Постанова № 16455150, 24.05.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
24.05.2011
Номер справи
2а-4536/11/0170/19
Номер документу
16455150
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 травня 2011 р.

(14:15) Справа №2а-4536/11/0170/19 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого судді Кузнякової С.Ю.,

при секретарі Устіновій І.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

,

за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Керченський металургійний комбінат"

про стягнення заборгованості,

Суть спору: позивач звернувся до суду з адміністративним позовом (з урахуванням уточнень позовних вимог від 24.05.2011 року вих.8441/04-08) до Відкритого акціонерного товариства "Керченський металургійний комбінат" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на доставку та виплату пільгових пенсій у розмірі 1112934,10 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи за його відсутністю, на позовних вимог наполягав.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, направив клопотання про розгляд справи за його відсутністю, а також відзив на позовну заяву, у якому адміністративний позов визнав у повному обсязі.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін, відповідно до заявлених ними клопотань, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 ст. 3 КАС України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування,їхня посадова чи службова особа,інший суб'єкт при здійсненні нимивладних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.

Таким чином, Управління Пенсійного фонду в м. Керч АРК, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами, виступає як суб’єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 5 частини 2 якої юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією (254к/96-ВР) та законами України.

З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичними, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій являється публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”№ 1058-ІV від 09.07.2003 року, що діяв на час виникнення спірних правовідносин між сторонами, (далі –Закон) всі відносини, які виникали між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначався порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до п.5,6 п.7 Розділу VІІІ “Прикінцеві та перехідні положення”Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”N 2464-VI від 08.07.2010 року, який набрав чинності з 01.01.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Відкрите акціонерне товариство "Керченський металургійний комбінат" (код ЄДРПОУ 00191493, юридична адреса: 98306, м. Керч, вул. В.Бєлік, 12) зареєстроване як юридична особа 16.02.1996 року виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим, що підтверджено свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 444046.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство "Керченський металургійний комбінат" зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні ПФУ в м. Керч АР Крим за реєстраційним номером №04050080.

Таким чином, відповідач є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст.8 Закону України “Про пенсійне забезпечення”виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених згідно п.б ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Відповідно до розділу 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Згідно пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року №21-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за №64/8663) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах:

а) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

б) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році;

30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році;

40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;

50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;

60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;

70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році;

80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році;

90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році;

100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.

Згідно з п.6.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Судом встановлено, що УПФУ в м. Керч надсилало до Відкритого акціонерного товариства "Керченський металургійний комбінат" листи в яких зазначені, що розміри щомісячного відшкодування, а саме за списком №1: № 2638/04-22 від 18.03.2009 року у розмірі 63016,20 грн., № 3929/04-22 від 21.04.2009 року у розмірі 45069,59 грн., № 4823/04-22 від 18.05.2009 року у розмірі 61218,28 грн., № 4828/04-22 від 18.05.2009 року у розмірі 5125,84 грн., №6424/04-22 від 22.06.2009 року у розмірі 56926,25 грн., № 4828/04-22 від 18.05.2009 року у розмірі 513,33 грн., № 7549/04-22 від 13.07.2009 року у розмірі 55466,97 грн.,№ 7548/04-22 від 13.07.2009 року у розмірі 505,29 грн., №8881/04-22 від 11.08.2009 року у розмірі 53805,78 грн., № 8882/04-22 від 11.08.2009 року у розмірі 509,31 грн., № 10222/04-22 від 08.09.2009 року у розмірі 54042,20 грн., № 10230/04-22 від 08.09.2009 року у розмірі 523,38 грн., № 12165/04-22 від 14.10.2009 року у розмірі 53799,68 грн., № 10230/04-22 від 08.09.2009 року у розмірі 514,00 грн., № 13814/04-22 від 12.11.2009 року у розмірі 54408,90 грн., № 13812/04-22 від 12.11.2009 року у розмірі 533,88 грн., №15837/04-22 від 21.12,2009 року у розмірі 55415,29 грн., № 15813/04-22 від 18.12.2009 року у розмірі 523,94 грн., № 15837/04-22 від 21.12.2009 року у розмірі 53463,19 грн., № 2971/04-02 від 23.02.2010 року у розмірі 65636,11 грн., № 2630/04-02 від 16.02.2010 року у розмірі 6356,43 грн., № 4470/04-02 від 07.03.2010 року у розмірі 59045,45 грн., № 2630/04-02 від 16.02.2010 року у розмірі 2101,41 грн., № 6162/04-02 від 14.04.2010 року у розмірі 61289,40 грн., № 5882/04-02 від 09.04.2010 року у розмірі 2104,43 грн., а разом у розмірі 812438,47 грн.

