ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 червня 2011 р. (12:10) Справа №2а-4228/11/0170/22 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчука А.А., при секретарі судового засідання Щепанській А.В., без участі сторін, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Ялта АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ»
про стягнення заборгованості
Обставини справи. ДПІ у м.Ялта звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ» про стягнення заборгованості у сумі 1634,43 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду від 11.04.11р. відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про день, місце і час розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про день, місце і час розгляду справи повідомлявся неодноразово належним чином, про причини неявки не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи є докази повідомлення відповідача про час та місце судового засідання належним чином, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ» зареєстроване виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим 24.07.2000р ЄДРПОУ 30993609.
Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у м.Ялта, як платник податків.
На підставі статті 1 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (в редакції на час виникнення правовідносин між сторонами) реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в України» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з п.4 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу України” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
На підставі направлень на перевірку позивачем 05.10.2010 року проведена перевірка відповідача з контролю за додержанням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензійних операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину за адресою: м.Ялта, вул.Чехова,21-А, що належить відповідачу, про що було складений акт №3182/01/12/23/30993609 від 15.10.10р., виявлені порушення:
- п.п.9,11 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” (в редакції на час виникнення правовідносин між сторонами), а саме: не проведення розрахункової операції через РРО, не видача розрахункового документу; не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місті проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному Х звіті РРО (невідповідність сум склала 128,40 грн.).
За результатами перевірки ДПІ та складеного акту, прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №00122022303 від 15.12.10р. на суму 1785 грн. Рішення ДПІ розміщено на дошці оголошень 15.12.2010 року, докази чого є у матеріалах справи. У встановленому порядку рішення не оскаржено та не скасовано, зворотного в порушення ст.71 КАС України, відповідачем не доведено.
До теперішнього часу сума заборгованості частково сплачена та складає 1634, 43 грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”.
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158163КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЧЛ» (м.Ялта, вул.Кривошти,18,кв.40, ЄДРПОУ 30993609) у дохід Державного бюджету м.Ялта (код платежу 21080900, р/р 31110104700039 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026,ЄДРПОУ 34740850) заборгованість по штрафним санкціям у сумі 1634(тисяча шістсот чотири) гривні 43 коп.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Радчук А.А.