Постанова № 16458514, 10.06.2011, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2011
Номер справи
2-а-10105/10/1570
Номер документу
16458514
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 червня 2011 р.Справа № 2-а-10105/10/1570 Категорія:3.7.2Головуючий в 1 інстанції: Катаєва Е.В.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючогосудді -Жука С.І.

судді - Яковлева Ю.В.

судді - Запорожана Д.В.

при секретаріПилипчук М.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2011 року по справі за позовом Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до ОСОБА_5 про стягнення 510 гривень, -

встановиЛА:

25 жовтня 2010 року, позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_5 в якому зазначив, що у відповідності до акту перевірки №153260 від 04.06.2010 року на 451 км автодороги Київ-Одеса, працівниками інспекції був перевірений транспортний засіб під керуванням ОСОБА_5 та встановлено що відповідач порушив вимоги ст.60 ЗУ „Про автомобільний транспорт", зокрема, надавав послуги з перевезення пасажирів легковим автомобілем, облаштованим як таксі, без наявності дозвільних документів, а саме без оформлення ліцензійної картки, за що ст.60 ЗУ „Про автомобільний транспорт" встановлена відповідальність. Відповідачем проігноровано пропозицію інспекції щодо прибуття для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт за актом від 04.06.2010 року, у зв'язку з чим розгляд справи відбувся за відсутністю останнього. 30.06.2010 року винесено постанову про застосування до ОСОБА_5 фінансових санкцій у розмірі 510 грн. за порушення ч.1 абз.4 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт". Відповідачу направлено копію постанови від 30.06.2010 року замовним листом з повідомленням, однак, відповідач не сплатив накладені на нього фінансові санкції, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 510 грн.

Суд першої інстанції своєю постановою від 16 лютого 2011 року у задоволенні адміністративного позову Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до ОСОБА_5 про стягнення 510 гривень - відмовив.

Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою задовольнити вимог позивача у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги Біляївський міжрайонний прокурор Одеської області посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приймаючи постанову по справі про відмову у задоволені позовних вимог позивачів суд першої інстанції виходив з того, що позивачами не доведено ті обставини, на які посилаються в обґрунтування позивних вимог.

Про те з таким висновком суду погодитись неможливо із наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справ відносно відповідача 04.06.2010 року, був складений Акт № 153260, щодо проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, яким було встановлено, що відповідач порушив вимоги ч. 1 абз. 4 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», зокрема надав послугу з перевезення пасажирів легковим автомобілям, облаштованим як таксі, без наявності дозвільних документів, а саме без оформлення ліцензійної картки.

На підставі Акту № 153260 від 04.06.2010 року, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 30.06.2009 року керуючись абз. 4 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт»винесена постанова про застосування фінансових санкцій, відповідно до якої до відповідача застосовані фінансові санкції у сумі 510 грн.

Копія зазначеної постанови була надіслана відповідачу. Накладена фінансова санкція суб'єктом господарювання на зазначений в постанові рахунок у п'ятнадцятиденний термін після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету України не перераховано.

Станом на дату звернення до суду винесена постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася.

Відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення рейдових перевірок.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Також передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 143 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, де передбачено, що органами державного контролю є Мінтрансзв'язку, Головавтотрансінспекція, територіальні органи Головавтотрансінспекції.

Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. № 1190, передбачено, що Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Враховуючи те, що ОСОБА_5 не оскаржував постанову про застосування фінансових санкцій, а також не сплатив штраф, суд вважає позов обґрунтованим, а позовні вимоги доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно, постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення у справі.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції постановив рішення із порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку із чим рішення суду першої підлягає скасуванню, з постановленням нового рішення по справі.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області, - задовольнити.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2011 року по справі за позовом Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до ОСОБА_5 про стягнення 510 гривень, - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позов Біляївського міжрайонного прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до ОСОБА_5 про стягнення 510 гривень, - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_5 грошові кошти у сумі 510 грн. на користь держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті на рахунок 1116106700111 м. Білявка, Банк УДК в Одеській області, МФО 828011, за кодом платежу 23214732.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного суду законної сили.

ГоловуючийсуддяС.І. Жук

суддяЮ.В. Яковлев

суддяД.В. Запорожан