Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-8970/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Панченко Н.Д.
Суддя-доповідач: Бистрик Г.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"07" червня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Бистрик Г.М.,
суддів: Сорочко Є.О., Борисюк Л. П.,
при секретарі: Пеньковій О.Г.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою відповідача Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 19 січня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогресбуд»до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИЛА:
У листопаді 2010 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Прогресбуд»звернулися в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 28.09.2010 року № 0021901502/0.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 19 січня 2011 року вимоги позивача задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що вказана постанова суду є незаконною, прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права, тому підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення у справі, яким просить в задоволенні вимог позивача відмовити.
Сторони в судове засідання не зявились, хоча про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, що згідно з ч. 4 ст. 196 КАС України не перешкоджає судовому розгляду справи, в зв'язку з чим фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України.
Заслухавши в судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволенню, а постанова суду-без змін.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції всебічно, повно та обєктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким та наданим доказам дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення вимог позивача.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідач листом від 27.08.2010 року запропонував позивачеві у десятиденний термін надати пояснення та копії документів у звязку з проведенням документальної невиїзної (камеральної) перевірки обґрунтованості заявленого до відшкодуванням у зменшення податкових зобовязань з податку на додану вартість відповідно до декларації за липень 2010 року.
Податковим органом 08 вересня 2010 проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації позивача з податку на додану вартість за липень місяць 2010 року, за результатами якої складений акт від 08.09.2010 року № 552/1502 33077892.
На підставі висновків акта перевірки, відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.09.2010 року № 0021901502/0, яким згідно з підпунктами «б», «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року, позивачеві зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на 70378,00 грн.
Відповідно до положень підпункту 7.7.5 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»(у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.
Згідно пункту 3.11 Методичні рекомендації щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 18.08.2005 № 350 (у редакції наказу ДПА України від 20.10.2009 № 568), за наявності достатніх підстав вважати здійснення розрахунку суми бюджетного відшкодування з порушенням норм податкового законодавства податковий орган має право протягом 30 днів провести позапланову виїзну (документальну) перевірку платника.
Вірно зазначає суд першої інстанції, що право на отримання від платника податку на додану вартість саме завірених копій первинних документів, що підтверджують факт оплати ним товарів (послуг) основним постачальникам, та копії реєстрів отриманих і виданих податкових накладних у ході проведення камеральної перевірки, було передбачено пунктом 3.1 Методичних рекомендацій у редакцій, яка діяла до 20.10.2009 року, у звязку з чим з зазначеної дати у податкового органу відсутні законодавчо визначені підстави витребування зазначених у листі відповідача від 27.08.2010 року № 6979/10/15317 документів, саме у разі проведення невиїзної документальної перевірки достовірності нарахування платником податків бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Згідно пункту 4.5 розділу 4 Методичних рекомендацій щодо взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій з податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість у розрізі контрагентів, редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 30.12.2009 № 742, у разі неотримання пояснень, передбачених пунктом 4.2 Методичних рекомендацій, протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту платником ПДВ (отримувачем) працівник підрозділу оподаткування юридичних, фізичних осіб передає перелік таких платників до підрозділу податкової міліції з наданням інформації про вжиті заходи (телефонний дзвінок, направлений запит тощо) для здійснення заходів, передбачених пунктом 6.2 розділу VI Методичних рекомендацій.
В матеріалах справи відсутні докази, які б спростовували розмір суми податку на додану вартість, заявлену позивачем до бюджетного відшкодування.
Доводи апелянта, як обґрунтування вимог апеляційної скарги про несвоєчасне надання позивачем витребуваних документів, що є підставою для зменшення позивачеві заявленої суми до бюджетного відшкодування не заслуговують на увагу.
Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративній справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.
Згідно ч. 4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені ст. ст. 201 - 204 КАС України.
Оскаржуване судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 158, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254, КАС України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу відповідача Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області - залишити без задоволення.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 19 січня 2011 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки передбаченні ст. 212 КАС України.
Повний текст ухвали суду виготовлено 14.06.2011 року.
Головуючий суддя: (підпис)
Судді: (підпис)
Суддя: Бистрик Г.М.