ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 березня 2011 р. Справа №2а-2244/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Суслової Є.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Кримдо товариства з обмеженою відповідальністю "Черномор-2000" про стягнення 166,36 грн, ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з позовом Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Кримдо товариства з обмеженою відповідальністю "Черномор-2000" про стягнення податкового боргу зі збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у сумі 166,36 грн. на р/р 31210233700015, отримувач Державний бюджет м. Євпаторії (код 34740798), банк отримувача ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, за кодом платежу 30-19060100.
В позовній заяві позивач вказує, що відповідачем було подано несвоєчасно декларацію зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за вересень 2010 року, у звязку з чим до відповідача були застосовані штрафні санкції у розмірі 170,00 гривень, відповідно до пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Зазначений штраф позивачем сплачено лише частково, тому стягненню підлягає сума в розмірі 166,36 гривень. Позивач просить суд стягнути податкову заборгованість у розмірі 166,36 гривень з відповідача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.02.2011 було відкрите провадження в адміністративній справі № 2а-2244/11/0170.
У судове засідання представник позивача не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності, просив позов задовольнити. Відповідно до довідки, наданої позивачем, станом на 18.03.2011 року сума стягнення за позовом не змінилась.
У судове засідання відповідач не зявився, повідомлений належним чином про час, місце та дату розгляду справи відповідно до реєстру згрупованих поштових відправлень, клопотання про розгляд справи у його відсутності до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представників позивача та відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Отже, враховуючи вищезазначене, Державна податкова інспекція м. Євпаторії АР Крим у відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю “Чорномор-2000”, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється субєктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з ч. 1 ст. 128 Господарського кодексу України громадянин визнається суб`єктом господарювання при здійсненні ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його у якості підприємця без статусу юридичної особи.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Черномор 2000» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради 26.06.2000 року, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 27.01.2011 року за № 8461902.
Судом встановлено, що ТОВ «Черномор 2000» з 05.07.2000 року перебуває на обліку в органах державної податкової служби за № 166/29-0, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 06.03.2006 року.
Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «Черномор 2000» являється субєктом господарювання, платником податків зобовязаний виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати проведення невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 27.10.2010 року № 1867/15-2, в якому вказано, що в результаті перевірки встановлено порушення ч. 1 ст. 4 Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства” від 09.04.1990 року, п. 5 Порядку заповнення звіту та про суми нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, а також порушення пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-IIІ (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) та ч. 6 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 19.09.1995 р. № 329/96-ВР.
Відповідно до акту перевірки було встановлено, що ТОВ «Черномор-2000» на надав до ДПІ у м. Євпаторії своєчасно податкову звітність за вересень 2010 року, граничний строк подачі звітності був 20.10.2010 року, дата фактичної подачі звітності ТОВ «Чорномор-2000» - 25.10.2010 року. Тобто термін затримки з подачі звітності складає 5 днів.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 17.1.1. ст. 17 Закону України № 2181 (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 27.10.2010 року № 0000332100/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 27.10.2010 року № 1867/15-2 на ТОВ «Чорномор-2000» накладено штраф в розмірі 170,00 гривень за своєчасне надання звітності по сплаті збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу 01.11.2010 року під розпис директора Голубєвої Т.Ю., що підтверджується корінцем зазначеного податкового повідомлення-рішення.
Частково заборгованість зі слати штрафних санкцій відповідачем була погашена 11 листопада 2010 року, що підтверджується обліковою карткою та розрахунком суми заборгованості ТОВ «Чорномор-2000», тому до стягнення підлягає сума в розмірі 166,36 гривень.
Судом встановлено, що 18.11.2010 року ДПІ м. Євпаторії була складена перша податкова вимога № 1/272, в якій було вказано, що загальна сума податкового боргу платника податків ТОВ «Чорномор-2000» за узгодженими податковими зобовязаннями станом на 18 листопада 2010 року складає 166, 36 гривень, з них штрафні санкції 166,36 гривень.
Перша податкова вимога була вручена відповідачу 20.11.2010 року, про що свідчить напис на поштовому повідомленні.
Судом встановлено, що 30.12.2010 року ДПІ м. Євпаторії була складена друга податкова вимога № 2/311, в якій було вказано, що загальна сума податкового боргу платника податків ТОВ «Чорномор-2000» за узгодженими податковими зобовязаннями станом на 30 грудня 2010 року складає 166, 36 гривень, з них штрафні санкції 166,36 гривень.
Друга податкова вимога не була вручена відповідачу у звязку із закінченням терміну зберігання у відділенні «Укрпошти».
Відповідно до розрахунку суми податкового боргу ТОВ «Чорномор- 2000» на час подання позову до суду та облікової картки відповідача як платника податків станом на 31.12.2010 року, наданих ДПІ у м. Євпаторія АР Крим сума боргу в розмірі 166,36 гривень відповідачем не погашена у повному обсязі.
На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати ТОВ «Чорномор-2000» застосованих фінансових санкцій за несвоєчасне подачі до податкового органу декларації зі сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У звязку зі складністю справи судом 21 березня 2011 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 25 березня 2011 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Черномор-2000" (ідентифікаційний код 31010511) податкову заборгованість у розмірі 166,36 гривень на р/р 31210233700015, отримувач Державний бюджет м. Євпаторії (код 34740798), банк отримувача ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, за кодом платежу 30-19060100.
3.Копію постанови надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Трещова О.Р.