За списком №2: № 2638/04-22 від 18.03.2009 року у розмірі 50474,30 грн., № 2641/04-22 від 18.03.2009 року у розмірі 1093,19 грн., № 3929/04-22 від 21.04.2009 року у розмірі 22997,87 грн., № 2641/04-22 від 18.03.2009 року у розмірі 1089,31 грн., № 4823/04-22 від 18.05.2009 року у розмірі 45458,80 грн., № 4828/04-22 від 18.05.2009 року у розмірі 2286,69 грн., № 6424/04-22 від 22.06.2009 року у розмірі 45069,98 грн., № 4828/04-22 від 18.05.2009 року у розмірі 1447,06 грн., № 7549/04-22 від 13.07.2009 року у розмірі 43643,04 грн., № 7548/04-22 від 13.07.2009 року у розмірі 4351,96 грн., № 8881/04-22 від 11.08.2009 року у розмірі 43194,48 грн., № 8882/04-22 від 11.08.2009 року у розмірі 1331,98 грн., № 10222/04-22 від 08.09.2009 року у розмірі 39146,27 грн., № 10230/04-22 від 08.09.2009 року у розмірі 1331,83 грн., № 12165/04-22 від 14.10.2009 року у розмірі 40707,01 грн., № 13814/04-22 від 12.11.2009 року у розмірі 39051,50 грн., № 13812/04-22 від 12.11.2009 року у розмірі 1331,83 грн., № 15837/04-22 від 21.12.2009 року у розмірі 43433,81 грн., № 15813/04-22 від 18.12.2009 року у розмірі 1433,43 грн., № 15837/04-22 від 21.12.2009 року у розмірі 41146,35 грн., №15813/04-22 від 18.12.2009 року у розмірі 1334,71 грн., № 2971/04-02 від 23.02.2010 року у розмірі 38056,18 грн., № 2630/04-02 від 16.02.2010 року - 5823,43 грн., № 4470/04-02 від 17.03.2010 року у розмірі 42044,26 грн., № 2630/04-02 від 16.02.2010 року у розмірі 759,95 грн., № 6162/04-02 від 14.04.2010 року у розмірі 38565,46 грн., № 5882/04-02 від 09.04.2010 року у розмірі 1180,86 грн., а разом у розмірі 587470,51 грн.

Відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з березеня 2009 року по квітень 2010 року, ВАТ "Керченський металургійний комбінат" зобов’язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії у розмірі 812438,47 грн.

Згідно з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з березня 2009 року по квітень 2010 року, ВАТ "Керченський металургійний комбінат" зобов’язано відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Керч АР Крим фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії у розмірі 587470,51 грн.

Загальна сума заборгованості ВАТ "Керченський металургійний комбінат"за списками № 1,2 з березня 2009 року по квітень 2010 року складає 1399908,98 грн.

Проте, відповідач частково сплатив заборгованість з відшкодування витрат на доставку та виплату пільгових пенсій у розмірі 286974,88 грн., з якої 145226,12 грн. за списком №1 та 141748,76 грн. за списком №2 , тому заборгованість на час розгляду справи складає 1112934,10 грн., з якої 667212,35 грн. відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (список №1) та 445721,75 грн. відповідно до пункту "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення"(список №2).

Судом перевірена обґрунтованість призначення пільгових пенсій, та суд проаналізувавши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності погоджується з призначенням позивачем пенсій зазначеним громадянам саме на підставі п. "а" та п. "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно з пунктом 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Приймаючи до уваги, що відповідач не погасив у повному обсязі суму боргу, вона (1112934,10 грн.) підлягає стягненню з відповідача, та позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст.160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Керченський металургійний комбінат" (код ЄДРПОУ 00191493, юридична адреса: 98306, м. Керч, вул. В.Бєлік, 12, п/р 26006259614081 Приватбанк, МФО 384436) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АР Крим ( 98329, м. Керч, ш. Г.Сталінграда, 60/1, п/р 25603010045601 в КРУ ВАТ “Державний ощадний банк України” м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 22300406) заборгованість по фактичним витратам на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах з березня 2009 року по квітень 2010 року у розмірі 1112934,10 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                         Кузнякова С.Ю.