ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 квітня 2011 р. Справа №2а-176/11/17/0170 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Папуша О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Керченського міського центру зайнятості
до Товариства з обмеженою відповідальністю "МТ "ІНК"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 10.01.2011року надійшов адміністративний позов Керченського міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "МТІНК" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені сумою 558,18грн..
Ухвалою суду від 03.11.10р. відкрито провадження в адміністративній справі та у справі розпочато підготовче провадження, запропоновано відповідачу надати суду та в копії позивачу заперечення проти позову та документи на підтвердження своїх доводів, які в нього є. Розглянувши в підготовчому провадженні матеріали справи, судом з’ясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, зобов’язано сторін надати оригінали документів та докази на підтвердження заявлених вимог, за результатами чого закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 02.12.10р.
У судове засідання, призначене на 01.02.11р., сторони, повідомлені належним чином про місце, день та час судового засідання (а.с.17,18), явку повноважних представників не забезпечили. Позивач до канцелярії суду подав клопотання про розгляд справи за відсутності повноважного представника позивача згідно матеріалів наявних у матеріалах справи. Відповідач про причини неявки повноважного представника суд не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.128 КАС України розгляд справи відкладено до 24.03.11р. у зв’язку з неявкою відповідача та ненадходження від нього заяви про можливість розгляд справи без його участі.
Сторони, явку повноважних представників у судове засідання, призначене на 24.03.11р., не забезпечили. Позивач надіслав заяву, якою просив розглянути справу без участі його представника позивача по матеріалах наявних у справі. Відповідач про причини неявки свого повноважного представника суд не повідомив, заперечення на адміністративний позов не надав.
Беручи до уваги положення п.3 ч.1 ст.128 КАС України, через неявку представника відповідача та ненадання ним заяви про можливий розгляд справи без участі його повноважного представника, судом розгляд справи відкладено до 05.04.11р.
Розглянувши заяву позивача, що надійшло до суду 31.03.11р., про розгляд справи за відсутності повноважного представника за наявними у справі матеріалами, суд приходить до висновку, що сторони про місце, день та час судового засідання повідомлені належним чином, тому не вбачає перешкод для розгляду справи в порядку письмового провадження не знаходить та вважає за можливе розглянути справу без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів частини шостої статті128 КАСУкраїни за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом з’ясовано, що позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим на підставі статей 36, 39 Закону України від 02.03.2000 року №1533-ІІІ "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", якими районний центр зайнятості, як місцевий орган державної виконавчої влади та місцевий орган державної служби зайнятості, наділений правом на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки, що утворилась внаслідок умисного невиконання застрахованою особою своїх обов’язків та зловживанням щодо виплаченої допомоги у зв’язку з безробіттям.
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення", для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
У відповідності до частини 2 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення", Постанови Кабінету Міністрів "Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР "Про зайнятість населення" № 47 від 24 червня 1991 року державна служба зайнятості складається з: державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості тощо.
За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Керченський міський центр зайнятості, який входить до складу державної служби зайнятості Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що є складовою Міністерства праці та соціальної політики України.
Відносини у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування врегульовано Основами законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.98р.
Відносини, що виникають із загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовано нормами Закону України від 02.03.2000р. №1533-ІІІ "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", згідно з положень статті 16 якого одним із джерел формування коштів Фонду є страхові внески, розмір яких встановлено Законом України від 11.01.01р. №2213 "Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування".
Згідно пп. 2 п. 2 ст.35 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" платники страхових внесків зобов’язані своєчасно та повно їх сплачувати. У разі несвоєчасності та неповноти сплати страхових внесків згідно приписів статті 38 Закону роботодавець несе відповідальність, передбачену законом.
Товариство з обмеженою відповідальністю "МТ ІНК", ідентифікаційний код 19447655, зареєстровано юридичною особою Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим 18.11.05р., за адресою: 98312, АР Крим, м.Керч, вул.Кірова, буд.46, про що свідчить копія довідки з Єдиного державну реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.8-9).
Відповідача зареєстровано платником страхових внесків у Керченському міському центру зайнятості, персональний номер платника страхових внесків 10486 (а.с.7).
18.10.10р. відповідачем самостійно визначено та подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2010р (а.с.7), відповідно до п.9 розділу 3 недоїмка зі сплати страхових внесків складає 475,25грн., а згідно п.10 розділу 3 заборгованість на початок року за Фондом зі сплати пені складає 82,93грн.
Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Інструкцією про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. №339, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.01.2001р. №30/5221.
Відповідно до частини другої статті 38Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в дохід Фонду зі страхувальника в безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
З матеріалів справи убачається, що відповідач має несплачену суму заборгованості зі сплати пені у розмірі 82,93грн. та зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 475,25грн., внаслідок надання розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2010року.
Докази, які б спростовували доводи позивача, в матеріалах справи відсутні, як і відсутні докази на підтвердження сплати відповідачем недоїмки із страхових внесків та пені.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлений до відшкодування розмір заборгованості підтверджено належним чином, ґрунтуються на положеннях Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", тому заявлені позовні вимоги щодо стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МТ ІНК", ідентифікаційний код юридичної особи 19447655, на користь Керченського міського центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумою 475,25грн., зарахувавши на р/р37179301900019, призначення платежу 070, код ЄДРПОУ платника, 50040100,01 страхові внески роботодавців від суми фактичних витрат на оплату праці, та заборгованість зі сплати пені сумою 82,93грн., зарахувавши на р/р 37175305900019, призначення платежу 070, код ЄДРПОУ платника, 50040500,01, пеня і штрафні санкції.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку з якого суб’єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя О.В. Папуша