Закону України “Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби”, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного збору в порядку, передбаченому Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в Україні, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. № 567 (Далі Положення).
Відповідно до вказаного Положення (п.19-23) маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції.
Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів.
Для прикріплення марок повинен використовуватися клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження і змивається у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання.
Марки наклеюються на пляшку П - чи Г-подібним способом через горловину.
З огляду на те, що законодавством передбачено, що реалізація алкогольних напоїв, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством, а марки наклеюються виробниками на кожну пляшку у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів, дослідивши вказані вище докази, суд констатує наявність розірваних П - подібним способом наклеєних акцизних марок на оглянутих в судовому засіданні відкоркованих пляшках алкогольних напоїв вина «Шато Куте», дата розливу - липень 2002, віскі Chivas Regal, витримка 12 років, дата розливу 03.06.2001 р., вина «Резерва Карменер», дата розливу - лютий 2009 р. , що спростовує висновки відповідача щодо порушення позивачем статті 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Суд звертає увагу, що жодною нормою законів України не зобов'язано суб'єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями на розлив зберігати частини акцизних марок, які відірвалися від пляшок внаслідок їх пошкодження шляхом відкупорювання відповідних пляшок алкогольних напоїв.
На тютюнові вироби акцизні марки наклеюються на пачки сигарет та цигарок серійного виробництва, сигар, сигарил, а також цигарок, упакованих у сувенірні коробки (незалежно від їх розміру), - так, щоб вони обов'язково розривалися під час відкривання; на тютюнові вироби в упаковці, що підлягає обгортанню у поліпропіленову плівку, - під плівку.
Правила роздрібної торгівлі тютюновими виробами затверджено наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24 липня 2002 р. № 218 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2002 р. за N 679/6967.
Цими Правилами визначається порядок роздрібної торгівлі сигаретами, цигарками, сигарами, сигарилами, тютюном люльковим, нюхальним, смоктальним, жувальним та іншими виробами з тютюну і його замінниками (далі - тютюнові вироби), вони спрямовані на додержання прав споживачів щодо належної якості товару і рівня торговельного обслуговування.
Увезення, зберігання та реалізація на території України тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка, забороняється (пункт 7 Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами).
З огляду на те, що відповідач придбаває для реалізації поштучно сигари, що підтверджено наданими договором, накладними та платіжними дорученнями (долученими до матеріалів справи), у позивача відсутні підстави для застосування до відповідача штрафних санкцій в цій частині. Так, суд погоджується, що реалізація на території України тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка, забороняється, разом з тим, суд констатує, що на тютюнові вироби марки наклеюються на пачки сигарет та цигарок серійного виробництва, сигар, тощо (п.23 Положення). Тобто, з наведеного вбачається обовязок реалізації тютюнових виробів, зокрема, сигар, з марками, що наклеєні саме на пачки таких виробів. При цьому, законодавець жодним чином не зазначив обовязок наклеювання марок саме на сигару, що реалізується поштучно.
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для прийняття Відповідачем Рішень про застосування штрафних санкцій № 262241/32-330/1367 від 09.12.2010 р., та № 262240/32-330/1368 від 09.12.2010 р., оскільки Позивачем не було допущено порушень вимог ст. 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Висновки відповідача про порушення позивачем вимог статті 11-1 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а саме, встановлення факту роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами тютюнових виробів, спростовуються доказами, наявними у матеріалах справи. Так, з фіскального чеку № 2199 від від 29.11.2010 р. вбачається та, не спростовувалось в судовому засіданні представником відповідача, що позивачем здійснювалась реалізація сигаретного набору за ціною 25 гривень, а не цигарок » за вказаною ціною.
З акту перевірки вбачається, що максимальна роздрібна ціна цигарок "PARLAMENT", встановлена виробником та нанесена на пачку становить 15 грн.
В матеріалах справи наявні калькуляційні картки, з яких вбачається, що складовими реалізованого сигаретного набору є:
- пачка цигарок » вартістю 13 грн. 88 коп.;
- сірники вартістю 60 коп.
Загальна вартість сигаретного набору без ПДВ становить 14 грн. 48 коп., а з ПДВ 25 грн.
Реалізація сигаретного набору, складовою якого є сигарети та сірники виключає можливість застосування до позивача фінансових санкцій на підставі абз. 12 ч. 2 ст. 17 закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Таким чином, відповідачем не було доведено факт реалізації позивачем тютюнових виробів за цінами вищими від максимальних роздрібних цін, встановлених виробником або імпортером, а відтак не доведено факт порушення позивачем вимог ст. 11-1 Закону України " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Висновки Відповідача про те, що в кафе «Ресторація «За двома зайцями», що належить позивачу, не обладнано спеціально відведених для куріння місць та не розміщено наочну інформацію, яка складається із відповідного графічного знака та тексту наступного змісту: «Місце для куріння, куріння шкодить вашому здоровю» не відповідають дійсності, оскільки у вказаному закладі обладнано окреме приміщення (зал) для паління з розміщенням на дверях залу відповідного графічного знаку, витриманого в стилі кафе «Ресторація «За двома зайцями», наступного змісту: «Зал для гостей, що палять. Але ж це дуже шкідливо для здоровя».
Відповідно до вимог ст. 15-2 Закону України " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. Представник Відповідача не заперечував, що в кафе «Ресторація «За двома зайцями», що належить позивачу, наявний окремий зал для осіб, які палять, та, що позивачем на дверях такого залу розміщено інформацію наступного змісту: «Зал для гостей, що палять. Але ж це дуже шкідливо для здоровя», зазначив, що інформація, розміщена позивачем не відповідає вимогам ст. 15-2 Закону України " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Суд приходить до висновку, що позивачем не порушено вимоги ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" і критично сприймає доводи представника відповідача про те, що невідповідність розміщених позивачем на відповідному графічному знаку текстових формулювань, формулюванням, визначеним нормами ст. 15-2 вказаного Закону є порушенням вказаної норми закону, в силу того, що за змістом формулювання "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". є ідентичним формулюванню «Зал для гостей, що палять. Але ж це дуже шкідливо для здоровя»та несе аналогічне смислове навантаження.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень, обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем, як субєктом владних повноважень, не спростовано доводи позивача та не доведено правомірності прийнятих ним рішень про застосування фінансових санкцій.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Узвіз" задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій № 262241/32-330/1367 від 09.12.2010 р.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій № 262240/32-330/1368 від 09.12.2010 р.
4. Визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій № 262239/32-330/1369 від 09.12.2010 р.
5. Визнати протиправним та скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Києві про застосування фінансових санкцій № 262238/32-330/1369 від 09.12.2010 р.
6. Судові витрати в сумі 3,40 грн. присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Узвіз" за рахунок Державного бюджету України
Постанова набирає законної сили в порядку та строки. визначені ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
З урахуванням вимог ч.3 ст. 160 КАС України, в судовому засіданні 07.04.2011 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова в повному обсязі складена та підписана 15.04.2011 р.
Суддя Ю.Т. Шрамко