Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №11.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 червня 2011 року Справа № 2а-4780/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Солоніченко О.В.
при секретарі: Балябі В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Свердловського міськрайцентру зайнятості до Відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції, третя особа Державне підприємство «Свердловантрацит» про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження № 26483616 від 20.05.2011 року, -
ВСТАНОВИВ:
07 червня 2011 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження № 26483616 від 20.05.2011 року.
У позові позивач зазначив, що 13.05.2011 року державним виконавцем ВДВС Свердловського МУЮ було прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження № 26483616 по примусовому виконанню виконавчого листа від 04.04.2011 року № 2а-26/11/1270 про стягнення заборгованості по страховим внескам з ДП «Свердловантрацит» ВП «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Шахтар» в розмірі 9526,29 грн. на користь позивача. Але 20.05.2011 року державним виконавцем ВДВС Свердловського МУЮ було прийнято постанову ВП № 26483616 про зупинення виконавчого провадження на підставі п. 15 ч. 1 ст. 34, ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-ХІV у звязку із внесенням боржника до Реєстру підприємств паливно енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV. Позивач не згоден з постановою про зупинення виконавчого провадження № 26483616 та просить визнати дії відповідача неправомірними та скасувати зазначену постанову, оскільки борг ДП «Свердловантрацит» не відноситься до боргу у сфері енергопостачання або податкового боргу, а виник внаслідок несплати обовязкових страхових внесків, на які не поширюється Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно енергетичного комплексу».
Представник позивача у судове засідання не зявився, просив розглядати справу без його участі.
Представник відповідача та представник третьої особи в судове засідання не зявились, про дату час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 13.05.2011 року державним виконавцем ВДВС Свердловського МУЮ було прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження № 26483616 по примусовому виконанню виконавчого листа від 04.04.2011 року № 2а-26/11/1270 про стягнення заборгованості по страховим внескам з ДП «Свердловантрацит» ВП «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Шахтар» в розмірі 9526,29 грн. на користь позивача. 20.05.2011 року державним виконавцем ВДВС Свердловського МУЮ було прийнято постанову ВП № 26483616 про зупинення виконавчого провадження на підставі п. 15 ч. 1 ст. 34, ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-ХІV у звязку із внесенням боржника до Реєстру підприємств паливно енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування, на порядок сплати цих внесків не поширюється податкове законодавство. Страхувальники зобов'язані перераховувати страхові внески одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці.
Згідно ст. 2 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно енергетичного комплексу» від 23.06.2005 року № 2711-ІV дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України № 2711-ІV встановлено, що учасники розрахунків це підприємства паливно-енергетичного комплексу, субєкти господарської діяльності, розпорядники коштів державного та місцевих бюджетів, державні цільові фонди, Державний комітет України з державного матеріального резерву, правонаступники ліквідованих фондів, що були передбачені законодавством, розпорядник цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України, які мають дебіторську або кредиторську заборгованість та здійснюють заходи щодо її погашення на умовах, визначених цим Законом.
Відповідно до п. 1.4 ст. 1 Закону України № 2711-ІV заборгованість підтверджена учасниками розрахунків на розрахункову дату сума коштів, яка:
1) підлягає сплаті за товари, роботи (послуги), спожиті у процесі виробництва (видобутку), передачі (транспортування) та/або постачання енергоносіїв, відповідно до укладених договорів або з інших підстав, передбачених законом, у тому числі суми пені, штрафних та фінансових санкцій, але не сплачена;
2) є податковим боргом та підлягає сплаті, але не сплачена, до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у тому числі ліквідованих;
3) підлягає сплаті, але не сплачена, до цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України;
4) передбачена видатками бюджетів усіх рівнів, але не отримана субєктами господарської діяльності, у тому числі за пільгами та субсидіями, для сплати за спожиті енергоносії;
5) підлягає сплаті і виникла внаслідок відсутності у Державному бюджеті України минулих років видаткових статей або передбачення видатковими статтями часткового фінансування видатків для розрахунків за енергоносії, у тому числі за пільгами та субсидіями (трансфертами), спожиті підприємствами, організаціями, закладами та установами, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів.
Наведеною нормою встановлений вичепний перелік сум коштів, що підпадають під визначення заборгованості при застосуванні Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно енергетичного комплексу», на які поширюється п. 15 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження».
Дія п. 15 ч.1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» поширюється на учасників розрахунків, що наведені у п. 1.3 ст. 1 Закону України № 2711-ІV щодо заборгованості, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.
Згідно наведених норм позивач не відноситься до учасників розрахунків, борг ДП «Свердловантрацит» не відноситься до боргу у сфері енергопостачання (енергоспоживання) або податкового боргу. Спірний борг виник внаслідок несплати обовязкових страхових внесків, на які не поширюється Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно енергетичного комплексу».
З огляду на вищенаведене, суд вважає дії ВДВС Свердловського МУЮ щодо прийняття постанови про зупинення виконавчого провадження № 26483616 неправомірними, а постанову ВДВС Свердловського МУЮ про зупинення виконавчого провадження № 26483616 від 20.05.2011 року такою, що підлягає скасуванню.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Свердловського міськрайцентру зайнятості до Відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції, третя особа Державне підприємство «Свердловантрацит» про скасування постанови про зупинення виконавчого провадження № 26483616 від 20.05.2011 року задовольнити повністю.
Визнати непроавомірними дії Відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції в Луганській області щодо прийняття постанови ВП № 26483616 від 20.05.2011 року про зупинення виконавчого провадження.
Скасувати постанову Відділу державної виконавчої служби Свердловського міського управління юстиції в Луганській області про зупинення виконавчого провадження № 26483616 від 20.05.2011 року.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову в повному обсязі складено 20 червня 2011 року.
СуддяО.В. Солоніченко