Постанова № 16455813, 06.06.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2011
Номер справи
2а-4646/11/1270
Номер документу
16455813
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія №8.1.3

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 червня 2011 року Справа № 2а-4646/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Борзаниці С.В.,

при секретарі: Жиленку Д.В.,

за участю:

представника позивача: Морозов П.В.

представник відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,-

В С Т А Н О В И В:

03 червня 2011 року о 16 годині 00 хвилин до Луганського окружного адміністративного суду надійшло подання Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

В обґрунтування подання податковий орган зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А», ід., код 24052390, зареєстроване виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області, є юридичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою Управління статистики у м. Антрацит №066494. Підприємство взяте на податковий облік Антрацитівською ОДПІ 15.04.1997 за №97/04-2-130.

Станом на 03.06.2011 податковий борг ТОВ «ТЕМП ЛТД-А» становить - 192 407,1 грн., діюча розстрочка на сушу 21 717 758,89 грн.

З метою погашення податкового боргу Антрацитівською ОДПІ 14.03.2011 направлено до ТОВ «ТЕМП ЛТД-А» податкову вимогу № 65, яку отримала уповноважена особа підприємства 16.03.2011. Разом із податковою вимогою до ТОВ «ТЕМП ЛТД-А» було направлено рішення Антрацитівської ОДПІ «про опис майна у податкову заставу» від 14.03 2011 1825/10/24 та лист ОДПІ від 14.03.2011 №1824/10/24, яким керівництво товариства попереджено про те, що на підприємстві буде проведено опис майна в податкову заставу.

Податковими керуючими Антрацитівської ОДПІ 25.03 2011 був здійснений вихід на ТОВ «ТЕМП ЛТД-А» з метою опису майна, на яке поширюється право податкової застави, але представники платника податків з невідомих причин не допустили податкових керуючих для здійснення опису та не подали документи, необхідні для опису, про що було складено акти відмови платника податків від опису майна у податкову заставу від 30.05.2011 №1/24, від 01.06.2011 №2/24.

На підставі вищевикладеного, виконуючим обов'язки начальника Антрацитівської ОДПІ 02.06.2011 було прийнято рішення № 1/24 про застосування адміністративного арешту майна платника податків ТОВ «ТЕМП ЛТД-А».

Тому позивач просить підтвердити обгрунтованість адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А», накладеного рішенням Антрацитівської ОДПІ від 02.06.2011 №1/24.

Представник позивача під час судового засідання подання підтримав повністю.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі. Заперечень на позов не надавав.

Дослідивши матеріали справи та надані суду докази, суд приходить до наступного.

Згідно п2 ч.1 ст.183-3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, у письмовій формі.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509 ХІІ органи державної податкової служби наділені функціями з контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і сплати до бюджету.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” втратив чинність.

У судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А» зареєстроване виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 08.06.2005 за № 13791230000000225 (а.с.6), є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в Антрацитівській ОДПІ з 15.04.1997 (а.с.16).

Згідно довідки № 066494 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) відповідач має статус юридичної особи (а.с.7).

Згідно довідки позивача від 03.06.2011 №726/10/19-012 ТОВ «ТЕМП ЛТД-А» станом на 03.06.2011 з податку на додану вартість має податкову заборгованість у сумі 104921,80 грн. та діючу розстрочку у сумі 7882417,65 грн.; з податку на прибуток приватних підприємств заборгованість у сумі 87485,30 грн. та діючу розстрочку у сумі 13835341,24 грн.(а.с.15).

Згідно корінця податкової вимоги від 14.03.2011 за № 65 загальна сума податкового боргу відповідача за погодженими податковими зобовязаннями визначена в цій податковій вимозі станом на 14.03.2011 становить 21907536,89., коди платежів 11021000 та 14010100 (а.с.19).

Згідно статті 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі:

- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобовязання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;

- несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобовязання, самостійно визначеної контролюючим органом, з дня виникнення податкового боргу.

З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Рішенням Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції про опис майна у податкову заставу від 14.03.2011 №1825/10/24 першим заступником начальника Антрацитівської ОДПІ відповідно до ст. 89 розділу ІІ Податкового кодексу України вирішено здійснити опис майна, що перебуває у власності платника податків ТОВ «ТЕМП ЛТД-А» (код за ЄДРПОУ 24052390) (а.с.24).

Відповідно до пункту 94. 1 статті 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків (далі арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.

Арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин:

- платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі;

- фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;

- платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби;

- відсутні свідоцтва про державну реєстрацію суб'єктів господарювання, дозволи (ліцензії) на її здійснення, торгові патенти, сертифікати відповідності реєстраторів розрахункових операцій;

- відсутня реєстрація особи як платника податків в органі державної податкової служби, якщо така реєстрація є обов'язковою відповідно до цього Кодексу, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, вчиняє дії з переведення майна за межі України, його приховування або передачі іншим особам;

- платник податків відмовляється від проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі;

- платник податків не допускає податкового керуючого до складення акта опису майна, яке передається в податкову заставу, та/або акта опису (виділення) майна для його продажу (пункт 94.2 статті 94 Податкового кодексу України).

Пунктом 94.3 статті 94 Податкового кодексу України визначено, що арешт майна полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті, а пунктом 94.4 статті 94 Податкового кодексу України встановлено, що арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.

В судовому засіданні встановлено, що 30.05.2011 та 01.06.2011 платник податків Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А» відмовило податковуому керуючиму у здійснені опису майна у податкову заставу та не надало документи, необхідні для такого опису, про що були складені акти відмови платника податків від опису майна у податкову заставу №1/24 від 30.05.2011 та №2/24 від 01.06.2011 відповідно (а.с. 25,26).

Керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається: платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна; іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження (пункт 94.6 статті 94 Податкового кодексу України).

Відповідно до абзацу 1 пункту 94.5 статті 94 Податкового кодексу України арешт майна може бути повним або умовним.

Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.

Рішенням Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 02 червня2011 року № 1/24 застосовано умовний адміністративний арешт майна платника податків ТОВ «ТЕМП ЛТД-А» (код за ЄДРПОУ 24052390), що перебуває (розміщене, зберігається) за адресою: Луганська область, м. Антрацит, вул.. Артема,33; м. Антрацит, вул. Ілліча,25а; м. Антрацит вул. 7 листопада, 2б; м. Антрацит, вул. Петровського, 25; м. Антрацит, вул. Толстого; Антрацитівський район, с. Ребрікове, вул. Об'їна,26; Антрацитівський район, с. Зелений Гай, вул.. Шкільна,31. (а.с.29).

Згідно Рішення від 02 червня2011 року № 1/24, підставою для накладення адміністративного арешту є обставини, передбачені пунктом 94.2 статті 94 розділу II Податкового кодексу України: “платник податків не допускає податкових керуючих до складання акту опису майна, яке передається в податкову заставу ”.

Таким чином, системно проаналізувавши наявні матеріали справи та вимоги чинного законодавства України, судом встановлено, що рішення про накладення адміністративного арешту майна платника податків від 02 червня2011 року № 1/24 є обґрунтованим, та таким, що відповідає вимогам чинного законодавства України.

Таким чином, позивач надав суду належні докази в обґрунтування позовних вимог, як це передбачено частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій зазначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, що є підставою для задоволення позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Подання Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків задовольнити.

Підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕМП ЛТД-А», накладеного рішенням Антрацитівської ОДПІ від 02.06.2011 №1/24.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову складено та підписано у повному обсязі 10 червня 2011 року.

СуддяС.В. Борзаниця