Справа № 3-474/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2011 року Суддя Совєтського районного суду Автономної Республіки Крим Кордик С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Кримського Республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Тимченко Градіжского району Полтавської області, громадянина України, який є головою сільського фермерського господарства „Петровське”, який раніше протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ст. 188-1 ч.2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, який з 09.06.1997 року є головою СФГ „Петровське”, тобто особою відповідальною за діяльність цього СФГ і яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи у цьому СФГ, у порушення вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою КМ України від 31.01.2007 року №70, п.п.2.1 п.2 Інструкції щодо заповнення форми №10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», у строк до 1 березня 2011 року не забезпечив подання до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (не було надіслано рекомендованим листом) звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів форми №10-ПІ за 2010 рік, що було встановлено 25 березня 2011 року.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 188-1 ч.2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, про місце та час розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило, у звязку з чим, відповідно до положень ст. 268 КУпАП, вважаю можливим справу розглянути за відсутністю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Винність ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ст. 188-1 ч.2 КУпАП, підтверджується матеріалами справи:
- протоколом про адміністративне правопорушення №324 серії КРВ № 000876 від 18.04.2011 року;
- довідкою про займану посаду ОСОБА_1 та копією наказу № 176 від 09.06.1997 року про призначення керівника СФГ „Петровське”, якими підтверджуються повноваження останнього як голови цього СФГ, тобто особою відповідальною за діяльність цього товариства і яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи у цьому СФГ;
- копією звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010 рік в СФГ „Петровське”, яка містить реєстраційну відмітку про прийняття цього звіту Кримським республіканським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів 01.04.2011 року за вхід. №3956, тобто з порушенням строків встановлених для подачі такого звіту.
Аналізуючи зібрані й дослідженні докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП.
До доводів, які містяться в письмових поясненнях ОСОБА_1, які є в матеріалах справи, про те, що обовязки за подання звіту форми №10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» покладені на головного бухгалтера ОСОБА_2, а також до його пояснень про відсутність письмового повідомлення з відділення Фонду соціального захисту інвалідів про направлення такого звіту, суд відноситься критично, розцінюючи їх як спосіб свого захисту і уникнення адміністративної відповідальності, тому що ОСОБА_1 є посадовою особою відповідальною за діяльність усього сільського фермерського господарства „Петровське”, а головний бухгалтер може нести відповідальність за не виконання своїх службових обовязків. При цьому щодо пояснень письмового повідомлення про направлення звіту, суд їх вважає безпідставними, оскільки це не є підставою для звільнення від подання такого звіту, а тим самим від відповідальності, тому що порядок і строки його подання передбачені вище зазначеними нормативними актами, крім того нових форм цього звіту встановлено не було і СФГ „Петровське” повинно було прийняти усі заходи для своєчасного подання звіту. Усі ці доводи свідчать про ступінь вини ОСОБА_1 як керівника товариства в скоєнні правопорушення, який суд враховує при накладенні адміністративного стягнення.
Таким чином, факт щодо неподання до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів у встановлений строк знайшов своє підтвердження, вина його в скоєнні цього правопорушення доведена наявними й дослідженими в матеріалах справи доказами, за яке він підлягає відповідальності.
Обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1, у ході розгляду справи не встановлені.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу винного, ступінь його вини, вважаю можливим, з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень, застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ст. 188-1 ч.2 КУпАП, оскільки такий вид стягнення, з урахуванням викладених вище обставин, буде достатньою мірою відповідальності за скоєне правопорушення та відповідатиме меті адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 188-1 ч.2, 268, 280, 283, 284 ч.1 п.1 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень, перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м.Сімферополь.
Роз'яснити правопорушникові ОСОБА_1, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк направити копію цієї постанови до Відділу державної виконавчої служби Совєтського районного управління юстиції АР Крим для примусового виконання.
В порядку примусового виконання постанови стягнути з правопорушника ОСОБА_1 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 340 (триста сорок) гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги через Совєтський районний суд АР Крим.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Совєтського районного суду АР Крим С.В. Кордик