ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2011 року 15:03 Справа № 2а-0870/1550/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Буряковій А.В., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2
про стягнення 3273 грн. 90 коп. штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м. Запоріжжя звернулась із адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 3273 грн. 90 коп. штрафних санкцій, нарахованих Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.11.2010 р. № 0002452330. В позовній заяві позивач зазначив, що внаслідок проведення податковою інспекцією перевірки, складено Акт перевірки від 25.10.2010 року за № 0210/08/31/23/339010799, яким встановлено не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій на неповну суму, ведення з порушенням встановленого порядку обліку товарів за місцем реалізації, не роздрукування щоденного Z-звіту, проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменувань та цін товарів, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків. На підставі Акту перевірки було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002452330 від 03.11.2010 року на суму 4023,90 грн. Рішення отримано відповідачем 03.11.2010 р. та не оскаржувалося належним чином ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Фінансові санкції відповідачем сплачені у сумі 500 грн., заборгованість у сумі 3273 грн. 90 коп. не погашена, у зв'язку з чим, позивач просить стягнути її з відповідача у судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позову наполягає.
Відповідач у судове засідання не зявився. Про час, місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
25.10.2010 р. Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м. Запоріжжя проведена перевірка за дотриманням субєктом господарювання Фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт № 0210/08/31/23/НОМЕР_2 від 25.10.2010 р., яким встановлено порушення вимог п.п. 1, 2, 9, 11, 12, 13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме проведення розрахункових операцій через РРО на неповну суму покупки; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків , сумі коштів, зазначених у денному Х звіті, нероздрукування щоденних фіскальних Z звітів; порушення режиму попереднього програмування найменувань товарів, порушення встановленого порядку обліку товарних запасів за місцем реалізації.
Відповідачем акт підписаний без зауважень, заперечення на акт перевірки не надавалися.
На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м. Запоріжжя винесено рішення № 0002452330 від 03 листопада 2010 року про застосування в сумі 4023 грн. 90 коп. за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операції в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і порушення норм регулювання обліку готівки штрафних (фінансових) санкцій.
Рішення отримані відповідачем 03 листопада 2010 р. та не оскаржені у встановленому порядку.
Відповідно до п. 1, 2, 3, 9, 11, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно до ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Стаття 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно до ст. 21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтєю 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідачем штрафні (фінансові) санкції в сумі 4023 грн. 90 коп., що застосовані за Рішеннями Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя № 0002452330 від 03 листопада 2010 року, до бюджету сплачені частково у сумі 750 грн. 00 коп., заборгованість складає 3273 грн. 90 коп.
Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості субєкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м. Запоріжжя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 вимоги про стягнення 3273 грн. 90 коп. заборгованості зі сплати єдиного податку, обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України; п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України; п. 1, 2, 3, 9, 11, 12, 13 ст. 3; ст.ст. 6, 17, 21, 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 69114, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 31117104700008, отримувач Державний бюджет Хортицького району м. Запоріжжя, код платежу 21080900, ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) штрафні санкції у сумі 3273 грн. 90 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О.Нестеренко
Постанова виготовлена у повному обсязі 14.06.2011 р.