Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 червня 2011 року Справа № 2а-3584/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Щипачової Г. Є.
при секретарі: Лихоліт Ю.С.,
за участю
представника позивача: ОСОБА_1 (дов. № 69/10-25 від 05.01.2011 р.),
представника відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Ремонтно Експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» про стягнення податкового боргу в сумі 482965,07 грн., -
В С Т А Н О В И В :
27 квітня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства «Ремонтно Експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» про стягнення податкового боргу, в якому зазначив, що відповідач станом на 15.04.2011 року має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість та земельного податку в загальній сумі 482965,07 грн. Згідно п.16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим Кодексом та законами з питань митної справи. Оскільки добровільно відповідач не сплатив заборгованість, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму боргу.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час ті місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином. Надав суду клопотання в якому визнав позовні вимоги та просив суд розглянути справу за його відсутністю.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, зареєстрований виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області 27.07.1994 року, внесений до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Красний Луч Луганській області з 30.07.2011 року.
Як вбачається з матеріалів справи сума податкового боргу в розмірі 482965,07 грн. складається з зобовязання з податку на додану вартість у сумі 399674,62 грн. та земельного податку у сумі 83290,45 грн. Податкове зобовязання з податку на додану вартість складається з самостійно узгоджених зобовязань, що підтверджується податковими деклараціями з податку на додану вартість №13769 від 20.06.2009 року за травень 2008 року, №18395 від 21.07.2008 року за червень 2008 року, №21243 від 14.08.2008 року за липень 2008 року, №23131 від 22.09.2008 року за серпень 2008 року, №27801 від 20.10.2008 року за вересень 2008 року, №31136 від 20.11.2008 року за жовтень 2008 року, №32812 від 19.12.2008 року за листопад 2008 року, №37669 від 20.01.2009 року за грудень 2008 року, №2884 від 20.02.2009 року за січень 2009 року, №2839 від 20.02.2009 року за лютий 2009 року, №8132 від 21.04.2009 року за березень 2009 року, №11467 від 20.05.2009 року за квітень 2009 року, №12600 від 22.06.2009 року за травень 2009 року, від 21.02.2011 року за січень 2011 року, податковою декларацією з податку на додану вартість від 21.03.2011 року за лютий 2011 року та зобовязань нарахованих податковим органом відповідно до податкового повідомлення рішення №0002751501/0 від 02.12.2008 року, податкового повідомлення рішення №0000141501/0 від 09.02.2010 року, податкового повідомлення рішення №0001431501/0 від 30.04.2010 року, податкового повідомлення рішення №0003801501/0 від 25.10.2010 року. Податкове зобовязання з земельного податку складається з самостійно узгоджених зобовязань та підтверджується податковими розрахунками земельного податку №1851 від 01.02.2011 року, №7249 від 30.01.2008 року, №892 від 28.01.2010 року, №1570 від 30.01.2009 року.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законами.
Відповідно до п.п. 14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Згідно із пунктом 4.6 Порядку направлення органами податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 року № 1037, податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а у разі їх недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно із пунктом 95.4 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На виконання вищевказаних норм позивачем до Комунального підприємства «Ремонтно Експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» направлено податкову вимогу №1/49 від 24.10.2001року та №2/25 від 18.01.2002 року, які були отримані 10.12.2001 року та 18.01.2001 року відповідно (а.с. 13,14).
Крім того відповідач визнав позовну заяву в повному обсязі.
Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач- визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.
У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Судом не встановлено підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області до Комунального підприємства «Ремонтно Експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Ремонтно Експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» (код 04528672) податковий борг у сумі 482965,07 грн. (чотириста вісімдесят дві тисячі девятсот шістдесят пять грн. сім коп.), в тому числі податковий борг з податку на додану вартість у сумі 399674,62 грн. (триста девяносто девять тисяч шістсот сімдесят чотири грн. шістдесят дві коп.) та податковий борг з земельного податку в сумі 83290,45 грн. (вісімдесят три тисячі двісті девяносто грн. сорок пять коп.) за рахунок готівки платника.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову в повному обсязі складено 07 червня 2011 року.
СуддяГ.Є. Щипачова